Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz, skazany w USA za gwałt, awansował w Polsce na proboszcza...

342
Podziel się:

Ksiądz Roman K. twierdzi, że zgwałcił siedemnastolatkę "terapeutycznie". "Chciałem jej pokazać, że seks może być przyjemny".  Po odsiedzeniu wyroku w amerykańskim więzieniu, w nagrodę dostał posadę proboszcza w archidiecezji warmińsko-mazurskiej...

Ksiądz, skazany w USA za gwałt, awansował w Polsce na proboszcza...

bulwersującą sprawę ujawnił portal Oko.press. Jak się okazało, gwałciciel jeszcze 17 października jak gdyby nigdy nic, odprawiał mszę w parafii w Orzechowie w diecezji warmińsko-mazurskiej. Delegowała go tam kuria, gdy piętnaście lat temu wrócił do Polski po odsiedzeniu w amerykańskim więzieniu wyroku za gwałt na siedemnastolatce.

Do przestępstwa doszło w polonijnej parafii w New Britain w stanie Connecticut. Ksiądz Roman K. podjął się opieki duszpasterskiej nad siedemnastolatką, zgwałconą przez taksówkarza. Straumatyzowaną nastolatkę postanowił uzdrowić w taki sposób, że… sam ją zgwałcił. Potem tłumaczył, że gwałt miał mieć działanie "terapeutyczne".

Chciałem jej pokazać, że stosunek seksualny z mężczyzną może być przyjemny - zeznał podczas rozprawy w amerykańskim sądzie.

Ostatecznie ksiądz Roman zdecydował się pójść na ugodę, w zamian na niższy wyrok. Po odsiedzeniu dziewięciu miesięcy w więzieniu w Stanach Zjednoczonych wrócił do Polski i z miejsca dostał posadę proboszcza w Orzechowie w województwie warmińsko - mazurskim. Kuria zdecydowała się nie zamęczać Stolicy Apostolskiej informacją o tym, że gwałciciela mianowała proboszczem, choć taki obowiązek został wprowadzony jeszcze przez Jana Pawła II i podtrzymany przez kolejnych papieży.

Śledztwo w tej sprawie przeprowadził reporter portalu Oko.press, któremu udało się porozmawiać z Romanem K. po odprawionej przez niego mszy.
Ja się nie przyznałem, ja przyjąłem ugodę - zapewniał gorąco. Gdyby powiedzieli, że miałem stosunek z żyrafą to też bym się przyznał. Adwokat powiedział mi: albo się zgodzisz, albo będziesz przez następne kilka lat czekał na proces. A ja nie miałem pieniędzy.

Wygłaszając tę żarliwą obronę samego siebie, ksiądz Roman zapewne nie zdawał sobie sprawy z tego, że reporter dotarł już do stenogramów jego zeznań w amerykańskim sądzie, w których tłumaczył, że zgwałcił nastolatkę "terapeutycznie".

Dopiero po ujawnieniu skandalu ocknęła się kuria i zawiesiła proboszcza w pełnieniu obowiązków. Szczęśliwym przypadkiem arcybiskup przypomniał sobie nagle o wytycznych Stolicy Apostolskiej dotyczących ukrywania pedofilów.

Biorąc pod uwagę obowiązujące wskazania Stolicy Apostolskiej i wytyczne Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmiński po rozeznaniu sytuacji podjął decyzję o skierowaniu sprawy do Kongregacji Nauki Wiary, co wiąże się z jednoczesnym zawieszeniem ks. Romana K. w pełnieniu obowiązków duszpasterskich - napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Może trochę, szkoda, że dopiero po piętnastu latach...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(342)
Gość
4 lata temu
I Niech mi ktoś powie, że to nie jest mafia....
Gość
4 lata temu
Chore!!!
gość
4 lata temu
żenujące
gość
4 lata temu
Epopeją narodową nie powinien być Pan Tadeusz, a Moralność Pani Dulskiej.
Gość
4 lata temu
Co to się dzieje w tych kościołach... z dała od księży bo to tylko patologia jest
Najnowsze komentarze (342)
Gość
4 lata temu
Znieść celibat będą mieć żony to będą mieć czym się zajac
gość
4 lata temu
Jak masz plonąć to się ożeń-św.Paweł
Gość
4 lata temu
Przez to co robią księża nie chce mi się chodzić do kosciola
gość
4 lata temu
do tej pory ludzie prędzej uwierzą księdzu niż zgwałconej dziewczynie, ale to się zmienia
gość
4 lata temu
oto wielka tajemnica wiry :: ZLOTO I DOLARY
gość
4 lata temu
obrzydliwe, ludzie, ocknijcie się naprawdę, ile jeszcze tych historii ohydnych musi wyjść na jaw pytam się
gość
4 lata temu
chyba się porzygam!!!
gość
4 lata temu
Tania zmanipulowana sensacja tyle, żygać sie chce.
Gość
4 lata temu
My mieliśmy przemądrzalego proboszcza co to sie czepiał mlodych nie majacych ślubu,na mszy w kazaniu potrafił byc wręcz bezczelny...a co sie potem okazalo?..sypiał z młodą mężatką z naszej miejscowości...mąż sie z nią rozwiódł,afera na całą wieś i oczywiście oddelegowano księdza proboszcza gdzie indziej....!
Gość
4 lata temu
Żenada, od razu wylecieć powinien, a nie spokojną posadkę jeszcze mu dali...na wsi...bo nam nikt nie uwierzy...
gość
4 lata temu
s******l
Gość
4 lata temu
Chcial być księdzem to niech teraz się planuje.
GośćOla
4 lata temu
Straszne to jest. Współczuję tej dziewczynie mam nadzieję że z tego wyjście. A co do księdza...hmmm chyba pora żeby ludzie przestali wreszcie dawać na tace
Gość
4 lata temu
Terapeutycznie to bym mu granata w tyłek wsadziła
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie