Środa 13.06.2018

Rydzyk dostanie kolejne 100 MILIONÓW z naszych podatków. Na budowę muzeum...

Tadeusz Rydzyk ojciec Rydzyk Piotr Gliński Muzeum Pamięć i Tożsamość

Rydzyk dostanie kolejne 100 MILIONÓW z naszych podatków. Na budowę muzeum...

Odkąd rządy w Polsce objęła kierowana przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego partia Prawo i Sprawiedliwość, szefowi Radia Maryja i licznym powiązanym z nim fundacjom powodzi się lepiej niż kiedykolwiek.

Biznesmen Tadeusz Rydzyk, dla niepoznaki nazywany "ojcem",  do którego, jak ujawnił Wojciech Cejrowski, "posłowie jeździli po głosy", nie może wprost opędzić się od prezentów. Przez minione trzy lata otrzymał od rządu dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych na swoją prywatną szkołę, 46 milionów na odwierty geotermalne, 2,9 miliona na szkolenia medialne prokuratorów i pracowników sądu w należącej do Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz 600 tysięcy na "działania promocyjne".

Oprócz tego podatnicy złożyli się na budowę drogi za półtora miliona, prowadzącą do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II.

Niestety, na tym nie koniec naszych wydatków. Jak donosi Fakt, minister Piotr Gliński w imieniu podatników obiecał Rydzykowi kolejne 100 milionów złotych.

Pójdą one na zrealizowanie marzenia redemptorysty o budowie Muzeum Pamięć i Tożsamość, które będzie poświęcone Janowi Pawłowi II i zajmie się przedstawianiem historii w taki sposób, żeby Polacy w każdej sytuacji wyszli na niesprawiedliwie pokrzywdzonych bohaterów.

To nie będzie zwykłe muzeum - zapowiada Rydzyk.

Ma ono powstać na działce położonej między akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Działka do niedawna należała do państwa, jednak wojewoda sprzedał ją Rydzykowi z 85-procentową bonifikatą. Dzięki wspaniałomyślności wojewody, za działkę o rynkowej wartości 800 tysięcy złotych, Rydzyk zapłacił ciut ponad sto tysięcy.

Projekt umowy, przygotowany przez Ministerstwo Kultury był wielokrotnie zmieniany na korzyść Tadeusza Rydzyka. Ostatecznie doszło do tego, że nawet dyrektor muzeum ma być wybierany przy zgodzie ojca Tadeusza.

Ostatnie poprawki w dokumencie mają pochodzić z 17 maja - informuje Fakt. Wicepremier Gliński zobowiązuje się w tej umowie zapłacić fundacji z naszych podatków co najmniej 100 milionów złotych do 2020 roku. Próbowaliśmy zapytań ministerstwo, czy umowa została podpisana i czy zapisy z projektu zostały utrzymane. Niestety, do momentu zamknięcia gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania. 

Pojedziecie do Torunia zwiedzać nowe muzeum nowy interes ojca Rydzyka?

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (694)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 694
Odpowiedz
154 9
zgłoś
gość 13.06.2018 10:46
Dla mnie to dziwny człowiek, jakiś taki pazerny? Bo po co mu ten hajs?
Odpowiedz
907 30
zgłoś
gość 13.06.2018 10:47
a dla niepelnosprawnych nie ma !!!!!
Odpowiedz
790 22
zgłoś
Gość 13.06.2018 10:47
A Jan Paweł II mówił, żeby nie budować mu pomników... tylko kasa kasa kasa
Odpowiedz
703 26
zgłoś
gość 13.06.2018 10:47
Kiedy ta dojna zmiana sie skończy!
Odpowiedz
148 7
zgłoś
Gość 13.06.2018 10:47
W imię ojca... Rydzyka! Chłopie, nie bierz już tejkasy, daj bezdomnym, bo to oni potrzebują. A my olejem twoje muzeum, sam nim jesteś. 🤢
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 694