Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVP: "Życzymy panu Darskiemu powrotu do zdrowia"

1017
Podziel się

"On życzy śmiertelnej choroby nam i ludziom ratującym życie." Czyli afery po reportażu "Misji Specjalnej" ciąg dalszy...

TVP: "Życzymy panu Darskiemu powrotu do zdrowia"
bDgqMaqJ

Pisaliśmy wczoraj o reakcji Nergala na krytyczny reportaż na temat fundacji DKMS w programie TVP 1 Misja Specjalna. Wzburzony lider Behemotha wydał bardzo mocne oświadczenie, w którym nie przebierał w słowach i ostro zaatakował twórców reportażu (zobacz: Nergal ŻYCZY CHOROBY I ŚMIERCI "oszczercom"?!). Dziś doczekaliśmy się odpowiedzi dziennikarzy. Nie jest ona tak stanowcza jak wypowiedź Darskiego, trudno jednak spodziewać się po niej załagodzenia konfliktu.

W odpowiedzi na zarzuty sformułowane publicznie przez Pana Adama Darskiego ("Nergala", dawniej "Holocausto") oraz Panią Kingę Dubicką z fundacji DKMS Polska wobec redakcji programu „Misja specjalna”- pragniemy podkreślić, że nie jesteśmy przeciwni akcjom rekrutowania dawców szpiku, które uratowały już niejedno ludzkie życie - czytamy w oświadczeniu wydanym przez TVP. Zgadzamy się z opinią, że zdrowie nie ma narodowości. Niestety miewa jednak cenę. W naszym reportażu pokazaliśmy, że za szpik oddany przez polskich dawców wpisanych - często bez ich wiedzy - do niemieckiego rejestru, a następnie pobrany w Niemczech, polskie kliniki muszą płacić o wiele więcej, niż gdyby dawcy trafili do polskich banków szpiku, a do pobrania doszło na terenie naszego kraju. I właśnie ten problem pragnęliśmy uwypuklić.

Uważamy, że zwłaszcza w dziedzinie, która bazuje na ludzkiej ofiarności i szlachetnych odruchach serca, powinna obowiązywać pełna uczciwość i przejrzystość. Nie jest nią na pewno wprowadzanie w błąd dawców, którzy są przekonani, że oddając szpik w akcjach DKMS-u wpisują się do polskich rejestrów. Wątpliwości dotyczące działania fundacji DKMS Polska sformułowali profesorowie będący niewątpliwie autorytetami w tej dziedzinie medycyny, ludzie którzy na co dzień ratują życie chorym na białaczkę. Tym bardziej jest nam przykro, że Pan Adam Darski - którego chorobę przyjęliśmy ze współczuciem - życzy im, a jak się domyślamy i nam, śmiertelnej choroby. Składając mu, mimo wszystko życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia, obiecujemy, że nadal będziemy śledzić rozwój rynku przeszczepów w Polsce.

bDgqMaqL

Jak myślicie, czy w spór włączy się teraz Doda? To chyba nieuniknione.

