Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Wolność jest jak CYCATA LASKA! To NAJWIĘKSZA KARA POLAKÓW!"

1365
Podziel się:

Tomasz Lis publikuje ostry manifest Kuby Wojewódzkiego: "Wolność zajebiście miesza Polakom w głowach! Z Polakami jest jak z islamem."

"Wolność jest jak CYCATA LASKA! To NAJWIĘKSZA KARA POLAKÓW!"
bECqLvDp

Oprócz zamiłowania do "20-letnich panien" i szybkich samochodów, Kuba Wojewódzki lubi również komentować bieżące wydarzenia polityczne i kondycję społeczeństwa. W 2011 roku wystosował na łamach prowadzonego przez Tomasza Lisa Wprost odezwę do młodych ludzi, nawołując do głosowania na Platformę Obywatelską. Teraz w najnowszym numerze tygodnika Newsweek, obecnie również pod wodzą Lisa, ukazał się kolejny, ostry manifest Wojewódzkiego. Tym razem na temat Polaków, polskości, ojczyzny i patriotyzmu:

W Polsce trwa prywatna wojna na 1 samolot i 96 trumien. Wojna, w której słowo "patriotyzm" staje się niepotrzebnym gadżetem. Tandetnym kotylionem pasującym nawet do kominiarki i kastetu. Kiedy myślę Polska, to dochodzę do wniosku, że należymy do gatunku stworzeń, które mają o sobie nadzwyczaj dobre mniemanie. I nie lubimy, jak inni myślą inaczej od nas i o nas. Wolimy oglądać siebie w "Bitwie pod Wiedniem", a nie w "Pokłosiu", czy w "Bitwie Warszawskiej", a nie w filmie "Obława". Nikt nam pamięci partyzantów nie będzie szargał. Polska historia jest jak izba pamięci narodowej. Wysprzątana z brudu i wątpliwości. Nikt tu z buciorami, do nie swojej stodoły, włazić nie będzie - stwierdza gorzko Wojewódzki, a następnie ocenia, że wolność jest "największą karą" Polaków i porównuje ją do... "cycatej laski".

Zdaniem Kuby wielu (większość?) Polaków nie dorosła do wolności i nazywa ją naszą "największą karą". Wyjaśnia też, dlaczego "z Polakami jest jak z islamem":

bECqLvDr

Czasami się zastanawiam, czy największą karą, jaką wymierzyła nam historia, nie jest kara wolności. Bo ona tutaj, między Mierzeją Wiślaną a Giewontem, zajebiście miesza ludziom w głowach. Wolność jest jak atrakcyjna, długonoga, cycata laska. Przy niej głupiejemy. My, Polacy, nie chcemy się dogadać, porozumieć, zrozumieć, bo po prostu nie chcemy się poznać. Poznanie zawsze utrudnia agresję, a my lubimy być agresywni. Poza wszystkim - po co poznawać racje innych, kiedy to nasza jest prawdziwa? Z Polakami jest jak z islamem. Islam to podobno całkiem przyzwoita religia, a jednak fundamentaliści robią z niej oręż do gnębienia innych. I tak jest z nami.

Zgadzacie się ze słowami Wojewódzkiego? Czy Polacy są naprawdę aż tak żałośni na tle innych nacji?

