Netflix odpowiada Morawieckiemu: "Pilnie przyglądamy się sprawie"

48
Podziel się

Sprawę skomentował rzecznik platformy.

Netflix odpowiada Morawieckiemu: "Pilnie przyglądamy się sprawie"

W poniedziałek na swoim oficjalnym facebookowym profilu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zdecydował się napisać list do szefa platformy Netflix, Reeda Hastingsa. Powodem wystosowania pisma był serial Iwan Groźny z Treblinki, opowiadającym o ukraińskim zbrodniarzu wojennym i strażniku w Treblince podczas II wojny światowej, Iwanie Demianiuku. W jednym z odcinków dokumentu pojawiła się mapa, która miała zobrazować rozmieszczenie obozów zagłady w tamtym okresie. Producenci serialu błędnie osadzili je jednak we współczesnych granicach Polski. Sprawą postanowił zająć się Mateusz Morawiecki.

Okazuje się, że premier doczekał się odpowiedzi na swój list. Jak podaje portal wp.pl, głos w sprawie zabrał rzecznik Netflixa.

Jesteśmy świadomi zaniepokojenia związanego z serialem "Iwan Groźny z Treblinki". Pilnie przyglądamy się sprawie - napisał w krótkim e-mailu przesłanym redakcji amerykańskiego portalu washingtonpost.com.

Z kolei agencja Reuters w swojej depeszy podała, że Polacy "byli uczeni wierzyć, że - poza kilkoma wyjątkami - naród w czasie wojny zachował się honorowo".

Wielu Polaków wciąż nie chce zaakceptować badań wskazujących, że - obok tysięcy Polaków, które ryzykowały życie by pomoc Żydom - tysiące Polaków brało udział w Holokauście - czytamy w treści depeszy cytowanej przez portal gazeta.pl.

KOMENTARZE
(48)
gość
3 miesiące temu
I dobrze, trzeba reagować
Gość
3 miesiące temu
Reuters już ma mózg wyprany. We Francji dzieci szły do szkoły a nauczyciele je wsadzali do pociągów dobkbozow koncentracyjnych. DZIECI. Polska była najbardziej zróżnicowanym narodowościowo i religijnie krajem w Europie! Nas nie trzeba było uczyć tolerancji. Ale to podobno my byliśmy najgorsi i się teraz wybielamy. Niech film o sendlerowej się pospieszy lepiej
Gość
3 miesiące temu
I bardzo dobrze, że rząd reaguje! Przynajmniej dba o dobre imię naszego kraju! <3
gość
3 miesiące temu
Jak zawsze zagranica wie lepiej od Polaków co działo się na jej terenie w czasie wojny, nie biorąc udziału w działaniach wojennych. Polacy byli wysyłani na roboty-to w najlepszym przypadku,wysyłani do obozów zagłady jako pierwsze ofiary wojny,rozstrzeliwani po aresztowaniach i łapankach na ulicach. Trochę pokory z ich strony,a nie buty i napastliwego nienawistnego języka wobec ofiar wojny.
Gość
3 miesiące temu
Brawo Panie Premierze !
Najnowsze komentarze (48)
Hdjdj
3 miesiące temu
Netflix i Reuters nie kłamcie !!!!!
gość
3 miesiące temu
jasne, znowu polskie obozy koncentracyjne, wojna medialna o wielką kasę znowu w toku. Niech od Niemców biorą kasę, oni znowu są bogaci.
KT
3 miesiące temu
List został napisany słusznie.
Gość
3 miesiące temu
Coś robić trzeba 😂😂😂😂😂😂
Gosc
3 miesiące temu
Ale to tylko film??? A nie wykład historyczny!!!
Xyz
3 miesiące temu
A co robi Tusk, w końcu chyba ma coś do powiedzenia w unii, chyba że jest tylko pacynką
Gość
3 miesiące temu
Brawo Morawiecki!
Mgm
3 miesiące temu
Krzywousty zawsze ma rację
gość
3 miesiące temu
Dzieki Bogu,ze mamy tak madrego,sprawiedliwego i prawdziwego patriote pana premiera Mateusza Morawieckiego, ktory porzadkuje i naprawia wszystkie nalecialosci z dawnych czasow a przede wszyskim broni swjego kraju,walczy o dobre imie Polski co jest zauwazalne poza naszymi granicami.I tych cech brakuje tym osobom,ktore z jednej strony mowia o milosci do Polski a z drugiej jada za granice i skarza i to jest wstyd.
gość
3 miesiące temu
Zamilcz nierobie 500+
Kasia
3 miesiące temu
Ani słowa nie wspomniano w tym seriali, że w obozach szczegolnie w Treblince, była eksterminowana rownież ludność innego pochodzenia, szczególnie Polacy. Bardzo dziwne jest to, że z czasem liczba zabitych Żydów wzrasta z roku na rok, a o Polakach zapominaja. Proszę poczytać fakty, kto zoorganizował Powstanie Żydowskie
Gość
3 miesiące temu
Uprzednio bankster a tu raptem prawdziwy historyk sie zrobił sami kaczorkiewiczowscy geniusze od smucia wyklętych smutków
Ka...
3 miesiące temu
Jej, czytacie artykuły do końca? Polacy byli uczeni wierzyć, że Polski Naród w większości zachowywał się honorowo. Nie akceptujemy faktu, że kilka tysięcy Polaków brało udział w holokauscie? Jaki to sukces? Znowu Nas objechali za granicą. Masakra Polskich stosunkow zagranicznych, otaczają Nas wilki.
Gość
3 miesiące temu
Brawo Panie Premierze !