Trwa ładowanie...
Przejdź na

Robert Biedroń atakuje polityków PiS: "Mentalnie jest im bliżej do Ugandy"

198
Podziel się

Polityka oburzyła bierność eurodeputowanych PiS, którzy nie potępili karania śmiercią homoseksualistów.

Robert Biedroń atakuje polityków PiS: "Mentalnie jest im bliżej do Ugandy"
bDogKMaJ

Robert Biedroń zdobył medialną popularność w 2011 roku, kiedy to uzyskał mandat poselski z ramienia Ruchu Palikota. Polityk szybko stał się znany jako pierwszy zdeklarowany gej w polskim parlamencie. Trzy lata później został wybrany na stanowisko prezydenta Słupska. Podczas pełnienia funkcji często podejmował inicjatywy, które miały na celu promocję miasta. W mediach głośno było m.in o jego wspólnym gotowaniu bigosu z Magdą Gessler oraz ćwiczeń z Otylią Jędrzejczak.

bDogKMaL

Niedawno Biedroń zdecydował się porzucić urząd i wraz z założonym przez siebie ugrupowaniem Wiosna ubiegać się o miejsce w Europarlamencie. Wybory zakończyły się dla niego sukcesem, tak więc obecnie karierę kontynuuje już w Brukseli. Biedroń od zawsze był bardzo otwarty w kwestii swojej orientacji i jako twórca Kampanii Przeciwko Homofobii był czynnym adwokatem praw osób homoseksualnych w Polsce.

Ostatnio w Parlamencie Europejskim miała miejsce debata nad łamaniem praw człowieka m.in w Ugandzie. Tamtejsze władze planują bowiem wprowadzenie kary śmierci za "gorszące akty homoseksualizmu". W wyniku obrad przyjęto rezolucję, w której Europarlament wyraził swoje głębokie zaniepokojenie zamiarami Ugandy i wezwał rząd do podtrzymania zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego.

PE wyraża ubolewanie z powodu zastosowania kary śmierci w każdych okolicznościach - taki zapis widnieje w czwartym punkcie przyjętej przez PE rezolucji.

bDogKMaR

Podczas głosowania 521 eurodeputowanych opowiedziało się za treścią dokumentu. Zaledwie 4 osoby sprzeciwiły się jego założeniom, natomiast 110 wstrzymało się od głosu. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Ich stanowisko wyraźnie oburzyło Roberta Biedronia. W mediach społecznościowych europoseł postanowił otwarcie potępić swoich rodaków.

W Europie nie skazujemy ludzi na śmierć z powodu rasy, religii czy orientacji seksualnej. Ot, taki nasz cywilizacyjny standard. Szkoda, że pojęcia "praw człowieka" nie rozumieją eurodeputowani PiS, którzy nie zagłosowali za potępieniem karania śmiercią homoseksualistów w Ugandzie. Mentalnie jest im widać bliżej do Ugandy niż europejskich standardów - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Pod wpisem Biedronia znalazły się fotografie wszystkich deputowanych PiS, którzy zdecydowali się wstrzymać od głosowania, w tym m.in Beaty Szydło, Beaty Kempy, Patryka Jakiego, Wiktora Waszczykowskiego i Ryszarda Czarneckiego.

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach. Stanowisko posłów postanowiła więc wytłumaczyć rzeczniczka delegacji Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek. W rozmowie z Polsat News przyznała, że polscy deputowani wstrzymali się od głosu nad całą rezolucją, jednak poparli zapis potępiający karę śmierci dla osób homoseksualnych w Ugandzie.

bDogKMaS

Obecnie w Ugandzie za homoseksualizm przewidywana jest kara dożywotniego pozbawienia wolności. Podczas obrad plenarnych Unia Europejska zaapelowała również do swojej delegacji w tym kraju, aby uważnie monitorowała tamtejszą sytuację środowiska LGBT.

bDogKMaT
bDogKMbm
KOMENTARZE
(198)
gość
rok temu
I słusznie powiedział. To są okropne charaktery.
Nie przeszkad...
rok temu
Homoseksualiście Biedroniowi nie przeszkadza kara dożywocia za homoseksualizm w Malezji, gdzie niedawno wypoczywał ze swoim kochankiem? Nie przeszkadzają Kuwejt, Singapur, Dubaj, gdzie kara jest taka sama???
gość
rok temu
Tak Biblia im pewnie podpowiada. Towarzysze, nie zapomnijcie nastepnym razem bujac sie w rytm religinych piosenek trzymajac sie za lapki w kosciele. Obrzydliwe to potwornie. WSTYD!!!!
bDogKMbn
Artur
rok temu
"Beata Mazurek. W rozmowie z Polsat News przyznała, że polscy deputowani wstrzymali się od głosu nad całą rezolucją, jednak poparli zapis potępiający karę śmierci dla osób homoseksualnych w Ugandzie." - czytajcie ZE ZROZUMIENIEM !!! Ustawa ograniczała się WYŁĄCZNIE do Ugandy a tacy ludzie cierpią również w innych krajach - dlatego jej nie poparto!
Gość
rok temu
Ten mamlas chce, żeby politycy pis robili wszystlo pod jego dyktando. Trza było wygrać se wybory.
Najnowsze komentarze (198)
Edi
8 miesięcy temu
A tobie do Bangladeszu.
Gość
rok temu
Paruwa.
Gość
rok temu
A jak tam twój otwor miekki🤣
87
rok temu
A co ty masz do Ugandy szambonurku ?
Gość
rok temu
Pan biedron w gaciach ma biedronki z Chin i dlatego dostał się do europarlamentu
Gość
rok temu
A pan to bardziej on czy ona ?
Gość
rok temu
A może zrobić porządek u siebie A nie wtrącać się do innych? Co tam w tej Ugandzie? Ropa? Diamenty?
i 1/2metra mu...
rok temu
Biedroniu - żonę za rękę i walcz o równość w Ugandzie. Ktoś musi rozpocząć.
bDogKMbf
gość
rok temu
A Tobie mentalnie blizej jedynie do rozporka Smiszka
Anka
rok temu
Dobrze powiedziane.
gość
rok temu
A jaką "nowoczesność" chce przekazać nam Biedroń????
gość
rok temu
PIS nie darzę sympatią, ale ten pan coraz bardziej mnie irytuje i jego orientacja seksualna nie ma z tym nic wspólnego
Gość
rok temu
Powiedział człowiek, który złamał matce szczękę...
gość
rok temu
czy złamanie matce szczęki jest postępowe?
...
Następna strona
bDogKMbH