bDgqMarm
KOMENTARZE
(1017)
gość
10 lat temu
gość
10 lat temu
Polacy!!! Nie bądźcie naiwni i zaciemnieni!!! Poczytajcie sobie różne artykuły i zacznijcie myśleć samodzielnie!!! Tacy ludzie jak Doda i Nergal ciągle nas-Polaków wyśmiewają, obrażają ( między innymi taki przykład: Doda w Opolu ironicznie podsumowując, kiedy jej padł mikrofon oraz Nergal w swoim oświadczeniu, kiedy podsumował nas jako tępe owieczki idące za głosem pasterza.... lub kiedy wypowiadał się o Polsce i Polakach, że go tu wszystko wkurza, wszystko jest nie tak....) Kochani! Takich wypowiedzi było mnóstwo i moja inteligencja każe mi myśleć, że to właśnie tacy ludzie prowadzą swoje brudne gry próbując nas poróżnić, wprowadzić nam w głowie zamęt by móc nami sterować w celu osiągnięcia korzyści ( sprzedaż płyt....) Doda i Nergal manipulują opinią publiczną!!! Prawda jest taka, że zmieniają poglądy i zdania w zależności od wysokości sum, jakie im proponują! I biznes się kręci!!! Zawsze chodzi o kasę w takich aferach i tutaj również! Doda za promocję DKMS też pewnie coś miała... Nergal też sam się promuje na własnej chorobie nawet bo przecież najważniejsze to sprzedać produkt i zgarnąć kasę! Dla Dody i Nergala nie ma zasad! Zawsze będą w mediach głosić to, co im daje szmal. Nergal to zapalony Holocausto stąd poparcie dla narodu Niemieckiego.... TVP nie chodzi o to by zaprzestać oddawania szpiku ale o to by polscy dawcy nie musieli Niemcom słono płacić za szpik uzyskany od Polaków pobrany w Niemczech!!!!
gość
10 lat temu
chooy mu w doope
bDgqMarn
gość
10 lat temu
Doda górą,życze wam wytrwania i szczęscia. Ludzie zawsze gadali. Jak ci dobrze to zazdroszcza a jak zle to sie śmieją. Ważne że ty masz swoja drogę i idz dalej.Wszystkie fundacje mają międzynarodowe bazy danych,wiec nie rozumiem czemu takie oburzenie,to jest normalne ze rejestrując sie w Polsce można byc dawcą np.w Słowacji jeżeli zajdzie taka potrzeba...jasne ze ma racje,bo jezeli ktos nie wie co czuja chorzy,moze powinien sie przekonac na wlasnej skorze co oni przezywaja walczac o zdrowie i zycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nergal you are the best!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
Ciota z niego!
Najnowsze komentarze (1017)
gość
10 lat temu
A widzieliście dzisiaj reklame dkms polska na tvp Powiecie : i co z tego ? ,może to że tasama tvp właśnie ową fundacje opluwała w MS . . .dziwne. .
gość
10 lat temu
Doda promuje oszukanczy niemiecki DKMS ktory kaze sobie placic za szpik ktory glownie pobiera w Niemczech, juz dalo sie omamic ponad 70tys dawcow, cierpi na tym interes polskiego pacjenta a pecznieja portfele nielicznym.
gość
10 lat temu
To jest ironia losu. Całe życie miał na czarno, a tutaj .... białaczka.
gość
10 lat temu
beznadziejny facio
gość
10 lat temu
beznadziejny facio
gość
10 lat temu
no to gdzie sie wpisywac jesli nie na DKMS?
gość
10 lat temu
Sorry TVP1, ale zasłużyliście na ostre słowa. Wszystkie wasze programy, oprócz przyrodniczych, są żenujące.
gość
10 lat temu
dwa niedouczone wieśniaki, które nie potrafią oglądać ze zrozumieniem
bDgqMarf
johanjak
10 lat temu
Zgadzam się, więc on nie jest do końca normalny, poprostu ma kase i Dodę
gość
10 lat temu
Debilu z Zadupia, dostałam dwa razy komórki macierzyste od mojego dawcy i dzięki temu żyję.Jeśli uważasz, że to oszustwo to lecz się jak inni u zielarzy, znachorów i szamanów, jak wielu tobie podobnych, wierzących w koci pazur, psi smalec czy końską maśc lub gówno albo sobie przykładaj jakieś szmatki do chorych miejsc.Widziałam takie metody ''leczenia'' więc wiem co piszę i pewnie nie przekonam do banku krwi pępowinowej i komórek macierzystych, jak podobnych tobie-ciemniaków!
gość
10 lat temu
adaś zawiodleś mnie, jesteś obleśny
mamaaaa
10 lat temu
cenię Dodzię , Nergalowi życze jak najlepiej, ale widziałam ten program i dokładnie jest tak jak napisało TVP , szpik od niemców jest dwa razy droższy!! ja wien oni nie maja z tym problemu i maja dostęp do najlepszego leczenia, widać cenią bardziej specjalistów niemieckich, więc proponuje wyjechać i tam się leczyć.. ale reportaż jest prawdziwy, i nie wiem jakie tam brawa polityczne, raczej krytyka naszego systemu wspólnej europy że z tego korzysta
gość
10 lat temu
ham zostanie hamem i tyle
gość
10 lat temu
nie róbcie z niego intelektualisty, kuracja mu się rzuciła na mózg. banki krwi pępowinowej i komórek macierzystych to jedno wielkie oszustwo!
...
Następna strona
bDgqMarH