Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tomasz Kammel komentuje wydarzenia w Białymstoku: "Odróbmy lekcje"

80
Podziel się

"Na temat mniejszości i większości, homo i hetero, demokracji i wolności, nazizmu i rasizmu, a potem się spierajmy, ostro, ale po ludzku się spierajmy" - apeluje prezenter.

Tomasz Kammel komentuje wydarzenia w Białymstoku: "Odróbmy lekcje"
bEgoVRCJ

W miniony weekend w Białymstoku odbył się pierwszy w tym mieście Marsz Równości. Pokojowa, barwna manifestacja została brutalnie zaatakowana przez tłum agresywnych kiboli, którzy za pomocą przekleństw, mowy nienawiści, rzucania niebezpiecznymi przedmiotami oraz przemocy bezpośredniej dawali jasno do zrozumienia, że Marsz Równości nie budzi ich życzliwości.

Jak szybko wyszło na jaw, w podsycaniu nienawiści do kolorowych demonstrantów pewną role odegrali miejscowi księża, którzy wzięli sobie do serca list metropolity białostockiego, abp Tadeusza Wojdy, który zawczasu uprzedził o zaplanowanym Marszu Równości, zalecając, by potraktować go jako "inicjatywę obcą naszej podlaskiej ziemi".

bEgoVRCL

Oburzony inicjatywą arcybiskupa Szymon Hołownia już zaapelował do niego o wytłumaczenie się z tych słów i życzliwie poradził, by rozliczanie z moralności Kościół zaczął najlepiej od siebie.

Skala nienawiści, która przelała się przez Białystok, zaskoczyła chyba nawet jej inicjatorów. Przestraszeni hierarchowie Kościoła Katolickiego zaczęli się tłumaczyć. Rzecznik Episkopatu w ostrych słowach potępił agresorów, a białostocka parafia św. Jadwigi, która w pierwszym odruchu podziękowała kibolom za sprawną akcję, zaczęła wykręcać kota ogonem i iść w zaparte, że wcale nie miała na myśli tego, co napisała.

W sprawie zamieszek w Białymstoku głos postanowił zabrać także Tomasz Kammel, prezenter TVP. Pochwalił telewizję publiczną za podjęcie skutecznych działań w kierunku zmniejszenia skali agresji w kraji.

Wiadomości w TVP, w której pracuję, przekazały apel policji, aby pomóc w ujęciu sprawców napadów na ludzi w Białymstoku podczas Marszu Wolności - poinformował dumnie na Instagramie. Wiele osób wzięło się do roboty i niektórych juz policja znalazła.

bEgoVRCR

Pojawia się jednak pytanie: czy policja będzie ścigać tych, co choć zieją nienawiścią, nie dopuścili się tak podłych czynów jak choćby kopanie po twarzy 14-letniego dziecka w pięciu na jednego? Pewnie nie będzie. Dlatego mam nowy apel. Niech policja ściga bandytów, bo wie jak, a my odróbmy lekcje. Na temat mniejszości i większości, homo i hetero, demokracji i wolności, nazizmu i rasizmu, a potem się spierajmy, ostro ale po ludzku się spierajmy. Gdyby „ork” w koszulce z nazwiskiem słynnego projektanta wiedział, ze Armani jest gejem, pewnie by jej nie założył. Ale jestem też przekonany, że w tym ich szpalerze znaleźliby się tacy, którzy (gdyby im sensownie bazując na faktach, wytłumaczono o co chodzi z homo i hetero seksualizmem), zamiast pójść bić dzieci i kobiety, poszliby po rozum do głowy.

_

bEgoVRCS

_

bEgoVRDm
KOMENTARZE
(80)
gość
2 lata temu
Jesteście portalem opłaconym przez sorosa?
gość
2 lata temu
Pudel manipuluje komentarzami. Głos już oddany jak nie głosowałam
gość
2 lata temu
Cieszę się, że Polska jest "zaściankowa"
bEgoVRDn
mowa miłości
2 lata temu
chłopak dziewczyna normalna rodzina
Gość
2 lata temu
Stop ideologii lgbt.
Najnowsze komentarze (80)
Henryk
2 lata temu
Czas się ujawnić Tomciu ;)
Gość
2 lata temu
A moze zacząlby pan od siebie i odszedl z tej propagandówki ?
Gość
2 lata temu
Kammel wal sie na Ryj
gość
2 lata temu
chyba szykuje się coming out Tomka. Robi sobie grunt pod to wydarzenie :) Najbardziej nie tolerancyjne to jest lbgt, nie tolerują że ktoś może ich nie tolerować.
gość
2 lata temu
Cieszę się ze ta mlodziesz idzie na przód, widać ze wiele ojców januszy jest bardziej przeciwko temu niż nasza mlodziesz która jest w internecie, rozumie ze to normalnie i nie choroba. I bierze przykład z zagranicy.
Zycie
2 lata temu
Cieszę się ze nie mieszkam w Polsce, jak patrzę się na Polaków to widzę zwierzęta. Jak można tyle nienawiścią do innego człowieka mieć. Miłość to miłość, i tak już się rodzisz, kochasz osoby które kochasz. I to nie choroba, wiec żadnej młodzieży to nie demoralizuje. Jest się takim bo się tak urodzono.
Gość
2 lata temu
Kammel co ty Kur......... Cw.....
Gość
2 lata temu
A ja myślę że gro osób nic nie ma do LGBTQ tylko problem polega na tym że ogół musi się naginać do mniejszości. Nie rozumiem tego. Ludzie w domu robią różne rzeczy i niech tak zostanie. Nikt im do łóżka nie będzie zaglądał Ale niech nienaginaja prawa ogółu do marginesu. Nie nastawiam swoich dzieci nienawiścią do LGBTQ Ale niech nikt mi nie każe mówić dzieciom że 2 calujacych się panów to jest normalne. Żyjmy w wolności. Wolności różnych poglądów. Agresja jest tylko w tedy jeśli mniejszość zmusza mnie do akceptacji ich poglądów i każe mi je akceptowac
bEgoVRDf
Gość
2 lata temu
Pierwszy powinnien być ścigany arcybiskup o podżeganie do nienawiści. Może pora zabrać się za tych "wyżej" co by się 5 razy zastanowili zanim coś powiedzą
Gość
2 lata temu
Zero tolerancji dla lgbt Nadchodzi Era Wojny
Gość
2 lata temu
LGBT to Kur...... Smie.....
Gość
2 lata temu
To co bylo w Bialymstoku to kropla w morzu co wam pszygotujemy pszerwiemy te marsze raz na ZAWSZE
Gość
2 lata temu
Zero tolerancji dla lgbt Nadchodzi Era Wojny
Gość
2 lata temu
Zero tolerancji dla lgbt Nadchodzi Era Wojny
...
Następna strona
bEgoVRDH