Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prodigy: "Przystanek Woodstock MOŻE BYĆ TRAGICZNY W SKUTKACH!"

1324
Podziel się:

"To jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc, które odwiedziłem podczas mojej 25-letniej pracy."

Prodigy: "Przystanek Woodstock MOŻE BYĆ TRAGICZNY W SKUTKACH!"
bECrmpzF

W tym roku na Przystanku Woodstock zjawiło się rekordowe 670 tysięcy osób. Można by to uznać za ogromny sukces, gdyby nie fakt, że pozostał spory niesmak po oskarżeniach, jakie wobec organizatorów festiwalu wysunął zespół Prodigy. Dzień przed koncertem jego członkowie zażądali barierek, które oddzielałyby scenę od widowni - to standard na każdym koncercie. Dopiero po długich negocjacjach Jerzy Owsiak zgodził się na ich ustawienie, choć był to warunek postawiony już na etapie podpisywania umowy na występ.

Przystanek Woodstock jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc, które odwiedziłem podczas mojej 25-letniej pracy. Przestrzegam też wszystkich promotorów i artystów, aby poważnie rozważyli decyzję o udziale w tym festiwalu, może być tragiczny w skutkach z powodu niezachowania standardów opieki medycznej oraz bezpieczeństwa zgromadzonej publiczności – napisał w specjalnym oświadczeniu menedżer Prodigy, John Fairs.

Ocenę tę poparły dwie polskie agencje koncertowe, Good Music i Go Ahead, które zalecają stosowanie się do bezpiecznych, brytyjskich norm, które wymuszają na organizatorach ustawienie barierek ochronnych. Owsiak idzie jednak w zaparte:

bECrmpzH

Podest sceny umieszczony jest na wysokości 3,5 metra. Do niezbędnego minimum ograniczone zostały elementy utrudniające poruszanie się i stwarzające ryzyko zgniecenia i stratowania wielotysięcznej publiczności. Zastosowano także stałe oświetlenie publiczności ułatwiające specjalistyczną obserwację i natychmiastowe reagowanie na wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa – można przeczytać w oświadczeniu. Wzorowo oceniany jest także model współpracy wszystkich rodzajów służb pracujących nad zabezpieczeniem imprezy - odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy, agencji ochrony, służb medycznych, Biura Ochrony Rządu, straży granicznej, straży pożarnej, wielu formacji policji (oddziałów wywiadowczych, psychologów i negocjatorów, oddziałów prewencji, policji drogowej, brygady antyterrorystycznej, służb pirotechnicznych), wspieranych przez policyjny śmigłowiec” - wylicza.

Komu wierzycie: organizatorowi, czy menedżerowi zespołu? Czy fakt, że zespół z tak wielkim doświadczeniem w graniu na podobnych imprezach, bał się wystąpić na Przystanku Woodstock, nie powinien dać komuś do myślenia?

bECrmpAi
KOMENTARZE
(1324)
gość
10 lat temu
a doswiadczenie maja chyba w cpaniu, najgorszy koncert na jakim bylam!
gość
10 lat temu
g***o prawda, scena jest tak wysoka ze zawsze pod nia za ze 3 m wolnej przestrzeni
gość
10 lat temu
zawsze się znajdzie jakiś jeden niezadowolony
bECrmpAj
gość
10 lat temu
koncert był beznadziejny. prodigy gwiazdorzyło do bólu. zwracali się nie miło do publiki, szybko odjechali, zero kultury dla mnie, zero. Co do barierek - skoro od 17 lat organizowany jest przystanek woodstock i nigdy wcześniej barierek nie było - i nic się nie działo to chyba to o czymś świadczy prawda? Barierki na życzenie Prodigy zostały ustawione, ludzie zaczęli się ściskać, zrobiło się nie przyjemnie. Nie wiem po co ten temat jest dalej drążony przez Prodigy, w końcu organizator ostatecznie (prędzej czy później, no nie istotne) spełnił ich wymagania.
gość
10 lat temu
Pewnie myślał, że ma w Polsce masę fanów, którzy się na niego rzucą...
Najnowsze komentarze (1324)
discount fitf...
6 lat temu
fitflops in australia discount fitflops
fitflop singa...
6 lat temu
fitflop factory outlet singapore fitflop singapore outlets
ray ban sungl...
6 lat temu
ray ban australia cheap ray ban sunglasses online
ray ban austr...
6 lat temu
ray ban shop australia ray ban australia store
gość
9 lat temu
pod scena jestz 3 m odleglosci bo jak sie stanie blizej to nic nie widaac.
gość
9 lat temu
prodigy <3
USA
9 lat temu
C6jNWY <a href=" [url= [link=
gość
10 lat temu
d**a. playbacku zagrali i jeszce gwiazdoza...
bECrmpAb
gość
10 lat temu
h*j ci w kake
gość
10 lat temu
srał a nie bał. niebezpiecznie to się zrobiło dopiero przez te p*******e barierki.
gość
10 lat temu
zamknac mordy to hyba logiczne ze barierki to podstawa!
gość
10 lat temu
woodstock dla biedaków? zwariowałeś? może i są szczęściarze, którzy potrafią tam wydać grosze i przeżyć, jednak dla większości jest to spory wydatek.. większy niż bilet na Opener Festival
gość
10 lat temu
bylam na wielu oodstockach i napisze tak - Prodigy pewnie byli zaj.ebani alko i dragami, wiec pieprza! co jest bezpieczniejsze: 3,5 metrowa scena czy barierki? ktos napisal - lepsi grali i nie narzekali!!! :) racja! a na Woodstocku zawsze czulam sie bezpiecznie!!!! za to Prodigy po powrocie mieli zamieszki w tej swojej piep.rzonej Anglii - zas.rancy! i byli totalnie kiepscy!
gość
10 lat temu
Ja bylam na woodstocku pierwszy raz i moim zdaniem bylo z********e za rok na pewno pojade...Na Woodstock jezdzi normalna mlodziesz a nie dzicz czy brudasy wiem bo sama studiuje hotelarstwo ... Co kyo nie byl na woodzie to nie wiem jaka tam panuje atmosfera... odwalcie sie od Owsiaka czy Pokojowego patrolu bo ci ludzie z wlasnej nie przymusowej woli wam pomagaja i nic w zamian nie maja .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECrmpAU
bECrmpAV
bECrmpAW
bECrmpAX
bECrmpAY
bECrmpAD