Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kukiz domaga się dymisji Kurskiego. "Działa na szkodę Telewizji Polskiej"

230
Podziel się

"Wnoszę o podjęcie przez Radę Mediów Narodowych działań, zmierzających do niezwłocznego odwołania z funkcji prezesa Zarządu Telewizja Polska SA, Pana Jacka Kurskiego".

Kukiz domaga się dymisji Kurskiego. "Działa na szkodę Telewizji Polskiej"
bEhcVBrF

Trudno uwierzyć, że Jacek Kurski dopiero od półtora roku jest szefem Telewizji Polskej - tyle się przez ten czasy wydarzyło. Jacek zdążył przehulać 100 milionów złotych pozostawione w kasie przez poprzedników i zadłużyć telewizję publiczną na kolejne 100 milionów, pozwalniać większość pracowników, którzy mieli jakiekolwiek doświadczenie oraz stracić pozycję lidera na rynku. Obecnie Jedynka i Dwójka są najmniej chętnie oglądanymi kanałami, i z łatwością wyprzedzają je Polsat i TVN.

Do tego doszła niedawna kompromitacja z festiwalem opolskim. Kurski nie dogadał się z artystami, którzy w geście solidarności z Kayah i zespołem Dr Misio jeden po drugim rezygnowali z występu. Zawiódł także w negocjacjach z miastem Opole, które, widząc, co się dzieje, odmówiły współpracy przy prowizorce, szybko zmieniającej się w skandal.

Kurski butnie zapowiedział prezydentowi Opola, że jeszcze będzie się czołgał na kolanach i zagroził pozwani sądowymi o odszkodowanie. Jednak gdy prezes Prawa i Sprawiedliwości dowiedział się, że z winy Kurskiego festiwal opolski nie odbędzie się po raz drugi w historii, przy czym po raz pierwszy zdarzyło się to w stanie wojennym, wpadł w szał. Kurski, chcąc ratować posadę, naobiecywał wszystko wszystkim, szastając na prawo i lewo pieniędzmi, których zadłużona telewizja publiczna nawet nie ma.

bEhcVBrH

Skończyło się na tym, że zirytowany Paweł Kukiz w piśmie do Rady Mediów Narodowych postawił Jackowi Kurskiemu zarzut niegospodarności, działania na szkodę państwowej spółki, jaką jest TVP i domaga się jego dymisji. Na tym nie koniec. Lider Kukiz'15 złożył na niego zawiadomienie do prokuratury!

Kukiz we wniosku pyta m.in., dlaczego TVP ma płacić miastu Opole za korzystanie ze znaku towarowego festiwalu, skoro Kurski mówił, że prawa te ma telewizja - pisze Fakt. Dlaczego zamiast - zgodnie z zapowiedziami - wystąpić do sądu o wielomilionowe odszkodowania od miasta, teraz płaci za organizację festiwalu? Jego zdaniem, Kurski wywołując kryzys wizerunkowy w związku z organizacją festiwalu, mógł działać na szkodę Telewizji Polskiej. Spółka przez to mogła stracić miliony na niższych wpływach reklamowych.

Dodatkowo rockman chce, by Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła dotychczasowe umowy na organizację festiwalu.

bEhcVBrN

Prezesi spółek zawsze muszą się liczyć z możliwością kontroli - przyznaje Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych.

Podobno wnioskiem zajmie się osobiście szef RMN Krzysztof Czabański, który osobiście nie znosi Kurskiego i nie raz próbował się go pozbyć z TVP.

bEhcVBrO
bEhcVBsi
KOMENTARZE
(230)
Gość
4 lata temu
W końcu ktos sie za niego moze weźmie ! 😡
gość
4 lata temu
Kurski to i*****l
gość
4 lata temu
Panie Prezydencie, Pan się nie boi, cały Naród za Panem stoi. Trzy razy VETO.
bEhcVBsj
al
4 lata temu
Tak łatwo świeżego bydła od koryta się nie odciągnie. Jeszcze się nie nachapali.
Gość
4 lata temu
Pudelkowicze domagają się tego od wielu miesięcy .
Najnowsze komentarze (230)
gość
4 lata temu
Jeden i drugi są gumno warci!
gość
4 lata temu
s********j razem z nim,będzie dobra zmiana
szlomo
4 lata temu
fakt, że pasuje do TVP jak jego żydowski braciszek w gazwecie wyborczej...
gość
4 lata temu
Kpina, Opole powinno dostać odszkodowanie za ten cały cyrk, a nie jeszcze płacić. Kukiz próbuje odwrócić uwagę od siebie, kompromituje się wspieraniem obecnego rządu, choć w wyborach zapowiadał, że wszystkim będzie patrzył na ręce, niech uważa, żeby jego nie ciągali po sądach za burdel z tym mieszkaniem w Warszawie.
gość
4 lata temu
KUKIZ JAK BOLEK. UWAŻAJCIE NA NIEGO
gość
4 lata temu
KUKIZ DO DEMISJI.JESTES JAK BYDŁO
gość
4 lata temu
KUKIZ JAK BOLEK. UWAŻAJCIE NA NIEGO
gość
4 lata temu
kukiz afabeta ,tepak. gdzie twoi głupaku programy .k****a do potegi
bEhcVBsb
gość
4 lata temu
Popieram, Kurski bardzo szkodzi TVP zrobił z niej telewizję partyjną, propagandową, jest bardziej propisowski niż sam Pis, ludzie chceliby obiektywnej telewizji publicznej, a jedyne co pokazują to pełne i bezkrytyczne uwielbienie dla PIS i wylewanie pomyj na opozycje, programy w których jest zapraszany ktoś inny niż polityk pisu to też porażka nie da się tego oglądać, redaktorzy zamiast słuchać co ma ktoś do powiedzenia to przerywają, przekrzykują, są nie kulturalni, ważniejsze są ich monolgoii
gość
4 lata temu
kukiz ma racje - bo jak można całować telewizor pod rządami kurskiego - straszne żadnego smaku
gość
4 lata temu
Cie kawe kto za mnie oddaje głos głosu nie dawałem a informacja pokazuje że oddawałem.
gość
4 lata temu
Kukiz wraz z tym swoim tworem jest obecnie drugim (zaraz po pis) największym szodnikiem w polskiej polityce.
wyborca
4 lata temu
Kukiz jak bolek .Wrzeszczy i plecie jednak nic z tego nie wynika.Dostał stołek a teraz zdrajców będzie popierał jak nasz młody duduś.
gość
4 lata temu
kto takiego durnia stawi na prezesa=== i obywatel płaci za jego głupoty ten człowiek może tylko bilety sprzedawać w zoo
...
Następna strona
bEhcVBsD