Trwa ładowanie...
Przejdź na

Michał Olszański został zwolniony z "Pytania na śniadanie"? Jacek Kurski skomentował

170
Podziel się:

"Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł" - mówił dziennikarz po wywiadzie z prezesem PiS w rozmowie z portalem NaTemat.pl.

Michał Olszański został zwolniony z "Pytania na śniadanie"? Jacek Kurski skomentował

Od kilku lat Telewizja Polska dokonuje zmian personalnych w stacji. O ile da się zrozumieć chęć wprowadzenia nowych twarzy w miejsce tych opatrzonych, szczególnie jeśli ze "znudzeniem" idzie w parze spadek oglądalności, o tyle trudno doszukać się sensu w sposobie informowania ich o tym.

Z pracą w TVP pożegnali już się m.in. Joanna Racewicz, Robert Janowski czy Paweł Orleański. Niezbyt miło zakończyła się też współpraca Barbary Kurdej-Szatan ze stacją i jak okazało się we wtorek, Michała Olszańskiego.

Dziennikarz w rozmowie Wirtualnymi Mediami zdradził, że choć nie mam pretensji o to, że go zwolniono, ma żal o sposób w jaki tego dokonano:

Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie - stwierdził smutno.

Okazuje się, że po tym jak prezenter skomentował na łamach portalu NaTemat.pl okoliczności wywiadu przeprowadzonego z Jarosławem Kaczyńskim, dostał zakaz wypowiadania się w mediach.

Wiedziałem, że to nie jest dobry pomysł. "Pytanie na śniadanie" to audycja poranna, lifestylowa. Znając cechy prezesa Kaczyńskiego, wydawało mi się, że pomysł jego PR-owców na to, by w ten sposób ocieplać jego wizerunek, nie jest do końca trafiony. I nie będzie to dla niego łatwa sytuacja - mówił wówczas Michał, co najwyraźniej nie spodobało się władzom stacji.

Jak donosi Onet, Jacek Kurski zdecydował się na skomentowanie sytuacji:

TVP w swojej działalności przestrzega przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w szczególności konstytucji oraz Prawa prasowego i nie stosuje wobec swoich dziennikarzy żadnej cenzury prewencyjnej - zapewnia i dodaje: Redaktor Michał Olszański związany był po prostu z TVP umową cywilnoprawną, która przewiduje zachowanie w poufności informacji uzyskanych w związku z realizacją umowy, a mogących naruszyć interes programowy, ekonomiczny lub dobre imię TVP - tłumaczy prezes TVP, jednocześnie odnosząc się do wypowiedzi Olszańskiego odnośnie Jarosława Kaczyńskiego:

Plotkarskie przedstawienie przez niego kulisów rozmowy z prezesem Kaczyńskim, wraz z subiektywnymi i nieuprawnionymi komentarzami, mogło doprowadzić do naruszenia interesów TVP. Mimo to TVP nie wydała żadnego zakazu, a jedynie przypomniała dziennikarzowi zasady, na jakich odbywa się współpraca pomiędzy stronami.

_

_

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(170)
P!ERDZ!OCH ak...
4 lata temu
siedzę na pudlu codziennië od nocy do ranä, jestem szmätä psssyyychiczna i pöjëbänä
Gość
4 lata temu
A co on oczekiwał fanfarów na koniec ? może jakiegoś wielkiego Party z tortem
Gość
4 lata temu
Ktoś normalny ogląda jeszcze TVP?
Gość
4 lata temu
Qrski pszyglvpie skończ wstydu oszczędź 😆😆😆
KOB
4 lata temu
czy ktoś ogląda to badżiewie jak telewizja publiczna , to jest dno
Najnowsze komentarze (170)
Sodoma i gomo...
4 lata temu
Panie Olszański TVP 2 bez Pana już nie istnieje. Rydzyka niech obsadza to będzie dopiero oglądalność
Gość
4 lata temu
PISco Polo
IQ
4 lata temu
No tak kto przeciwny to pis-du z tvp
Gość
4 lata temu
TVN n pewno go przygarnie
gość
4 lata temu
narescie zostal zwolniony' czas na mlodych dziennikarzy
Gość
4 lata temu
Kurski haha na taką gębę to trzeba zapracować ludzi zwalnia bo trzeba postawić na młodych a on co??? Będzie coraz młodszy czy coraz starszy? Smiec
gość
4 lata temu
ten nasz kurski to jest naprawdę podobny do psa bulteriera -szczególnie jak się uśmiecha -pies w 100%
wanda
4 lata temu
panie kurski kiedy zwolni pan babiarza i holecka przynosza wstyd tvp
gość
4 lata temu
szkoda , naprawdę szkoda, przyzwoity, dojrzały prowadzący
Gość
4 lata temu
Odkąd PiS przejął tv publiczna nie oglądam! Jedynie Ekspres Reporterów i Sprawa dla Reporter a. Resztę pominę milczeniem 😁
a
4 lata temu
tej jedynki i dwójki mało kto ogląda i to bez znaczenia kto poprowadzi...
a
4 lata temu
tej jedynki i dwójki mało kto ogląda i to bez znaczenia kto poprowadzi...
Sywia
4 lata temu
Olszański to moim zdaniem bufon,popełnił wiele gaf na wizji i komentarze również miewał poniżej pewnego poziomu, zwanego potocznie kulturą.
gość
4 lata temu
Panie Michale na bestie też przyjdzie czas
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie