Trwa ładowanie...
Przejdź na

Redbad Klynstra STRACIŁ PRACĘ W SERIALU przez homofobiczny wpis? Aktor tłumaczy się w oświadczeniu

178
Podziel się

"Może na przykład Robert Biedroń jako jeden z liderów politycznych wspierających ruch LGBT wypowiedziałby się jasno na temat swojego stosunku do pedofilów?" - zachęca.

Redbad Klynstra STRACIŁ PRACĘ W SERIALU przez homofobiczny wpis? Aktor tłumaczy się w oświadczeniu
bDXNEhCd

Redbad Klynstra, aktor znany z serialu Na dobre i na złe i filmu Smoleńsk, zamieścił niedawno na Twitterze homofobiczny wpis. W swoim poście pytał o to, czy pedofile są częścią społeczności LGBT, a do tablicy wywoływał osoby "kompetentne", które mogą zaspokoić jego ciekawość. Z odpowiedzią pospieszył Tomasz Lis, który między słowami zalecił aktorowi stosowanie się do zasady "milczenie jest złotem".

Jak się okazało, Klynstra już poczuł na własnej skórze konsekwencje kontrowersyjnego postu. Na swoim koncie zamieścił screeny SMS-ów od menadżera, z których wynika, że aktor przez homofobiczny wpis stracił szansę zagrania w kolejnej produkcji.

bDXNEhCf

Memento dla niepoprawnych: W PL jest tak: Zadaj niewłaściwe pytanie. Zalewa Cię hejt. Media robią z ciebie Homofoba. Serial na tej podstawie wypowiada Ci pracę. Agencja aktorska nie wytrzymuje presji i po paru dniach też wypowiada współpracę. Czy ktoś tu jest ze mną na wojnie? - zastaniawia się aktor.

W związku z zaistniałą sytuacją, Klynstra wydał oficjalne oświadczenie, które opublikowano na łamach portalu wPolityce.

bDXNEhCl

Aktor odniósł się do swoich doświadczeń związanych z pobytem w Holandii i przyznał, że nie jest przeciwnikiem LGBT::

Wyjaśnienie: W związku falą hejtu, jaka mnie spotkała oraz pomówieniem o homofobiczność mojego wpisu na Twitterze wyjaśniam, co następuje: Obserwuję polską rzeczywistość z perspektywy polskiej, ale siłą rzeczy również czerpię z mojego doświadczenia holenderskiego. Z tego powodu formułuję czasem twierdzenia lub pytania trochę inaczej.

Klynstra kolejny raz zestawił obok siebie społeczność LGBT i pedofilów:

Moim holenderskim doświadczeniem jest istnienie partii Pedofili (2006-2010), której jednym z głównych celów była legalizacja związków między dorosłymi i dziećmi od 12. roku życia, w tym pośrednio zmianę kwalifikacji pedofili z "dewiacji seksualnej" na "orientację seksualną". […] Środowisko holenderskiego LGBT odcięło się wtedy od środowiska pedofili, choć jeszcze mało jednoznacznie, bo wrodzona tolerancja kazała brać pod uwagę każdą w sposób poważny i kulturalny wyrażoną potrzebę w ramach wolności wypowiedzi.

bDXNEhCm

Stwierdził również, że wśród uczestników amsterdamskiego marszu równości pojawił ruch pedofilski:

Jednak całkiem niedawno, podczas amsterdamskiego GAY PRIDE (odpowiednika polskiego marszu równości), nieformalny ruch "FrontWyzwoleniaDzieci", rozdawał ulotki promujące swój ruch potocznie zwany Pedoclub. […] Rzecznik holenderskiego marszu Gejowskiej Dumy, stwierdził jasno, że "pedofile nie są częścią marszu. Nie chcemy być z nimi utożsamiani. Nie należą do nas". Przedstawiciele Pedopride zostali usunięci z marszu przez służby porządkowe Gay Pride.

