Trwa ładowanie...
Przejdź na

Katarzyna Dowbor spisała testament: "Warto być przygotowanym na wszystko"

52
Podziel się

"Jeżeli jest więcej niż jeden spadkobierca, warto jasno wyrazić swoją wolę w kwestiach finansowych" - zauważa trzeźwo dziennikarka.

Katarzyna Dowbor spisała testament: "Warto być przygotowanym na wszystko"
bDfrcxsR

Katarzyna Dowbor od ponad 35 lat wzbudza w widzach pozytywne emocje. Jej szczerość, zaangażowanie i autentyczność okazały się kluczem do prawdziwego sukcesu. Po latach pracy w TVP, dziennikarka zjednała sobie wielką sympatię widzów jako prowadząca program Nasz nowy dom, który emituje Polsat. Trudno uwierzyć, że tryskająca energią dziennikarka od lat zmaga się z nadczynnością tarczycy. Choroba odcisnęła piętno na jej wyglądzie, co podobno pokrzyżowało jej karierę. Dowbor przytyła ponad 20 kilogramów, a przez "brak urody" miała zostać wyrzucona z TVP2. Gdy wydawało się, że po zdrowotnym i zawodowym impasie nadeszły lepsze chwile, dziennikarka poinformowała o operacji usunięcia tarczycy. Na szczęście szybko wróciła do formy po zabiegu, a o chorobie przypominają jej jedynie regularne badania poziomu hormonów.

bDfrcxsT

Życiowe zawirowania nauczyły 60-latkę twardo stąpać po ziemi. W rozmowie z tygodnikiem Świat i Ludzie przyznała, że z rozsądkiem patrzy w przyszłość:

Czuję się bardzo dobrze, wciąż mam apetyt na życie. Ale co będzie za ileś lat? Czas nie stoi w miejscu. Warto być przygotowanym na wszystko

Dowbor zdradziła, że spisała już testament. Nic dziwnego, że dziennikarka chce mieć dopięte na ostatni guzik sprawy związane z podziałem majątku. Jej relację z synem Maciejem przed laty nadszarpnął wyjazd z Torunia do Warszawy, gdzie dziennikarka skupiła się na rozwoju kariery. Mąż Joanny Koroniewskiej żywił urazę do matki i przyznał nawet, że w dzieciństwie brakowało mu matczynej miłości. 60-latka ma nadzieje, że dzięki załatwieniu formalnych kwestii oszczędzi swoim dzieciom niepotrzebnego stresu:

bDfrcxsZ

Wszystkie sprawy doczesne warto mieć poukładane w każdym momencie życia. Na Zachodzie spisanie testamentu to już jest standard, nikogo to nie dziwi. Jeżeli jest więcej niż jeden spadkobierca, warto jasno wyrazić swoją wolę w kwestiach finansowych. Sprawy majątkowe są powodem kłótni, wielkich konfliktów i podziałów wśród tych, co zostali. Mam fajną, kochającą się rodzinę i nie chcę, żeby z powodu jakichś moich zaniedbań kiedyś to się zmieniło.

Spodziewaliście się po niej takiej pragmatyczności?

bDfrcxta
bDfrcxtu
KOMENTARZE
(52)
gość
2 lata temu
I ma rację. Często brak jasno spisanego testamentu rodzi gigantyczne konflikty w rodzinach.
ona
2 lata temu
Prawidlowe rozumowanie kasa potrafi wszystko zniszczyc
Gość
2 lata temu
Bardzo rozsądnie
bDfrcxtv
Gość
2 lata temu
Mój syn jest na początku edukacji odzienie muszę po kilka godzin z nim siedzieć nad książkami w domu bo tyle ma zadane, z matematyki przerabiają jedno zadanie na lekcji a reszta do domu - za moich czasów tak nie było - połowa to się nadaje do zwolnienia a nie na podwyżki !
Gość
2 lata temu
Ciężki temat, ale co zrobić. Wszyscy umrzemy.
Najnowsze komentarze (52)
gość
2 lata temu
Mogłabym być jej żoną 😉
Gość
2 lata temu
Bardzo mądra kobieta
gość
2 lata temu
fajna pozytywna osoba da się lubić zdrówka życzę
gość
2 lata temu
ja spisałam testament mając 30 lat.W tym czasie kupiłam pierwszą nieruchomość.
gość
2 lata temu
To niezwykła osoba. Od niedawna oglądam program "NASZ NOWY DOM " . wspaniały program Polsatu . Jestem zachwycona nie tylko profesjonalizmem dziennikarskim Pani Redaktor ale także jej ciepłem ,ludzką empatią, trafnością decyzji nawet tych drobnych w stosunku do osób żyjących w prymitywnych warunkach . Jestem także zachwycona jej poczuciem humoru i ogromnym wdziękiem. Ogromne brawa.
gość
2 lata temu
Bardzo rozsądnie pani Kasiu
gość
2 lata temu
nie chcialabym gtych piegow i tej forsy
Gość
2 lata temu
Straszne bzdury piszecie. Przy nadczynności tarczycy się chudnie, a nie tyje.
bDfrcxtn
Gość
2 lata temu
Jesteśmy śmiertelni, to uświadamiamy sobie z wiekiem ale lepiej późno niż za późno. Nie ma większych wrogów niż rodzeństwo kłócące się o spadek.
gość
2 lata temu
program ,prowadzi świetnie i jest autentyczna...testament to sprawy prywatne ,pani KASIU,stop
Gość
2 lata temu
Bardzo mądrze brak testamentu sklucili całą rodzinę
gość
2 lata temu
Juz wczesniej tez ,ktores panie pisały testamenty....
gość
2 lata temu
Jakos nie darzę sympatią ów pani.Zmieniala męzów,czy partnerów JEJ sprawa,ale nie powinno się zle o KIMS mowic .Zawsze wina jest pośrodku...zawsze....
gość
2 lata temu
Ciekawqe ,ktora nastepna?Moda na testamenty....
bDfrcxtP