bECqLvDx
bECqLvDy
bECqLvDS
KOMENTARZE
(1365)
Adam Żyletka
9 lat temu
Ci dwaj panowie mają zaburzenia osobowości, uważają siebie za mentorów narodu i męczenników. Drodzy "dziennikarze" po drugiej stronie tv, gazety czy monitora komputera siedzą ludzie wykształceni również. Podam przykłady: psychologowie, magistrzy, lekarze, dyrektorzy, pielęgniarki, nauczyciele, itp. Mamy w małych palcach obszerną wiedze o której wy nie macie pojęcia. Nie mamy czasu zajmować się waszym małym światem dziennikarzy - bo nas to NIE OBCHODZI! :) NIE obchodzi mnie zdanie Lisa na temat patriotyzmu, ani tym bardziej Wojewódzkiego (na żadem właściwie temat). Zejdźcie na Ziemię bo na prawdę wyglądacie zaiste śmiesznie w tymi koronami samodzielnie wciśniętymi na wasze małe gówki.
gość
9 lat temu
Kuba jak Cie kopią to nie pokazuj, ze cierpisz. Tym gadaniem nic nie wskórasz.
KOBIETA
9 lat temu
I co teraz? Mamy bić mu brawo, czy załatwić na Grouponie zniżkę do psychiatry?
bECqLvDT
gość
9 lat temu
co wy chcecie od tego bidnego dziadka Kuby? Że za stary,?Jakoś tam mu łatają braki w owłosieniu i nie jest tak najgorzej, już nie przesadzajcie.
gość
9 lat temu
kuba stary przerabiany manekin idzie na dno... już czas...
Najnowsze komentarze (1365)
NSBEHw enssa...
8 lat temu
NSBEHw enssansrihca
kFrp0S yjwfh...
8 lat temu
kFrp0S yjwfhdcevcwb
1. Gra jest p...
8 lat temu
1. Gra jest prosta, w tym wkdapyu nie wymaga duzo tlumaczenia. 2. Polski znam, ale troche zapominam. Moze w tym wkdapyu mi sie uda. Jestes Tlumaczem? Jest kilka zeczy z kturymi w czasie bym potrzebowal pomocy, Dzieki za oferte :) Tomek
Bez przesady....
8 lat temu
Bez przesady. Owszem, użył waylurgzmf3w, ale nie wobec wspf3łpracownikf3w. Przecież nikomu nie ubliżył. Wolę takiego szefa od kogoś, kto nie używa waylurgzmf3w, ale za to wyzywa od baranf3w czy idiotf3w. Na przykład.
Właśnie zassa...
8 lat temu
Właśnie zassałem filmik z YT i zawsanatiam się, jak wyrazić swoją rosnącą irytację. Polityka TVN jest z innych czasf3w, w sieci nic nie ginie, a zapominając o tym samo przyprawiają sobie gębę. :)
janusz strzel...
9 lat temu
No niestety małe główki p Wojewódzkiego i p. Lisa nie pojmują, że młodzież już wie, że zabieranie babci dowodu powoduje biedę i namnażanie się takich retardów, wirusów jak oni.
gość
9 lat temu
wasze wpisy potwierdzają jego słowa !!!! Brawo POLACY,brawo
U96
9 lat temu
Lisiorze, Lisiorze pokaż co masz w rozporze !!! Kto nie widział ? metromsn.gazeta.pl/Gwiazdy/56,127256,12918319,Tomasz_Lis,,7.html
bECqLvDL
gość
9 lat temu
cene lisa złaszcza z otawrtym rozporem !
gość
9 lat temu
no tak jak się wymordowało inteligęcje w KATYNIU to takie durnie mówią nam dzisiaj co mamy myśleć
gość
9 lat temu
i to mówi bogaty nadęty d***k syn komunisty-żygać się chce ,boli wasz że ludzie otwierają oczy i nie dają sie już ogłupiać co jest dobre a co złe
gość
9 lat temu
Co by nie mówić o Kubie, ma rację, leczymy kompleksy poniżając innych, siebie widząc jako bohaterów. Historia Polski ma wiele ciemnych stron, nie tylko dotyczącyh Żydów, ale o tym nie chcemy mówić, bo byśmy musieli przyznać, że Polacy nie są tacy wspaniali. A uwierzcie, każdy naród ma coś na sumieniu, nie ma ludzi i narodów idealnych i warto się z tym pogodzić i umieć stawić temu czoła.
gość
9 lat temu
Racje ma chłopak
MSSM
9 lat temu
„Wolność jest jak CYCATA LASKA! To NAJWIĘKSZA KARA DLA POLAKÓW” pudelek.pl 19.11.2012 r. . . . No właśnie! - tylko takie wam we łbach sprawy. Bo chyba chodzi o gołe baby, gdy się czyta ten twór słowny, czyli „cytata laska”? . . . A zatem wolność Polakom nie szkodzi, tylko kolonializm. Neokolonializm. Proszę przeczytać książkę pt. „Wytępić całe to bydło”. Autor Sven Lindqvist. Tam jest zawarta cała prawda o rasie panów, a raczej nad–panów. Wolność to my mieliśmy między 1918, a 1939 rokiem. I to co wówczas wybudowaliśmy jest naszą reklamą, a nie wypowiedzi wrogów Polski, Jej suwerenności i wrogów Polaków. A to że się ludzie np. kłócą między sobą, to nie jest żadna sensacja. A gdzie się nie kłócą? Może to Judasze wskażcie! . . . Pozwólcie nam panowie rasiści, koloniści, bezideowcy żyć bez waszej ochrony, a damy sobie radę. . . . Marian Stanisław Senderowski
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECqLvEE
bECqLvEF
bECqLvEG
bECqLvEH
bECqLvEI
bECqLvEn