Aktor żąda, by działacze LGBT jasno określili się co do pedofili:

Polski ruch LBGTQ+ jako ruch funkcjonujący w przestrzeni publicznej, powinien określić publicznie i w sposób jasny wyrazić swój stosunek do pedofilów i pedofilii jako takiej. Ponieważ jest to ruch nieformalny i granice jego są rozmyte, może na przykład Robert Biedroń jako jeden z liderów politycznych wspierających ruch LGBT wypowiedziałby się jasno na temat swojego stosunku do pedofilów?

bDXNEhCn

Przypomnijmy o tym, że pedofilia jest parafilią seksualną, a nie orientacją. Działania wspierające równość i tolerancję oparte są na walce o podstawowe prawa człowieka. Piętnowanie pedofilii, która jest przestępstwem ściganym z urzędu, wydaje się rzeczą oczywistą, a mylenie LGBT z pociągiem seksualnym do dzieci przykładem skrajnej niewiedzy.

Myślicie, ze aktor zdawał sobie z tego sprawę?

bDXNEhCo
bDXNEhCG
KOMENTARZE
(178)
gość
2 lata temu
Ta jedna wielka kolorowa rodzina nie powinna zmuszać innych aby brali udział w ich cyrku. Nie wolno narzucać większości swoich poglądów, mniejszość nie bez powodu jest mniejszością. Nie wolno ruszać tradycji, ona jest tradycją nie bez powodu. Tęczowa to może być bluzeczka dziecka, ale nie Maryja. Nie jestem dewotką, ale to co teraz się dzieje to kpina.
gość
2 lata temu
Ludzie, co za czasy! Trzeba nawet udawać i kryć się z poglądami aby utrzymać pracę czy znajomych? Dlaczego nie wolno być homofobem?
gość
2 lata temu
Przekręcacie jego wypowiedz - on nie ma nic przeciwko LGBT tylko martwi go ten +
bDXNEhCH
Gość
2 lata temu
On mówi prawdę. Kilka lat temu czytałam że jest bardzo silne lobby pedo*ilskie w Holandii, które żąda legalizacji stosunków tego rodzaju, a także oficjalnego dołączenia ich przedstawicieli do ruchu LGBTQ+. Zoo*ile też tam starają się o legalizację, a wręcz są miejsca które ułatwiają dewiantom kontakty tego rodzaju. Przerażające!
Gość
2 lata temu
Gral w Smolensku. To wyjasnia wszystko.
Najnowsze komentarze (178)
Gość
2 lata temu
Dobrze,to wyjaśnił
gość
2 lata temu
Obrzydliwy typ.
Gość
2 lata temu
Pięknie zapytane
gay
2 lata temu
Wara od perdryli i LGBT
gość
2 lata temu
tvp go wyrugała? no nie wierzę, nie za homofobiczne poglądy przecież bo tvp po drodze z takimi opiniami, za to to głaszcze, raczej za brak talentu do roli
gość
2 lata temu
Lgbt robicie sobie tym krzywdę, to przyniesie odwrotny skutek
gość
2 lata temu
wal się tęczowy zapchlony pudlu
Gość
2 lata temu
Z jakiegoś powodu cześć naszego społeczeństwa uważa, że walka o kochanie drugiej osoby na tych samych zasadach, co większość jest atakiem na konserwatywne wartości. Według tego rozumowania sama obecność niekonserwatywnych postaw i działań odbiera konserwatywnym przedstawicielom społeczeństwa ich tożsamość. Czyli jeśli stanę w tęczowym ubraniu obok homofobicznej rodziny i będę krzyczeć „małżeństwa są dla wszystkich”, to oni zaczną po troszku tracić swój światopogląd? Zaczną rzadziej chodzić do kościoła? Nie ma to żadnego sensu.
bDXNEhCz
gość
2 lata temu
Homoterror dotarł do Polski. To skandal by z pracy wywalać za zadanie pytania. Ciekawe, że katofobia jest promowana przez te środowiska.
Gość
2 lata temu
Chore czasy :(
gość
2 lata temu
mądry facet, tak trzymać
gość
2 lata temu
dlaczego nie można mówić co się myśli?! dlaczego zboki maja fory? przeciez to mniejszość - cyw2ilizqcja śmierci
gość
2 lata temu
dlaczego nie można mówić co się myśli?! dlaczego zboki maja fory? przeciez to mniejszość - cyw2ilizqcja śmierci
gość
2 lata temu
Wreszcie ktoś zadał to pytanie publicznie i co ? I zamiast uzyskania odpowiedzi został oblany wiadrem pomyj. Jakie to poprawne politycznie i oczywiste dla obecnego świata showbiznesu
...
Następna strona
bDXNEhDb