Środa 10.07.2019 17:30

ASAP Rocky w szwedzkim więzieniu jest źle traktowany? "Nie dostał NAWET KOCA"

ASAP Rocky

ASAP Rocky w szwedzkim więzieniu jest źle traktowany? "Nie dostał NAWET KOCA"

Do niemuzycznych cech wyróżniających kulturę hip hopową z pewnością można zaliczyć balansowanie na granicy prawa i solidarność raperów, którzy znajdą się pod ostrzałem policji i sądu. Najświeższym przykładem jest tutaj ASAP Rocky, który dopuścił się bijatyki na ulicach Sztokholmu.

Przypomnijmy: ASAP Rocky pobił mężczyznę. Na nagraniu widać, jak RZUCA GO NA ZIEMIĘ I OKŁADA PIĘŚCIAMI (WIDEO)


Nieco inną wersję wydarzeń raper przedstawił na swoim profilu, gdzie opublikowane zostały nagrania sugerujące, jakoby mężczyźni pod wpływem narkotyków pierwsi zaczepiali muzyka i jego ochronę oraz poklepywali kobiety w ich otoczeniu. Przez swoją niesubordynację ASAP Rocky znalazł się w szwedzkim areszcie i musiał przerwać trasę koncertową. Jak powszechnie wiadomo, kraje skandynawskie są bardzo wyczulone na wszelkie przejawy agresji, więc Europejczyków nie zaskakuje fakt, iż osoby dopuszczające się jej nie są traktowane pobłażliwie. Jednocześnie nie jest też tajemnicą, że szwedzkie więzienia słyną z wyjątkowo liberalnego podejścia do więźniów i raczej mało "więziennych" warunków.

Amerykanin najwyraźniej nie miał tej wiedzy i to, co spotyka go za kratkami szwedzkiego aresztu, przerosło jego wyobrażenia. Muzyk, który znalazł się w zamknięciu, utrzymuje, że jest więziony w urągających ludzkiej godności warunkach. Zdanie to podziela też przedstawiciel amerykańskiej ambasady, który odwiedził rapera w więzieniu.

To było jak wejście do toalety - twierdzi.

Urzędnik miał zastać na miejscu m.in. celę wysmarowaną fekaliami przez sąsiadującego z Rockym chorego psychicznie mężczyznę, brak czystej wody, mocno ograniczone porcje żywności czy brak koca. Muzyk śpi ponoć na macie do jogi.

Kierownik szwedzkiego więzienia zaprzecza, by ASAP Rocky doznawał jakichkolwiek krzywd za kratami. Szwedzkiego aresztu bronią tamtejszej media. W jednej z gazet ukazał się artykuł, zgodnie z którym w menu więziennym znalazły się m.in. burgery z cielęciny i ciasto rabarbarowe.

W obronie rapera stanęli jego koledzy po fachu. Tyler The Creator i T.I. zbojkotowali już Szwecję jako kierunek swoich tras koncertowych.

Przypomnijmy, że raperowi grozi nawet do sześciu lat pozbawienia wolności.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez PRETTY FLACKO (@asaprocky)Lip 2, 2019 o 8:06 PDT

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (92)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 92
Odpowiedz
451 40
zgłoś
gość 10.07.2019 17:32
To się Szwedzi przejmą, że jakieś ćwoki u nich nie pomachają rękami na scenie przez godzinę :D
Odpowiedz
174 36
zgłoś
Gość 10.07.2019 17:32
Nie rozumiem tego kraju :/
Odpowiedz
36 17
zgłoś
Gość 10.07.2019 17:32
Ojej, jaki bidulek...
Odpowiedz
9 7
zgłoś
gość 10.07.2019 17:33
To się Szwedzi przejmą, że jakieś ćwoki u nich nie pomachają rękami na scenie przez godzinę :D
Odpowiedz
261 18
zgłoś
Gość 10.07.2019 17:33
Zapraszamy do polskiego więzienia
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 92