Trwa ładowanie...
Przejdź na

Miecugow apeluje: "OPODATKOWAĆ TVN i POLSAT!"

284
Podziel się:

Były prowadzący "Big Brothera" znów narzeka na "tabloidyzację widzów". Zabawne, że akurat w dniu, w którym wypłynął ten materiał kompromitujący TVN24...

Miecugow apeluje: "OPODATKOWAĆ TVN i POLSAT!"
bEEggJtx

Zabawnie się złożyło. Akurat w dniu, kiedy wypłynął materiał kompromitujący "nadające z New Jersey" TVN24, na Onecie ukazał się w wywiad z Grzegorzem Miecugowem, odpowiedzialnym za sukcesy i politykę stacji. Były prowadzący "Big Brothera" znów narzeka w nim na upadek polskiej telewizji i "tabloidyzację widzów". Tak, widzów, nie telewizji.

Dziennikarz przekonywał już, że coraz niższy poziom programów TVN to właśnie wina odbiorców, którzy nie oglądają ambitnych programów. Rzeczywiście, coraz trudniej znaleźć je w ramówce.

bEEggJtz

Apeluje, żeby telewizja publiczna nie emitowała reklam, zabierając część pieniędzy stacjom komercyjnym. Daje też zaskakujący, pewnie głównie dla swoich szefów pomysł, jak można ją finansować - opodatkowując firmy, które dorobiły się miliardów na posiadaniu ogólnopolskich koncesji - TVN i Polsat:

- Misją jest nadać kulturę przez duże K, bo człowiek z małej miejscowości nie ma szansy dostać tej kultury w inny sposób - przekonuje. On nie mieszka w Warszawie, on nie ma do wyboru szesnastu teatrów państwowych i dziesięciu czy dwunastu prywatnych. Misją jest nadanie programu, jaki robił Romek Młodkowski, czyli "Firma". Takie programy powinny być finansowane nie z reklam, ale w inny sposób. Np. z opodatkowania TVN-u i Polsatu - jeżeli uznajemy, że abonament to jest kolejne opodatkowanie obywatela.

Dodaje też, że mimo głośnych skandali, w tym pedofilskich, wzorcem nadal powinno być dla nas BBC:

- Jako europejski model funkcjonowania telewizji, BBC wciąż jest wzorcem. Dlatego, że nie nadają reklam, czyli nie walczą o pieniądze na rynku. Mogą w związku z tym dbać o cele państwowe.

bEEggJtF

Miecugow został też zapytany, czy czuje się odpowiedzialny za, jak to nazywa, "tabloidyzację widza" TVN24:

- A czy Pan czuje się odpowiedzialny za tabloidyzację widza? Rozmawiałem ze Stefanem Bratkowskim, który powiedział, że Grzegorz Miecugow jest intelektualistą tylko w niedzielę po 23.30.

- Nie, nie tylko. Ja jestem bardzo wdzięczny stacji, że pozwala mi prowadzić od kilku lat długie rozmowy na różne tematy.

(...)

bEEggJtG

- Nie ma Pan wrażenia, że media współtworzą dzisiaj pracownicy medialni, którzy mogliby równie dobrze współtworzyć przysłowiową fabrykę żyletek, a nie dziennikarze?

- Praca w takim medium jak TVN24 jest dosyć specjalistyczna, bo to nie jest to samo, co zakład produkujący żyletki. To jest o wiele bardziej skomplikowane. Jest ktoś odpowiadający za dzień, są wydawcy odpowiedzialni za poszczególne odcinki i to się wszystko kręci. Wszystko jest zaplanowane i dosyć precyzyjnie wykonywane. Dużo bardziej precyzyjnie niż 12 lat temu, kiedy zaczynaliśmy.

"Kręci się" rzeczywiście precyzyjnie i profesjonalnie :) Polecamy:

bEEggJtH
bEEggJua
KOMENTARZE
(284)
gość
9 lat temu
TVN się kończy
gość
9 lat temu
Tvn to dnooooooooooo
krys
9 lat temu
ale pierdoły pociska!
bEEggJub
gość
9 lat temu
TVN ogłupia naród
gość
9 lat temu
Zamknac ten caly tvn!!!
Najnowsze komentarze (284)
http://regts2...
9 lat temu
Very nice article, exactly what I needed. louis vuitton store
gość
9 lat temu
zawsze oglądałam punkt widzenia w niedziele po 16, czekałam na to
gość
9 lat temu
Fajny teledysk Magda Przychodzka Jaskółeczka
gość
9 lat temu
uśmiechnięty ryj tego bobka Kuśniara rano 10.04.2010 nie do zapomnienia
gość
9 lat temu
Miecugow nie prowadził Big brathera
gość
9 lat temu
mózg mu się lasuje
gość
9 lat temu
Makabra, gość strzela sobie w głowę w swoje urodziny! Zobaczcie to
gość
9 lat temu
Kużniar jest inteligentny inaczej, po prostu.
bEEggJtT
gość
9 lat temu
Nie pokazywać Miecugowa, to już daleka przeszłość kiedy miał coś do powiedzenia. Teraz to pomroczność jasna.
gość
9 lat temu
tylko że wszyscy co tak pisza to ogladają ten tvn,tak samo jest z dico polo,nikt nie słucha bo to kicha a na koncertach miejsca zajete co do jednego.
gość
9 lat temu
Kużniar ma Downa?
gość
9 lat temu
TVN TO SEKTA WIECIE O TYM MOBING NA ŚWIATOWĄ SKALĘ AMEN
gość
9 lat temu
gnam na zlamanie karku na GT 3 i w d***e mam caly swiat !!! hahahah
gość
9 lat temu
Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń stanowi że: Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEggJuM
bEEggJuN
bEEggJuO
bEEggJuP
bEEggJuQ
bEEggJuv