Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lis wypowiada WOJNĘ FOTORADAROM! "Za wolno myśli!"

568
Podziel się:

Tomek wzywa do walki z "rządowym programem wymuszania haraczu". "Lis za szybko jeździ, za wolno myśli" - odpowiada mu minister.

Lis wypowiada WOJNĘ FOTORADAROM! "Za wolno myśli!"
bEDeamjV

Tomasz Lis postanowił zdobyć sobie sympatię kierowców i wypowiedzał "wojnę" fotoradarom. Zdaniem gwiazdy telewizji i naczelnego Newsweeka nowa ustawa nie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa na drogach, ale załatanie dziury budżetowej. Zmiany dotyczą głownie kamer i urządzeń rejestrujących, które mają zostać zamontowane w miejscach, gdzie dochodzi do największej ilości wypadków. Z ulic zniknąć mają także atrapy fotoradarów.

Będę się upierał, że jeżeli najpierw robimy zapis w budżecie pt. półtora miliarda wpływów z fotoradarów, czyli 60-krotny wzrost dochodów z mandatów, a potem powstaje narodowy plan bezpieczeństwa na drogach, to jest to podejrzane – argumentował w TOK FM.

Minister Nowak mówiący, że za pomocą fotoradarów zwiększy moje bezpieczeństwo, przypomina mi facetów na parkingach, którzy mówią, żeby im dać "piątkę", to oni mi popilnują samochodu. Oczywiście płacę "piątkę", ze strachu, że mi go porysują. Czy panowie na parkingu chcą zadbać o bezpieczeństwo samochodu? Mam wrażenie, że w tym samym stopniu, co minister Nowak o moje – napisał także na swoim blogu w Na temat, a następnie wezwał do ogólnopolskiej wojny z fotoradarami:

bEDeamjX

Nie, nie wchodzicie. Więc może czas, by kierowcy - internauci rozpoczęli masową akcję - NARODOWY PROGRAM WALKI Z FOTORADARAMI, który będzie odpowiedzią na RZĄDOWY PROGRAM WYMUSZANIA HARACZU - apeluje do internautów.

Na manifest Lisa odpowiedział Minister Transportu, listem otwartym. Sławomir Nowak pisze:

Wczorajszy tekst redaktora Lisa, w którym nawołuje Polaków do Narodowego Programu walki z fotoradarami, dowodzi tylko jednego - Pan Tomasz Lis za szybko jeździ, za szybko myśli, za szybko ocenia, za szybko wysuwa wnioski, stąd oceny są wyjątkowo pobieżne. Proszę więc Pana Redaktora, żeby trochę zwolnił. Wolniej - wtedy można się zastanowić i nad paroma faktami. I jeszcze proszę, żeby tylko choć na chwilę wyciszyć ego, które wie lepiej (wie lepiej, jaka prędkość jest adekwatna na danym odcinku drogi, wie lepiej, że tego znaku tu nie powinno być, wie lepiej, że ten fotoradar to stoi tylko po to, żeby nabić kieszeń Rostowskiemu). Także w zawodzie dziennikarza czasem wolniej - podobnie na drodze - znaczy mądrzej.

