Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dziś 10. rocznica śmierci Ciechowskiego!

293
Podziel się:

Gdyby żył, miałby 54 lata. Przypomnijmy jego najlepsze piosenki.

Dziś 10. rocznica śmierci Ciechowskiego!

To smutna rocznica - dokładnie 10 lat temu zmarł Grzegorz Ciechowski, lider zespołu Republika. Miał 44 lata. Jego odejście było wielkim zaskoczeniem - nie chorował i na nic się nie skarżył, jednak śmiertelne okazały się powikłania po nagłej operacji tętniaka serca. Urna z jego prochami została pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Osierocił czworo dzieci: Weronikę (z małżeństwa z Małgorzatą Potocką) oraz Helenę, Brunona i Józefinę (z małżeństwa z trzecią i ostatnią żoną, Anną Wędrowską).

Przez ponad 20 lat kariery Ciechowski nagrał mnóstwo świetnej muzyki, był prekursorem polskiej "nowej fali". Występował zarówno z Republiką (która po "pięciu tłustych latach" działalności rozpadła się w 1986 roku, aby powrócić w 1991, w innym składzie), jak i solo: jako Obywatel G.C czy Grzegorz z Ciechowa. Oprócz tego był również producentem i autorem tekstów, współpracował m.in. z Kayah, Kasią Kowalską i Justyną Steczkowską.

Od 2002 roku w studenckim klubie OdNowa w Torniu, gdzie Republika zaczynała swoją karierę, odbywają się specjalne koncerty poświęcone Ciechowskiemu. W ubiegłą sobotę ich wielkie przeboje zaśpiewali m.in. Acid Drinkers i Kazik Staszewski.

Przypomnimy kilka naszych ulubionych:

&feature=related

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(293)
gość
11 lat temu
I to był artysta a nie jakaś silikonowa "królowa" parkingów.
krytyk_krytyc...
11 lat temu
Prawdziwy artysta. Szkoda, że teraz to słowo jest nadużywane i przypisywane ludziom takim jak doda czy szpak.
bardzo groźna...
11 lat temu
Biłe pasy, czarna wstęga- REPUBLIKA to POTĘGA
gość
11 lat temu
musisz mieć 15 lat...ale nawet piętnastolatków podejrzewałbym o trochę więcej edukacji. Ciechowski był jedną z niewielu dobrych rzeczy, które wydarzyły się w historii polskiej muzyki rozrywkowej....
gość
11 lat temu
Tak charyzmatycznego wokalisty o takim nieprzeciętnym stylu, wokalu podejrzewam że nigdy w Polsce nie będzie. Zespół Republika należał do tej grupy zespołów o którym można mówić tylko dobrze, albo wcale. Ale zostało po nim to co najważniejsze, jego piosenki, filmiki z koncertów, teledyski, zdjęcia. Tego nikt nie jest w stanie odebrać.
Najnowsze komentarze (293)
gość
9 lat temu
jego syn
gość
11 lat temu
pfzhzszkasxhsjmsavc
gość
11 lat temu
pbxdrxddxdsodeuftddd
gość
11 lat temu
pbxdrxddxdsodeuftddd
gość
11 lat temu
acha.
gość
11 lat temu
uwielbiam Republikę i Grzegorza:):)
gość
11 lat temu
prawdziwy fenomen
gość
11 lat temu
Wielka postać Czapki z głów
gość
11 lat temu
KAPITALNA MUZA NIE ŚMIERTELNY ZOSTAWIĆ PO SOBIE CHOCIAŻ 1PROCENT TEGO CO ON PORÓWNAJCIE GRZEGORZA I NP DODE SZKODA SŁÓW
gość
11 lat temu
"Moja śmierć , na pięć ...." <3
gość
11 lat temu
a kim on był?
gość
11 lat temu
Wpis z w google "faceci to kretyni"
gość
11 lat temu
to był kuzyn męża mojej ciotki... nawet z ryja podobny... ;-/
Nie masz praw...
11 lat temu
Nie masz prawa tak mówić. Ona nie chciała żadnej kasy od niego ale ma żal, że wdówka pozbawiła jakichkolwiek praw i dochodów ich wspólną córkę, którą Ciechowski bardzo kochał. A powód, dla którego jego żona ostatnia nie zabiera głosu jest taki, że dziewczę nie potrafi sklecić jednego poprawnego zdania złożonego. Jest prosta i t**a i zawsze taka była. Potocka ją przygarnęła na prośbę jej matki bo ten tępak rzucił szkołę. I by się całkiem nie stoczyła dała jej prace opiekunki. Potocka pracowała a ta młoda i chętna kochała się w nim i wciąż czekała i facet jak to facet poszedł z nią do łóżka. Który by się oparł młodej i przyznaje ładnej dziewczynie, która patrzyła na niego jak na bóstwo z absolutnym uwielbieniem. A potem ciąża itp. kobieta w życiu nie pracowała NIGDY. Krótko po jego śmierci znowu zaszła w ciążę (nie mam na myśli ich wspólnego dziecka, bo była w ciąży jak umarł) i i żyje z jego kasy i tantiem. T**a prosta kobieta, bez polotu której jedynym uzasadnieniem bytu jest macica. A Potocka ma prawo się wypowiadać bo po pierwsze spędziła z nim ponad 10 lat a po drugie, była współtwórcą jego wielu przebojów aranżacji i teledysków. On sam wielokrotnie potwierdzał jej wielki wkład w jego twórczość.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie