Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rada Programowa TVP SKARŻY LISA! "Chciał tylko poniżyć Kaczyńskiego!"

5277
Podziel się:

Pismo trafiło do Rady Etyki Mediów. Czy Lis jest już politykiem?

Rada Programowa TVP SKARŻY LISA! "Chciał tylko poniżyć Kaczyńskiego!"
bECrFAaJ

Nie milkną echa debaty wyborczej Jarosława Kaczyńskiego z Tomaszem Lisem. Wiele osób twierdzi, że wyglądała ona jak starcie dwóch polityków a nie polityka z nie lubiącym go dziennikarzem. Członkinie Rady Programowej TVP, Bożena Walewska i Barbara Babula, postanowiły poskarżyć się na Tomasza Lisa i jego poniedziałkowy odcinek programu. W piśmie skierowanym do Rady Etyki Mediów twierdzą, że złamał on wszystkie zasady etyki dziennikarskiej.

Tomasz Lis, w programie pt: "Tomasz Lis na żywo" w dniu 3 października 2011r, w rozmowie z Jarosławem Kaczyńskim zachował się niezgodnie z wszystkimi zasadami zawartymi w Karcie Etycznej Mediów - czytamy. T. Lis stosując manipulacje nie przedstawiał prawdy. Rozmawiając – tuż przed wyborami – z Prezesem największej partii opozycyjnej, nie pytał o rzeczy najważniejsze dla Polski, nie pytał o program partii, która ma szansę przejąć rządy w następnej kadencji. Jest to szczególnie nieodpowiedzialne ze strony – podobno - wybitnego dziennikarza, za jakiego uchodzi Tomasz Lis, w tak trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się Polska, Europa i Świat.

Większość pytań dotyczyła spraw nieistotnych. Tomasz Lis chciał jedynie zdenerwować, skompromitować, zmusić do tłumaczenia się i w efekcie poniżyć Jarosława Kaczyńskiego. Tomasz Lis zachował się także niezgodnie z zasadą obiektywizmu, ujawniając swoje poglądy polityczne i głęboką niechęć do poglądów gościa. Niezgodne z zasadą szacunku dla rozmówcy było pytanie dotyczące osoby śp. Lecha Kaczyńskiego.

bECrFAaL

Pierwszy raz w programie Tomasz Lis zwrócił uwagę publiczności, że za często klaszcze. Tomasz Lis nie zadbał także o formę przekazu, przerywał często rozmówcy, nie dając mu skończyć rozpoczętej myśli. Zachował się niezgodnie z zasadami szacunku wobec zaproszonego gościa, którym dla dziennikarza jest rozmówca. Po zakończeniu rozmowy nie odprowadził Jarosława Kaczyńskiego nawet do drzwi studia, odwrócił się na pięcie i odszedł.

Jak myślicie, czy "podobno wybitny dziennikarz" odpowie dwóm paniom? Zgadzacie się, że Rada Etyki Mediów powinna interweniować w tej sprawie?

bECrFAbm
KOMENTARZE
(5277)
gość
10 lat temu
Jak zwykle dajecie popis polszczyzny. Kogoś można 'oskarżyć', można się na kogoś 'poskarżyć', można kogoś 'zaskarżyć'. Nie ma takiej formy jak 'skarżyć kogoś'.
gość
10 lat temu
I bardzo tak dobrze Kaczynskiemu! Jakby sie potrafil wyslowic, to moze by i madrze odpowiedzial na jakiekolwiek pytanie. No coz.. Jaki reprezentant, taka partia.
gość
10 lat temu
powinni go ukarać
bECrFAbn
gość
10 lat temu
Oglądałam ten program i faktycznie to co wyprawiał Pan Lis to na pewno nie jest dziennikarstwo. To wyglądało tak jakby Tusk wysłał Lisa zamiast siebie na debatę. Ale patrząc całkiem obiektywnie wygral Pan Kaczyński.
gość
10 lat temu
.pierwsza.Lis nad sobą panował ale widać było że z trudem;)
Najnowsze komentarze (5277)
gość
10 lat temu
Lis historia sie o ciebie upomni. Wtedy bedzie juz za póżno na tłumaczenia. W tył zwrot ...do celebrytów marsz!!!!! budowac bolszewie.....
gość
10 lat temu
To był skandaliczny program. Zadawane pytania były poniżej najniższego poziomu dziennikarsta(np wypytywał o nazwiska dziewczyn na listach PIS, nie wiedział czy za Kaczyńskiego podwyższono czy obniżono podatki). W podobnym stylu i tak samo inteligentne rozmowy prowadzi Olejnik, której nawet rysy twarzy tężeją jak rozmawia z kimś z PIS-u. Staje się wtedy podobna do Babajagi.
gość
10 lat temu
Kolejny raz "dziennikarz" pokazał na co go stać , to było żenujące ,nieprofesjonalne i byle jakie.
gość
10 lat temu
juz dawno lis powinien wyleciec z tvp jego program to lipa za takie pieniadze czy tvp nie ma na co wydawac pieniedzy tylko na paskudnego lisa
gość
10 lat temu
lis ty pedale
gość
10 lat temu
lis ty pedale
gość
10 lat temu
Szkoda czasu na te jego pseudowywiady, zero profesjonalizmu w rozmowach z politykami niemiłej mu opozycji.
gość
10 lat temu
Lis nie potrafi być obiektywny, to gadające małostkowe zero i zakłamany perfidny podnóżek jednej opcji. Przełączam kanał jak go widzę, nie umie ukryć stronniczości i demonstruje prymitywnie lakierowane chamstwo.
bECrFAbf
gość
10 lat temu
dobrze zrobil...
gość
10 lat temu
tak lis zachował się bardzo nagannie,myśli ze wszystko mu wolno...zarozumialec
gość
10 lat temu
nie ma profesjalizmu już w tym programie a Lis głośno demonstruje swoje poglądy w polityce z miernym skutkiem-ŻALOSNY JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
10 lat temu
przechytrzył sam siebie i ośmieszyl w tym programie,oglądalem akurat ten odcinek i chociaż nie mieszam się do polityki to cwaniactwo Lisa wywarło na mnie odwrotny skutek i zagłosowałem na PIS :)
gość
10 lat temu
Ja też się dziwię ze on jeszcze prowadzi ten program,żaden z niego dziennikarz
gość
10 lat temu
zgadzam się!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECrFAbY
bECrFAbZ
bECrFAca
bECrFAcb
bECrFAcc
bECrFAbH