bEDeamkd
bEDeamky
KOMENTARZE
(568)
hello
9 lat temu
Oj Tomuś, cwany Lisek z Ciebie.
gość
9 lat temu
jedzie po suknię Rusin na pewno :)
Gość
9 lat temu
o dziwo, zgadzam sie z nim...
bEDeamkz
Heythere
9 lat temu
Za wolno to myśli Siwiec.
gość
9 lat temu
Postarzal sie nam Lis...a kinga coraz lepiej wygląda...i dobrze
Najnowsze komentarze (568)
zmotoryzowany
9 lat temu
Minister Nowak współczesny "Janosik 'z rządu wypowiedział wojnę piratom drogowym i założył ,że wpłynie do budżetu półtora miliarda złotych z mandatów bo być może tak mu wyliczył pan Rostowski . Jak wiadomo piratów drogowych przekraczających znacznie dozwoloną prędkość jest zaledwie ułamek procenta .Pytam się więc skąd ma wziąć te 1,5 miliarda skoro większość kierowców deklaruje ,że jeździ poprawnie i nie szarżuje na drogach tak jak piraci ,że policja z trudem ich dogania .Czy przy takiej masowej ilości wysypu fotoradarów zakłada ,że i ten poprawny kierowca w końcu popełni błąd może nie w takim hard wykroczeniu jak pirat drogowy ale oko wielkiego brata i jego z kameruje i wyciągnie pieniądze z jego kieszeni drobnego szaraka . Jest kryzys na świecie a minister Nowak w kryzysie gdzie Polakom żyje się gorzej i drożej nakazuje montowanie setki ,tysiące fotoradarów i to jest przykład obłudy i chamstwa politycznego. Ile pieniędzy z wpływu z fotoradarów pójdzie na nagrody dla ministrów i posłów oraz na łatanie dziury budżetowej ?Z tego co czytałem to ostatnio pani marszałek i to w kryzysie dała po 45 tysięcy nagrody wicemarszałkom a nam każą zaciągać pasa i żyć oszczędniej i cieszyć się z fotoradarów .Widocznie nie ma kryzysu skoro są montowane kolejne fotoradary ,żeby wyłapać jak najwięcej kierowców .Pan Tusk w ramach prania mózgów i poprawy wizerunku powiedział " najlepiej aby nie wpłynęła ani jedna złotówka z fotoradarów " a dobrze wie ,że są eksperci rządowi od wyciągania pieniędzy od podatników którzy wiedzą ,że więcej fotoradarów to więcej kasy i coś jednak wpłynie do budżetu .
krystyna
9 lat temu
zawsze uwazalam tomasza lisa za madrego czlowieka.teraz moze zmienie zdanie po takim glupim wystepi.Czlowieku ,ja widzialam swojego syna po wypadku,ledwie przezyl.Jechal 120 km tam gzie bylo mozna 40 km.CZY pan Lis po to by przypodobac sie niektorym jest zdolny do glupiego gadania,czy tez do tej pory jego wystapienia to byly pozory i gra.
gość
9 lat temu
Popieram walkę jazda 50km/h pod nosem policji, a potem gaz do dechy to jest dopiero beznadzieja. Każdy by jeździł szybko i bezpiecznie jakby miał obstawę policji z przodu i z tyłu jak nasi politycy. Niech sie któryś przejedzie zgodnie z przepisami 7-ką z Warszawy do Krakowa i wtedy się wypowiada.
axa
9 lat temu
Pan Tomasz był i jest facetem z klasą.Byłam mocno zdziwiona ,że zainteresował się Kingą Rusin.Była i do tej pory jest beznadziejna,a urodę ma nijaką.
gość
9 lat temu
Dwa wyzelowane kmioty. Jak to sie mowi k....a, k.....e lba nie urwie. To tylko drobna sprzeczka w gangu. Ciekawe co na to ojciec chrzestny, Donaldinio. Czy poprze w tym sporze swego ulubionego pluszaka czy swego ulubionego ministra z twarza podobna do stopy.
gość
9 lat temu
Lis chce zyskać w oczach opinii ale ludzie wiedzą że to sprzedajna istota, jak to się popularnie mówi ...
gość
9 lat temu
Póki co kolo minister został namierzony przez dziennikarzy, jak po mieście z*********ł stówką .
gość
9 lat temu
Tylko piraci drogowi, czyli potencjalni MORDERCY są przeciwni fotoradarom.
bEDeamkr
gość
9 lat temu
lis i****a
gość
9 lat temu
Jeśli ktoś jeździ nie przekraczając dozwolonej prędkości to nie musi się obawiać fotoradarów.
gość
9 lat temu
fajnie że są programy przy których można sobie zwalić
gość
9 lat temu
A ty Baran
gość
9 lat temu
Ten Rząd to czyściciel naszych kieszeni ! Mam cały czas wrażenie , że nic nie robią tylko myślą jak to skutecznie to robić !
gość
9 lat temu
Nowa go zgasil, ze tak powiem :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDeamlk
bEDeamll
bEDeamlm
bEDeamln
bEDeamlo
bEDeamkT