Trwa ładowanie...
Przejdź na

Śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk przedłużono o kolejne TRZY MIESIĄCE!

100
Podziel się:

Biegli z medycyny sądowej dostali prośbę o uzupełnienie swojej opinii. Analizowane są też dane z telefonu 27-latki.

Śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk przedłużono o kolejne TRZY MIESIĄCE!

Wiosną tego roku Polską wstrząsnęła tajemnicza śmierć Magdaleny Żuk. 27-latka pojechała na samotne wakacje do Egiptu, w trakcie których zaczęła się dziwnie zachowywać, a czwartego dnia pobytu wyskoczyła z okna szpitala, do którego przewiózł ją rezydent. Obrażenia spowodowane upadkiem z wysokości były bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Choć od tamtego czasu minęło już pół roku, okoliczności zgonu Polki nadal nie zostały wyjaśnione. Nie udało się ustalić, czy Magda padła ofiarą grupy przestępczej sprzedającej kobiety bogatym Arabom, czy też miała załamanie nerwowe lub popełniła samobójstwo w wyniku choroby psychicznej. Prokuratura twierdzi, że nie wyklucza żadnej z hipotez przyjętych na początku śledztwa.

Nowe światło na sprawę miały rzucić uzyskane niedawno wyniki sekcji zwłok, którą przeprowadziły dwa niezależne zespoły polskich biegłych. Eksperci wykryli w organizmie Magdy ślady leków stosowanych przy leczeniu psychoz, schizofrenii i depresji.

Nie ustalono jednak, czy Magda zażywała je świadomie, czy też została zmuszona do ich zażycia. Rodzina zmarłej kobiety od początku twardo stoi na stanowisku, że Magda nie miała żadnych problemów psychicznych i nigdy nie przyjmowała tego typu leków.

Wyniki sekcji przeprowadzonej w Polsce mogą nie być jednak miarodajne, bo wykonano ją bardzo późno, kiedy większość substancji chemicznych obecnych w ciele Polki mogła już ulec rozkładowi. Co ciekawe, wyniki sekcji przeprowadzonej tuż po jej śmierci w Egipcie, z udziałem polskiego specjalisty i prokuratora, do tej pory nie zostały przesłane polskim śledczym. Pobrano wówczas próbki m.in. badań m.in. toksykologicznych, ale w dalszym ciągu nie wiadomo jaki jest ich wynik.

Wobec tak wielu niejasności prokuratura zdecydowała się przedłużyć śledztwo do końca stycznia przyszłego roku. Jak podaje Gazeta Wrocławska, biegli z medycyny sądowej, którzy wydawali opinię dotyczącą przyczyn śmierci kobiety, dostali prośbę o jej uzupełnienie.

Dopiero teraz sprawdzane są też dowody pochodzące z nośników elektronicznych należących Magdy. Ekspert od informatyki skopiował m.in. dane z jej telefonu komórkowego, które aktualnie analizuje specjalna grupa śledczych.

**Marta Nieradkiewicz o wpływie sprawy Magdaleny Żuk na internautów

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(100)
Gość
6 lat temu
Analizowane są dane ... Coś niesamowitego ... A do tej pory nie były czy co ?
Gość
6 lat temu
Ta sprawa jest tak bardzo pokręcona,że prawda nigdy nie wyjdzie na jaw.
Gość
6 lat temu
W USA już by to dawno rozwiązali
gość
6 lat temu
nawet jeśli poleciała tam "dorobić" ,to nikt nie zasługuje na to by tak zginąć
Gość
6 lat temu
Dziewczyna była u nas we Wrocławiu „znana” z tej „roboty” i właśnie tam jechała „dorobić”.
Najnowsze komentarze (100)
gość
6 lat temu
Przestańcie szkalować ludzi z depresją, bo to nie wariaci i nie zachowują się w taki sposób, ...Depresję miała i Maria Curie-Skłodowska i Churchill i np. Maria Peszek czy Kasia Kowalska Co do Magdy, myślę że on była w coś wplątana, może jej odwaliło po dragach ( jej kumpel Maciej S. jest dilerem groźnego narkotyku nine cloud ) no i niestety gwałty w Egipcie to norma...
gość
6 lat temu
Porażka pewnie dostał z dopalaczy działkę :))
Gość mb
6 lat temu
Może ty chodzisz na skròty. Ciebie nie będę żałować
gość
6 lat temu
widać same kłamstwa i grube ryby.
JA
6 lat temu
ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ....
gość
6 lat temu
wyglądała na psychiczna
gość
6 lat temu
trzeba przyznać że ci arabowie maja słabość do europejek,jeszcze ładnych adorują cały czas ale nic więcej przynajmniej w hotelach,drinki można pić do woli all inclusive nic nie dosypują i nikogo nie morduja
Gość
6 lat temu
Pobrano próbki ale wyników nie ma, wyników sekcji z Egiptu nie ma.Same domniemania i dobre samopoczucie prokuratorów.
gość
6 lat temu
To żart tyle czasu a jeszcze nie analizowali danych z nośników elektronicznych.
gość
6 lat temu
Była próba uprowadzenia tej dziewczyny, biuro podróży nie chce za to beknąć, a władze egipskie również bronią się jak mogą by nie zespuć reputacji kraju, miejsca i ludzi tam żyjących.. Oficjalnie nigdy sie nie dowiemy o prawdzie.. Ile można rozwiązywać problem? potrzeba na to lat czy co? bez przesady.. te ślectwa są chyba prowadozne teraz dla picu...
gość
6 lat temu
i co? mamy Pis i jak sady dzialaja? To dopiero skandal
gość
6 lat temu
Oj tam laska miała nie równo pod sufitem , a teraz wielkie mi coś.
Dżola
6 lat temu
zmanipulowana i wysłana na zarobek, nawet ta kasa nie byłaby dla niej tylko dla ,,narzeczonego,, , który i rodzinę potrafił odpowiednio ustawić tak, że go bronią, nie ona pierwsza, system działał bez zarzutu od dawna, prokuratura grzecznie i szybciutko wszystko umarzała aż...trafili na Magdę i się trochę spieprzyło bo okazało się, że była silniejsza i bardziej bystra niż poprzednie a do tego odmówiła pracy. Co robi się z takim nie nadającym się do roboty towarem, który dodatkowo zbyt wiele widział? Odprowadza na lotnisko i wysyła kulturalnie do mamusi?
gość
6 lat temu
Nigdy nie uwierzę w jej chorobę psychiczną.
...
Następna strona