Trwa ładowanie...
Przejdź na

Roksana Węgiel wspiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Na ulicach nie zabrakło jej fanów!

62
Podziel się:

"Jak węgiel, to tylko Roksana" - głosił jeden z banerów. Czy politycy posłuchają woli młodych obywateli?

Roksana Węgiel wspiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Na ulicach nie zabrakło jej fanów!

Już w najbliższy poniedziałek Rada ONZ zbierze się ponownie w Nowym Jorku, aby wyznaczyć kierunek międzynarodowej polityki na nadchodzące kilka miesięcy. Z tego też powodu w ostatni piątek młodzież na całym świecie ruszyła na ulice w celu zasygnalizowania swoich potrzeb i oczekiwań w stosunku do rządzących. Również w wielu miastach w Polsce nastolatkowie z niezwykle kreatywnymi banerami opuściła lekcje, by wyrazić swój sprzeciw wobec nieodpowiedzialnej polityki większości państw w obliczu nadciągającej katastrofy ekologicznej.

Niestety, wielu ludzi na wysokich stołkach nadal cierpi na przerażającą krótkowzroczność. Interesują ich głównie następne wybory. Dbając o reelekcję, dokonują wszelkich starań, aby tylko nie rozsierdzić bardzo wpływowego lobby górniczego i myśliwskiego, których działania w dużej mierze przyczyniają się do coraz bardziej odczuwalnej zmiany klimatu i wyniszczania zagrożonych gatunków. W przeciwieństwie do rządzacych, młodzież nie ma jednak nic do stracenia głośno, oprotestowując obecny status quo. Dzieci zwyczajnie obawiają się bowiem, że nie będzie im dane dożyć spokojnej starości, jeśli uda nam się drastycznie zmienić przyzwyczajeń naszego społeczeństwa.

To wielka akcja. W szkole zapowiadana od dawna. Większość klas nie przyszła do szkoły, dziś ten protest jest najważniejszy. Chcemy zmian. Jesteśmy świadomi tego, że źle się dzieje, a jeśli nie będziemy działać, to podniesie się temperatura, będzie brakować wody. Szkoda, że obok nas nie idą dorośli, że to my musimy walczyć. Z tego powodu jest nam bardzo przykro - mówi 16-letnia Agata w rozmowie z Wirtualną Polską.

Na szczęście protestujący mogą też liczyć na wsparcie gwiazd. Roksana Węgiel być może sama nie pojawiła się na jednym z marszy, ale za to udostępniła na swoim instagramowym profilu nagranie, przedstawiające baner ozdobiony wyjątkowo zabawnym hasłem.

Jak Węgiel, to tylko Roksana - czytamy.

Nie obyło się też co prawda bez głosów sceptyku, według których dzieciaki szukały jedynie pretekstu, aby nie pojawić się w szkole. Widząc jednak zaangażowanie uczestników każdego marszu, śmiemy wątpić w rzetelność tej tezy.

Sądzicie, że młodzieżowy protest ma szansę przełożyć się na przyszłą politykę polskiego rządu?

KOMENTARZE
(62)
gość
2 lata temu
Żenada ta gimbaza, za naukę by sie wzięli
gość
2 lata temu
Młodzi ludzie apeluje do was nie idźcie w stronę marksizmu.
Gość
2 lata temu
Jak nie wegiel to atom... bo energie skads trzeba miec.
Gość
2 lata temu
Uwielbiam jak ludzie wypowiadają się na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia.
Gość
2 lata temu
Poszliby sie pokąpać w Wiśle
Najnowsze komentarze (62)
gość
2 lata temu
a czego ten rozwydrzony dzieciak ma nie wspierac wszystko bedzie wspierac by zaistniec w telewizji i stac sie celebrytka aby to jej na zle nie wyszlo
gość
2 lata temu
niemieckie lewicowe media
gość
2 lata temu
jak tymi mlodymi łatwo dzisiaj sterować - oni w ogole nie mają zadnych zasad . Jak chorągiewka na wietrze.
gość
2 lata temu
nie rozmieniaj sie dziewczyno na drobne bo nie warto paprac sie w tym
Gość
2 lata temu
Jak wypłata to tylko najniższe wynagrodzenie!
gość
2 lata temu
Za kogo ona sie uwaza
Gosc
2 lata temu
Dajcie spokój z ta Węgiel kto to jest dziewczyna jakich wiele
Gość
2 lata temu
A ponoc Węgiel zatrowa srodowisko; )
gość
2 lata temu
Głupole szaleją za niemieckie pieniądze
Gość
2 lata temu
A zasyfiona Wisła i dzieciaczkom nie przeszkadza?
Gość
2 lata temu
Nasze babcie paliły węglem.Miasta były pełne kominów i ludzie dożywają 90 lat.Jak to tlumaczycie??? Węgiel,a nie śmieci!!!Przestańcie z tą propagandą.Chodzi o nakręcanie biznesów.Te nowotwory są z chemii,która jest w żywności.Ludzie jedzą i piją świństwa.Oprócz tego żywność w opakowaniach z tworzyw.A co z samochodami?Ja latem idąc miastem mam mdłości i zawroty głowy.Spaliny są straszne!!!!Przemysł niszczy środowisko,a nie dymiący komin po węglu.I tak Chiny wyniszczą Świat swymi fabrykami.Europa się nakręca,a kraje ze wschodu mają to gdzieś!!!!
gość
2 lata temu
Każda okazja jest dobra żeby zrobić sobie wagary
gość
2 lata temu
Co te małolaty wiedzą o energetyce ?
gość
2 lata temu
Kto podpuścił to g%%fniarstwo ??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie