Trwa ładowanie...
Przejdź na

Skandal polityczny na Eurowizji: Islandczycy wyciągnęli flagi z napisem "Uwolnić Palestynę"

157
Podziel się:

Organizatorzy konkursu nie wykluczają wyciągnięcia konsekwencji wobec zespołu Hatari.

Skandal polityczny na Eurowizji: Islandczycy wyciągnęli flagi z napisem "Uwolnić Palestynę"
bELlDFvV

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji był szeroko opisywany w mediach nie tylko za sprawą występów muzycznych. Kontrowersje wywołała np. para gejów całujących się na widowni i występ transseksualistki, Dany International.

Za kulisami wydarzyła się też tragedia - na kierowcę, który pomagał w rozładowywaniu sprzetu przy scenie, spadł element oświetlenia, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć.

bELlDFvX

Ponadto na festiwalu doszło do skandalu na tle politycznym. Reprezentujący Islandię zespół Hatari dał występ w klimacie BDSM, z użyciem sado-masochistycznych gadżetów i lateksowych strojów. Co ciekawe, skandalizujący show najbardziej przypadł do gustu... polskim widzom, którzy przyznali mu maksymalną ilość punktów.

To jednak nie koniec kontrowersji wywołanych przez grupę. Podczas przyznawania punktów, gdy kamera pokazywała członków zespołu, ci wyciągnęli palestyńskie flagi i transparenty z napisem "Uwolnić Palestynę". Widownia zareagowała gwizdami i buczeniem. Organizatorzy konkursu nie wykluczają wyciągnięcia konsekwencji wobec Islandczyków, gdyż regulamin mówi, że Eurowizja jest wydarzeniem apolitycznym.

bELlDFwd

Konsekwencje tego zachowania zostaną przedyskutowane przez zarząd konkursu po finale - ogłoszono w oficjalnym oświadczeniu.

Ostatecznie kontrowersyjne zachowanie nie pomogło Islandii, bo Hatari zajęło dopiero dziesiąte miejsce, a konkurs wygrała Holandia.

bELlDFwe
bELlDFwy
KOMENTARZE
(157)
gość
2 lata temu
roszczenia izraela w stosunki do polski są absurdalne. to nie my rozpętaliśmy ii wojnę światową, tak w gwoli przypomnienia.
Gość
2 lata temu
chwała im za rozprzestrzanie prawdy!
Gość
2 lata temu
I dobrze. Super ze od polskich widzow dostali najwiecej punktow. Oryginalny wystep, z przeslaniem i naprawde dobrym brzmieniem
bELlDFwz
gość
2 lata temu
"DOPIERO dziesiąte miejsce", ale jak Szpak zajął ósme, to stał się bogiem?
gość
2 lata temu
Eurowizja apolityczna??? Serio?!? To już jest taki poziom zaklinania rzeczywistości że nie mam pytań.
Najnowsze komentarze (157)
gość
2 lata temu
Brawo!!!
TACHER
2 lata temu
pokazali jaja a reszta co?
Gość
2 lata temu
Brawo Islandia
gość
2 lata temu
fatalne komentarze, a do tego tu jakaś cenzura, na nic nie da się głosować, nie ma wolności wypowiedzi' no i kto ogląda tę załosną eurowizję?!
gość
2 lata temu
ekstra że pokazali te flagi
Gość
2 lata temu
Pięknie islandua popieram a to ze Eurowizja jest apolityczna to jedno wielkie kłamstwo zginął człowiek co na to Izrael można snuć wrażenie ze była to karabin p Boga wstydzę się za to państwo ze tak daje sobą pomiatać przez wielkich tego świata
gość
2 lata temu
i słusznie. dosyc terorru widomo kogo. Brawo
Gość
2 lata temu
"Co ciekawe, skandalizujący show najbardziej przypadł do gustu... polskim widzom, którzy przyznali mu maksymalną ilość punktów". Pewnie księża z babkami głosowali 😂. Tylko nie mówcie nikomu o moim komentarzu.
bELlDFwr
Un
2 lata temu
No i super bo eurowizja polityczna jest, a zydzi to niewdziecznicy ktorzy zaklamuja historie bo otrzymali kase od niemiec
Gość
2 lata temu
Najlepsza piosenka w tym roku oni i tak wygrali
Gość
2 lata temu
Dobrze zrobili, brawo!
gość
2 lata temu
Pewnie Bieniuk na nich głosował.
gość
2 lata temu
brawo!!!!! o tym trzeba mówić
gość
2 lata temu
taka jest dzis srEuropa: konsekwencje za mówienie prawdy i śmiałośc choćby krytyki wobec izraela
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELlDFxk
bELlDFxl
bELlDFxm
bELlDFxn
bELlDFxo
bELlDFwT