Trwa ładowanie...
Przejdź na

ASAP Rocky w szwedzkim więzieniu jest źle traktowany? "Nie dostał NAWET KOCA"

60
Podziel się

Podobno muzyk, który oskarżany jest o napaść na mężczyznę, dostaje brudną wodę do picia. Środowisko hip hopowe jednoczy się z więzionym kolegą i bojkotuje koncerty w Szwecji.

ASAP Rocky w szwedzkim więzieniu jest źle traktowany? "Nie dostał NAWET KOCA"
bCyhczEB

Do niemuzycznych cech wyróżniających kulturę hip hopową z pewnością można zaliczyć balansowanie na granicy prawa i solidarność raperów, którzy znajdą się pod ostrzałem policji i sądu. Najświeższym przykładem jest tutaj ASAP Rocky, który dopuścił się bijatyki na ulicach Sztokholmu.

bCyhczED

Nieco inną wersję wydarzeń raper przedstawił na swoim profilu, gdzie opublikowane zostały nagrania sugerujące, jakoby mężczyźni pod wpływem narkotyków pierwsi zaczepiali muzyka i jego ochronę oraz poklepywali kobiety w ich otoczeniu. Przez swoją niesubordynację ASAP Rocky znalazł się w szwedzkim areszcie i musiał przerwać trasę koncertową. Jak powszechnie wiadomo, kraje skandynawskie są bardzo wyczulone na wszelkie przejawy agresji, więc Europejczyków nie zaskakuje fakt, iż osoby dopuszczające się jej nie są traktowane pobłażliwie. Jednocześnie nie jest też tajemnicą, że szwedzkie więzienia słyną z wyjątkowo liberalnego podejścia do więźniów i raczej mało "więziennych" warunków.

Amerykanin najwyraźniej nie miał tej wiedzy i to, co spotyka go za kratkami szwedzkiego aresztu, przerosło jego wyobrażenia. Muzyk, który znalazł się w zamknięciu, utrzymuje, że jest więziony w urągających ludzkiej godności warunkach. Zdanie to podziela też przedstawiciel amerykańskiej ambasady, który odwiedził rapera w więzieniu.

To było jak wejście do toalety - twierdzi.

Urzędnik miał zastać na miejscu m.in. celę wysmarowaną fekaliami przez sąsiadującego z Rockym chorego psychicznie mężczyznę, brak czystej wody, mocno ograniczone porcje żywności czy brak koca. Muzyk śpi ponoć na macie do jogi.

bCyhczEJ

Kierownik szwedzkiego więzienia zaprzecza, by ASAP Rocky doznawał jakichkolwiek krzywd za kratami. Szwedzkiego aresztu bronią tamtejszej media. W jednej z gazet ukazał się artykuł, zgodnie z którym w menu więziennym znalazły się m.in. burgery z cielęciny i ciasto rabarbarowe.

W obronie rapera stanęli jego koledzy po fachu. Tyler The Creator i T.I. zbojkotowali już Szwecję jako kierunek swoich tras koncertowych.

Przypomnijmy, że raperowi grozi nawet do sześciu lat pozbawienia wolności.

bCyhczEK
bCyhczFe
KOMENTARZE
(60)
gość
11 miesięcy temu
To się Szwedzi przejmą, że jakieś ćwoki u nich nie pomachają rękami na scenie przez godzinę :D
Gość
11 miesięcy temu
Na scenie gangster, w wiezieniu miękka faja
gość
11 miesięcy temu
Całe zdarzenie jest nagrane i do bójki doszło bo przez ponad godzinę zaczepiali ich IMIGRANCI, którzy nawet po szwedzku nie mówili tylko szukali zaczepki. Polecam obejrzeć całe zajście, mimo kompletnego braku sympatii do tego rapera, to Szwecja i kompletna ślepota na problemy stwarzane przez Imigrantów jest tu winna.
bCyhczFf
Gość
11 miesięcy temu
Nie rozumiem tego kraju :/
Gość
11 miesięcy temu
A$apa dreczą, a beżowi mogą robić co chcą.
Najnowsze komentarze (60)
Gość
11 miesięcy temu
Za kaucją nie może wyjść?
gość
11 miesięcy temu
A Amerykanie zamykają dzieci w klatkach na granicy z Meksykiem.
gość
11 miesięcy temu
więzienie to więzienie,nie hotel. Popatrzmy na więzienia w Indiach,20m kw.,30 mężczyzn siedzi obok siebie po turecku i wszystko.I tak no.dożywocie.W takich warunkach. Na pewno się zastanowiąnim prawo złamią. A u nas,Zima idzie to i przestępstw więcej
Gość
11 miesięcy temu
To serio jest cela więzienna??
gość
11 miesięcy temu
i macie, taki straszny z niego gangster.. 2PAC pewnie się przewraca na drugą stronę w grobie jak widzi tych dzisiejszych RAPERÓW
gość
11 miesięcy temu
Dobrze że nie trafił do amerykańskiego więzienia
IGA
11 miesięcy temu
Więzienie to ma być kara, a nie wypoczynek. Co to ma być, żeby przestępca domagał się przywilejów.
Gość
11 miesięcy temu
Może mają inne więzienia dla obcokrajowców i inne dla Szwedów, bo w Szwecji cele są podobne do tych w Norwegii - pokoik w hotelu z komputerem, konsola i grami
bCyhczEX
gość
11 miesięcy temu
Szkoda go, nie zasłużył.
gość
11 miesięcy temu
Imigranci, w dodatku czuja się na tyle pewnie że zaczepiają kogo się da i żądają kasy za słuchawki, ktore de facto sami sobie zniszczyli. Cieszę się, że u nas do tego nie doszło. Niech ciapaci trzymaja sie od polskich granic z dala
Gość
11 miesięcy temu
Niewielu tu ma mózg! Ktoś może za Tobą chodzić mimo próśb żeby odszedł, ma to w D i Cię dalej śledzi! Ktoś może wchodzić Ci na łeb a Ty nic nie możesz zrobić. To tak jak w PL oprawca ma więcej praw niż ofiara!
Gość
11 miesięcy temu
Zaczepiali go ‘szwedzi’ a ten dalej siedzi? Co za masakra!
gość
11 miesięcy temu
Mogłeś nie bić - mógłbyś pić...czystą wodę.
Gość teczowy
11 miesięcy temu
Koc dostal ale czarny...
...
Następna strona
bCyhczFz