Trwa ładowanie...
Przejdź na

Femen: "Oni UWAŻAJĄ NAS ZA MIĘSO do zaspakajania zachcianek!"

709
Podziel się:

"Naszym zdaniem za te słowa powinni siedzieć. Nikt nie ma prawa tak traktować kobiet" – mówi oburzona ukraińska feministka.

Femen: "Oni UWAŻAJĄ NAS ZA MIĘSO do zaspakajania zachcianek!"

W porównaniu do komentarzy w mediach ukraińskich to co dzieło się w Polsce po audycji Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego można określić, jako "niewielki skandal". Celebryci wciąż są bowiem chornieni przez milczenie wielu swoich znajomych. Trudno się dziwić, że żarty z gwałcenia Ukrainek i późniejsze "tłumaczenie się" wywołały ogromne oburzenie w kraju współorganizatorów Euro2012. Wojewódzki i Figurski przekonywali wielokrotnie, że "statystyczny Polak" gardzi pracującymi w Polsce Ukrainkami, nazwanymi wcześniej przez innego celebrytę TVN "robotami do sprzątania".

W rozmowie z gazetą Wprost Jewhenija Krajzman, jedna z najbardziej znanych aktywistek feministycznej organizacji Femen, wypowiedziała się na temat skandalu. Przyznała, że feministki z Ukrainy był zajęte protestami przeciwko Euro, dlatego przez dłuższy czas nawet nie komentowały afery wokół programu radiowego.

Wojewódzki i Figurski? Najchętniej wsadziłybyśmy ich do więzienia! Dobrze, że przynajmniej wyrzucili ich z pracy. Może zaczną się zastanawiać nad tym, co mówią – powiedziała Jewhenija.

Na tę chwilę jesteśmy usatysfakcjonowane, choć naszym zdaniem za te słowa powinni siedzieć - dodała. Przyglądamy się ich działalności. Protest będzie, jeśli jeszcze raz powiedzą coś podobnego. Oni uważają nas za mięso do zaspokajania swoich zachcianek albo za woły robocze. Nikt nie ma prawa tak traktować kobiet, nieważne czy z Ukrainy, czy jakiegokolwiek innego kraju.

Czy do tego komentarza Kuba też odniesie się w swój ulubiony sposób, wypominając Ukrainkom nieznajomość Gombrowicza?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(709)
gość
12 lat temu
szacunek dla wszystkich
gość
12 lat temu
mam dość tej szopki
gość
12 lat temu
te baby sa zenujace,nie maja nic wspołnego z feminizmem
gość
12 lat temu
te ukraińskie feministki zachowują się jak zwierzęta
gość
12 lat temu
jak mozna wywalac cyce w miejscu publicznym i twiardzic ze sie broni praw kobiet ?! jedno wyklucza drugie
Najnowsze komentarze (709)
gość
12 lat temu
same robia z siebie nie powiem co:P glupie baby
gość
12 lat temu
...znam Kubę od lat, bo tak się składa, że ciągle pracujemy razem. On 'coś tam, coś tam', a ja zajmuję się ustawianiem sprzętu i nagłośnieniem. Nawet się zdarza, że przegadamy połowę przerwy w nagraniach, lub gdy przychodzi na próby. Zaświadczam, że super z niego facio i po prostu u nas nad Wisłą jeszcze takiego rodzaju dowcipkowania, jakie on nam serwuje, nie czaimy. Ja tam kumam, żeby nie było... Kuba wyznał mi z lekkim zawstydzeniem, że jedyne czego nie ma i o czym marzy wśród bezsennych nocy - to odstający brzuszek. Kuba, jak niektórzy wiedzą, w tym celu pije na umór piwo, prowadząc taką małą, prywatną hodowlę tzw. ciąży piwnej. Zwierzając mi się żartował, że ''płaski brzuchol to mają pederaści i słabiaczki'' (słownictwo oryginalne Kuby). A on chciałby trochę tak wyglądać jak Krzysztof Kononowicz, bo raz widział go bez tureckiego swetra i odleciał z podziwu. Dlatego autentycznie rozpacza, bo przecież l***i, zwłaszcza te młode, chcą mieć przystojnych facetów z ''brzusiaczkiem'' (słownictwo oryginalne Kuby), a nie pedalskich wiatraków poniżej 95 kg wagi. ...aha, i jeszcze ''chujaszka'' (słownictwo oryginalne) Kuba chciałby sobie przedłużyć, bo ma 4 cm we wzwodzie. Tak na moje oko to było ze 3 cm, ale mu nie mierzyłem, już bez przesady! Ale wzwód ma, więc dajcie już spokój temu faciowi i nie gadajcie, że jest impotentem!!! życzcie mu brzusia i chujaszka dłuższego i będzie git budyń
gość
12 lat temu
h t t p : / / e w a r a j . i b u t i k . p l /
gość
12 lat temu
Powinni siedzieć i to w dużej zbiorowej celi. Prokuratura aktywna tylko gdy trzeba dowalić "niezależnemu", kibicowi, patriocie, Polakowi. Tu mimo działania po wyroku za podobne p-stwo nie dzieje się nic. Tak działają mniejszości w naszym kraju. To ewidentne wyciszanie sprawy.
gość
12 lat temu
"Wojewódzki i Figurski przekonywali wielokrotnie, że "statystyczny Polak" gardzi pracującymi w Polsce Ukrainkami, nazwanymi wcześniej przez innego celebrytę TVN "robotami do sprzątania". " no tu akurat mają trochę racji...tzn nie w tym że są one tymi "robotami", ale że wielu Polaków myśli tym stereotypem (co nie znaczy że wszyscy).
gość
12 lat temu
bojkot
gość
12 lat temu
jak ganiaja na golasa to czego sie spodziewaja wiesniary
On.
12 lat temu
TO CZEMU WAS TAK DUŻO PO BURDELACH CAŁEJ EUROPY UKRAINKO JEDNA Z DRUGĄ
pudelkaFUN
12 lat temu
Te l***i takie napędzone... jak faceci ;) P.s. ...[jeśli chcesz, posłuchaj --->] [#V=YO#3dxd0t5_tAE#401#331#] Miłego dnia życzę :)
gość
12 lat temu
piekny komentarz od Pudla:)
gość
12 lat temu
Świetny komentarz, brawo. Trafna uwaga.
gość
12 lat temu
A skąd masz polską czcionkę w komputerze?
gość
12 lat temu
zebysmy my z tego powodu z Unii nie wyszli ,pokaz buractwa obrazac wpółgospodarza i partnera Euro
facet
12 lat temu
dla mnie to ci dwaj de..le powinni ich wsadzić do ukraińskich wiezień możne tam by zmądrzeli
...
Następna strona