Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Nergal obraża Żydów!"

911
Podziel się

Członek Rady Etyki Mediów odchodzi w proteście przeciwko "chamstwu niejakiego Nergala".

"Nergal obraża Żydów!"
bDgyUVEB

Maciej Iłowiecki, dziennikarz i do niedawna członek Radę Etyki Mediów, dołączył właśnie do grupy walczących przeciwko obecności Adama Darskiego w telewizji. I to w sposób dość dramatyczny. W geście protestu opuścił radę, gdyż jego zdaniem REM było zbyt pobłażliwe wobec Nergala, który "publicznie szydzi z symboli religijnych".

Nie mogę i nie chcę tolerować chamstwa w żadnej postaci, co czyni Rada wobec niejakiego Nergala. Jego przydomek "Holocausto" jest wyrazem antysemityzmu - obraża Żydów żyjących i tych, którzy zostali wymordowani, a także tych, którzy zginęli z nimi i za nich - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Iłowieckiego.

Iłowiecki oskarża także Tomasza Lisa i innych dziennikarzy, którzy poparli prawo lidera zespołu Behemoth do pozostania w jury The Voice of Poland lub negatywnie komentowali naciski na TVP ze strony Kościoła.

bDgyUVED

Rada usprawiedliwia wszelkie ich zachowania i nie chce potępiać rozpanoszonego plotkarstwa i donosicielstwa, agresji, stronniczości i zaniedbywania powinności edukacyjnych, co uważam za jej podstawowy obowiązek - mówi były członek REM.

Na ataki Iłowieckiego zareagował przewodniczący Rady Etyki Mediów, Ryszard Wańkowicz, który powiedział w komentarzu dla TVN24:

Rada nie jest od tego, by moralizować i pouczać dziennikarzy z poczuciem wyższości, ale od kontroli, czy nie doszło do złamania zasad etyki. Jeśli nie, nie piętnuje dziennikarzy i wskazuje autorom skarg, że są w błędzie.

Dodał także, że przed dramatycznym opuszczeniem Rady Iłowiecki nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń wobec sprawy byłego narzeczonego Dody.

bDgyUVEJ
bDgyUVFe
KOMENTARZE
(911)
gość
9 lat temu
i w tym mu przyznam racje
gość
9 lat temu
Ma w sobie coś!!!! Nergal jest super seksi intelekualista
gość
9 lat temu
czy inteligentny człowiek przeprowadziłby taką płyciutką 'analizę'?
bDgyUVFf
gość
9 lat temu
powinien zostać w the voice of poland,mimo iż jest to kolejny gówniany program,ale dla samej zasady,na złość tym idiotom.cholera,wolny kraj,niech robi i mówi co chcę.
gość
9 lat temu
ooo to jeśli obraża żydów, to tvn się wycofa z propozycji współpracy:)
Najnowsze komentarze (911)
gość niedziel...
8 lat temu
Ojej obraził żydów Normalnie najstraszliwsza zbrodnia w historii ludzkości Obraził Katolików - e tam nic takiego.... Obraził żyda - koniec świata! kara śmierci! zabić! powiesić! nie ma nic gorszego.
gość
9 lat temu
On nie na żydów, tylko na katolików napada. Nie pierdolta głupie baby.
gość
9 lat temu
i w tym mu przyznam racje
beaNY
9 lat temu
gość
9 lat temu
może choroba postępuje że taki k****n się zrobil z niego? bo wlosow coraz mniej... albo kryzys wieku sredniego?
gość
9 lat temu
wg mnie Negral, to chory człowiek "psychicznie", dlatego trzeba mu pomóc, a nie traktować poważnie tego co robi i mówi!!!
gość
9 lat temu
ok zgadzam sie nie mam nic do niego , ale sorry pępkiem świata nie jest i nie powybija ludzi i nie zmieni religii na świeci jego zachowanie świadczy o jego dziecinności i debilizmie niech wierzy w co chce , ale niech nie szydzi z wyznań innych bo ludzie innej wiary też mogą go uważać za idiote . a wo góle to tolerancja co on żyje w średniowieczu!!!!!!!!!!!!! jak mu coś nie pasuje to niech sie sam zabije . RASISTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZŁOWIEK OGRANICZONY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
ok zgadzam sie nie mam nic do niego , ale sorry pępkiem świata nie jest i nie powybija ludzi i nie zmieni religii na świeci jego zachowanie świadczy o jego dziecinności i debilizmie niech wierzy w co chce , ale niech nie szydzi z wyznań innych bo ludzie innej wiary też mogą go uważać za idiote . a wo góle to tolerancja co on żyje w średniowieczu!!!!!!!!!!!!! jak mu coś nie pasuje to niech sie sam zabije . RASISTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bDgyUVEX
gość
9 lat temu
nie cierpie nergala....
gość
9 lat temu
Nergal to i****a robi kariere na piepszeniu głupot i dody;]
gość
9 lat temu
I tu ten cały Nergal przegiął. Zadarł z nieodpowiednimi ludźmi. Podpadł żydom - jego medialne dni są policzone.
gość
9 lat temu
z*********
gość
9 lat temu
kocham Nergala...
gość
9 lat temu
kazdemu czlowiekowi nalezy sie szacunek bez wzgledu na kolor skory czy religie! Nergal wygrał walkę z rakiem, ale nie potrafi odwdzięczyć się za daną mu drugą szanse. Jak on może wygłaszać takie teksty?! Przecież są one tak głupie.
...
Następna strona
bDgyUVFz