Trwa ładowanie...
Przejdź na

Żuławski o Polańskim: "Nie stoję samochodem pod liceum!"

727
Podziel się

"Jack Nicholson błagał go, żeby się nie wygłupiał, że seks z 13-latką to o krok za daleko."

Żuławski o Polańskim: "Nie stoję samochodem pod liceum!"
bDJRvGzp

Jaka była rola Jacka Nicholsona, w którego domu Roman Polański zgwałcił w odbyt dziecko? Czy wiedział o tym? Do tej pory było to niejasne. Opowiedzieć o tym postanowił w wywiadzie z Dziennikiem Gazetą Prawną Andrzej Żuławski, były "chłopak" (pełnoletniej!) Weroniki Rosati. Twierdzi, że Nicholson o wszystkim wiedział, ale nie podobało mu się, że w jego jacuzzi wykorzystywane są dzieci.

Polański doszedł w tym swoim świecie bardzo wysoko i wtedy zawiodły mu hamulce - mówi reżyser. Owego dnia, jego najbliższy przyjaciel Jack Nicholson błagał go, żeby się nie wygłupiał, że seks z 13-latką to o krok za daleko nawet jak na Hollywood. A jeżeli ma do czegoś dojść, to on nie chce przy tym być. Dlatego też wyjechał ze swego domu. Nicholson okazał się po prostu rozsądniejszy.

Romek Polański jednak nigdy nie ukrywał swoich preferencji seksualnych. Już 10 lat temu w jakimś felietonie podśmiewałem się, że w odróżnieniu od niego nie stoję samochodem pod liceum i nie staje mi dęba na widok tych dzierlatek.

bDJRvGzr

- Niektórzy twierdzą, że Polański jako artysta może liczyć na wyrozumiałość sądów i opinii publicznej.

- W jednej z gazet po zatrzymaniu Romka przeczytałem: "Nie usprawiedliwiam tego, co zrobił Polański. Apeluję tylko o pokorę wobec wielkiego talentu. To dar, wobec którego jesteśmy bezradni w osądach moralnych. Wszyscy są równi wobec prawa, ale niektórym Pan Bóg dał niezwykły talent i wolę. Tacy są równiejsi. Ludzie tak wybitni jak Roman Polański stanowią nasze dobro narodowe. Wszyscy się grzejemy w świetle ich dokonań. Chełpimy się nimi". Ze wszystkich komentarzy, jakie słyszałem, słowa Seweryna Blumsztajna były najgłupsze. Ten głos wynoszący artystę ponad społeczeństwo robi krzywdę Polańskiemu i innym. Na miłość boską rozmawiamy o facecie, który robił filmy. Dlaczego nagle mają stać się one tak arcyważne?

Dalej Żuławski oskarża całe Hollywood:

Między Bogiem a prawdą to od powstania Hollywood trzeba by wsadzać do więzienia 90 proc. tego towarzystwa. Tam się dzieją rzeczy mrożące zwykłemu zjadaczowi krew w żyłach. Kiedy w okresie rozkwitu MGM jej gwiazda Clark Gable zabija samochodem po pijaku na pasach przechodnia, studio tak tuszuje sprawę, że do dzisiaj mówi się o niej niewiele. A wtedy w ogóle. Zresztą co było pierwszą troską założyciela MGM Louisa Mayera, przykładnej głowy żydowskiej rodziny i posiadacza licznych kochanek? W Hollywood założył burdel. Filmowi charakteryzatorzy dorabiali tam wieczorami i przerabiali zwykłe dziewczyny na kopie ówczesnych gwiazd. Facet szedł do burdelu i mógł wybrać, czy chce spędzić noc z Gretą Garbo, czy Polą Negri."

bDJRvGzx

Roman doskonale się tam odnalazł. Niestety, spóźnił się o kilkanaście/kilkadziesiąt lat.

bDJRvGzS
KOMENTARZE
(727)
Gość
3 lata temu
Już 10 lat temu w jakimś felietonie podśmiewałem się, że w odróżnieniu od niego nie stoję samochodem pod liceum i nie staje mi dęba na widok tych dzierlatek... *O***wa.exe*
gość
9 lat temu
Nicholson jakby był rozsądny to by powstrzymał polanskiego a nie uciekal;/
gość Nina
10 lat temu
Zawiadamiam wszystkich zainteresowanych !!Gabinet dr.Gordona/Niemcy jest niestety od nowegon roku nieczynny.Doktor na emeryturze,ale odobno swoim bylym pacjentom udziela dalej porady w senie dalszego leczenia ale w Polsce. Trzeba kontaktowac telefonicznie.
bDJRvGzT
gość
11 lat temu
gość
11 lat temu
Polańskiemu też ktoś powinien wejść w odbyt.F...............rzyna
gość
11 lat temu
czytałam ze ta Samanta szla do 1 liceum (!!!) a przeciez kiedys sie juz po podstawówce szlo do liceum, bo to były inne czasy, to tak jak teraz gimnazjum....
gość Jacek Mu...
11 lat temu
gość
11 lat temu
guzik mnie to obchodzi ta sprawa Polanskiego.Obchodzi mnie jednak temat leczenia raka.Czy to prawda co podaje polska prasa /Angora/Dr.Gordon jest polskim lekarzem ??czytajcie w internecie pod "Komentarze Dr.Gordon Theodor
gość
11 lat temu
gość Kevin
11 lat temu
Jack Nicholson mial racje-Polanski to swinia.Teraz siedzi w Szwajcarii.Smutna to nowina,ze Jack Nicholson 73 lata jest bardzo chory.Opiekuje sie nim dr.Gordon Theodor,ten sam niemiecki lekarz,ktory leczyl sasiada Nicholsona--Marlona Brando.Mozecie o tym przeczytac na stronie internetowej Dr.Gordon Theodor,to prawda,sam czytalem.Nie moge sobie absolutnie wyobrazic,ze Nicholson zaakceptowal to zgwalcenie 13-letniej dziewczynki. Marlona Brando
prawdomówca
11 lat temu
zazdrościcie polańskiemu bo też byście tak chcieli a sobie możecie tylko pomarzyć :-)
gość
11 lat temu
brawo Panie Żuławski Jest Pan mądrym człowiekiem w porównaniu z Kutzem, Figurą i innymi obrońcami pedofili
gość
11 lat temu
gwałciciel to gwałciciel i jego miejsce jest w pudle! albo niech się da wykastrować. a wymiar sprawiedliwości się obudził ponieważ cwaniaczek Polański sam się o to prosił- chciał przez bufet załatwić umorzenie sprawy, ale USA to nie Polska i tam dobrali mu się do tyłka. Na ile skutecznie jeszcze nie wiadomo.
bDJRvGzL
gość
11 lat temu
odważny - prawdę mówi!
...
Następna strona
bDJRvGAn