Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tymczasem w Trójce: gość audycji nazwał Bartoszewskiego... "BYDLAKIEM"!

407
Podziel się

Rozmawiano o "pedagogice wstydu". Słuchacie jeszcze Trójki?

Tymczasem w Trójce: gość audycji nazwał Bartoszewskiego... "BYDLAKIEM"!
bCzzCxiZ

Dokładnie rok temu Program III Polskiego Radia borykał się ze sporymi stratami kadrowymi: część reporterów i serwisantów zwolniono, bo nie odpowiadali wizji dobrej zmiany, część odeszła sama. Najgłośniej było o najbardziej znanych nazwiskach, które przez lata tworzyły Trójkę, sprawiając, że było to radio słuchane przez pokolenia.

bCzzCxjb

Od tamtej pory wiele się na antenie zmieniło, głównie na gorsze. Do ramówki dołączono nowe programy, wśród których funkcjonuje też Trójka na poważnie. Program Wojciecha Reszczyńskiego poświęcony jest głównie historii politycznej Polski, z naciskiem na odpowiednich bohaterów. W ostatnim wydaniu audycji rozmawiano o płycie Nieugięci i niepokorni 1914-1921, na której autorzy... wyśpiewali historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Autorami krążka są Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk, którzy, co podkreślono na stronie audycji, "nie kryją się z własnymi poglądami, w zasadzie zgodnymi z odczuwaniem historii przez większość Polaków".

Rozmawiano o "pedagogice dumy" oraz "pedagogice wstydu". Piekarczyk, gorący poplecznik Antoniego Macierewicza, w pewnym momencie postanowił poruszyć obraźliwy jego zdaniem cytat Władysława Bartoszewskiego. Zmarły w 2015 roku profesor porównał przed laty Polskę do brzydkiej panny na wydaniu, która na arenie międzynarodowej powinna znaleźć własne walory, by przyćmić niedostatki.

Piekarczyk nazwał Bartoszewskiego... bydlakiem.

Mam wrażenie, że różni ludzie uważają, że nie należy łączyć ze sobą różnych rzeczy, łączyć polityki z moralnością, historii z logicznym myśleniem, nie należy wyciągać wniosków z tego, co się kiedyś działo. Dlatego jeśli ktoś mi mówi, że nie trzeba mówić o "pedagogice wstydu" to rzeczywiście fajnie byłoby nie mówić, ale ona jest. Jeśli została ona stworzona. Jakiś bydlak powiedział o tym, że Polska to jest brzydka panna, która nie może znaleźć sobie męża - powiedział na antenie.

bCzzCxjh

Potem tym samym epitetem obdarzono jeszcze Donalda Tuska.

Słuchacie Trójki?

bCzzCxji
bCzzCxjj
bCzzCxjC
KOMENTARZE
(407)
G.Andzia
2 lata temu
Nie słucham i nie oglądam propagandy. Umiem myśleć sama.
gość
2 lata temu
jesli Bartoszewski był bydlakiem , to kim jest ten śmieć który to powiedział ?
gość
2 lata temu
miejmy nadzieję, że za rok te chamy i ciemniaki przegrają wybory.
bCzzCxjD
gość
2 lata temu
co za patologia !
gość
2 lata temu
Warto być przyzwoitym człowiekiem:)
Najnowsze komentarze (407)
gość
2 lata temu
ktos, kto tak mówi o swojej ojczyźnie zaiste nie jest nic wart
gość
2 lata temu
pudelek uwielbia komuchow
gość
2 lata temu
Ty nkarykaturo człowieka, nawet pięt nie siegasz profesorowi Bartoszewskiemu, razem ze swoja obrzydliwą ekipą.
gość
2 lata temu
Ty nkarykaturo człowieka, nawet pięt nie siegasz profesorowi Bartoszewskiemu, razem ze swoja obrzydliwą ekipą.
włodek
2 lata temu
szambonurek siedzi wśród swoich- kozioł maciar i obok p*****t smoleński a Bartoszewskiemu nawet nie zasługujesz butów czyścić!!!
gość
2 lata temu
Paweł Piekarczyk jest pisuarowym żulikiem
Rav
2 lata temu
Czy był bydlakiem czy nie to kwestia oceny. To, że nie miał matury to fakt. Tego, że niektórzy nazywają go profesorem to .....nie wiem jak określić. Lewackie zboczenie??
gość
2 lata temu
Dawniej trójka wyznaczała trendy i promowała myślenie i otwartość dzisiaj już ich nie słucham chociaż muszę na tą bandę płacić abonament RTV Nie do zniesienia jest słuchanie idiotów próbujących nauczać innych.
bCzzCxjv
Fen
2 lata temu
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.Bartoszewski to k****a, blagier i s***a, która obrażał w Knesecie naszych rodaków w niewybredny sposób. Najbardziej obłudne są jego tłumaczenia dotyczące opuszczenia Oświęcimia po 2 tygodniach pobytu tamże...Szacun dla pana Piekarczyka za głoszenie prawdy.
gość
2 lata temu
I MIAL RACJE NAZYWAJAC TAK PROF PO MATURCE
gość
2 lata temu
Sam Bartoszewski wspominał o zwolnieniu z obozu. Proszę wgłębić się w jego biografię.
aaa
2 lata temu
Dostosuje się poziomem (choć mi to nie w smak) do tego syna spoconej kozy piekarczyk ty tłusta ś****o w ryj zwisem końskim dmuchana ,kawał gluta spod napletka wypadający żulikowi pod monopolowym
gość
2 lata temu
Trójka jeszcze do niedawna była nieskazitelna. Dziś po prostu trzeba wiedzieć, które audycje wyłączyć...
gość
2 lata temu
czy kto sluszal zeby z obozu oswiecim niemcy wypuscili kogos ze wzgledu na stan zdrowia? a bydloszeski wyszedl, ale siostra byla kochanka SS-mana i dla lapowke, ale oficialna wersja jest taka jak powyzej. Ten pseudo polak nienawidzil organicznie Polski i Polakow, z pogarda wyrazal sie o Polsce, mowil ze to brzydka panna bez posagu itp, bydloszeski to k*****a.
...
Następna strona
bCzzCxjX