Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kwaśniewska o Śpiewaku: "Tłumaczenie jest ŚMIESZNE!"

606
Podziel się

Prezydentowa nie wierzy w "odkupienie win" szefa Fundacji, który żył na koszt jej ofiarodawców. "Nie wiem, jaką pracę musiałby podjąć, chyba w kamieniołomach".

Kwaśniewska o Śpiewaku: "Tłumaczenie jest ŚMIESZNE!"
bDeFXxYl

Pisaliśmy wczoraj o ujawnionych przez tygodnik Wprost nieprawidłowościach w finansowaniu Fundacji KidProtect.pl, prowadzonej przez Jakuba Śpiewaka. Był on ulubieńcem mediów, chętnie zapraszano go do programów telewizyjnych, w których opowiadał o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w internecie. Jego organizacja miała bronić najmłodszych przed pedofilami, jednak jak wynika ze zgromadzonych informacji, była przede wszystkim sposobem na wygodne życie jej szefa, lubiącego luksusowe wakacje i czapki Armaniego. Zobacz: Szef fundacji Kidprotect WYDAŁ 220 TYSIĘCY NA UBRANIA I WAKACJE?!

Ujawnienie przekrętów Śpiewaka wstrząsnęło środowiskiem organizacji pozarządowych. Nic dziwnego - każda taka afera wpływa negatywnie na postrzeganie tego typu inicjatyw, a wszystkie fundacje muszą liczyć się ze zmniejszonymi przychodami. Szczególnie, że przed nimi najważniejszy okres w roku, czyli zabieganie o 1% podatku.

Czy ludzie będą nadal ufać innym fundacjom? Kto zagwarantuje, że wspierają naprawdę tylko potrzebujących, a nie wygodne życie ich sprytnych założycieli?

bDeFXxYn

W rozmowie z Gazetą Wyborczą swoje oburzenie wyraziła Jolanta Kwaśniewska, szefowa Fundacji Porozumienie Bez Barier. Prezydentowa podkreśliła, że ona, podobnie jak jej współpracownicy, są wolontariuszami i za swoją pracę na rzecz organizacji nie pobierają żadnych wynagrodzeń.

- Dla mnie tłumaczenie Jakuba jest śmieszne. "Ups, no jakoś tak, pochodziłem z biednej rodziny, w związku z tym, no, zgłupiałem". Ja przepraszam, jak można zgłupieć? Występuje się w mediach, opowiada się, że się działa w imieniu dzieci najbardziej poszkodowanych, opowiada się o najbardziej dramatycznych sytuacjach, i jednocześnie kartą płaci za swoje przyjemności? Jak można doprowadzić do bankructwa organizacji pozarządowej? To jest działanie na niekorzyść tych, w których intencji się ją zakładało. (…) Zburzenie zaufania trwało jeden dzień, za to odbudowywanie wiarygodności potrwa lata. Każdy się zastanowi, że skoro raz doprowadził on do tego typu sytuacji... Stał się osobą niewiarygodną. Nie wiem, jaką pracę musiałby podjąć, chyba w kamieniołomach.

- Wczoraj rozmawiałem z Jakubem Śpiewakiem. Mówił, że chciałby oddać to, co sobie przywłaszczył - zagaja dziennikarz.

- Tylko nie wie jak. Proszę wskazać mi osoby, które chciałyby teraz wpłacić pieniądze na pana Jakuba. Jak tę kwotę uzyskać...?

bDeFXxYt

No właśnie - pomoglibyście Śpiewakowi "odkupić” jego winy?

bDeFXxYO
KOMENTARZE
(606)
gość
8 lat temu
Dobrze powiedziała. Popieram ją... Ten człowiek jest nieobliczalny...
ona
8 lat temu
g***i gnojek!
:(
8 lat temu
Jestem nieszczęśliwa!
bDeFXxYP
Paletz
8 lat temu
Czesław spiewa - ja fałszuję :)
gość
8 lat temu
No a kwasniewska to tez pewnie nic nigdy nie ukradla buhehe
Najnowsze komentarze (606)
gość
6 lat temu
z******j.....
gość
7 lat temu
Znam kolesia, który się tak nazywał - te same kaprawe oszukańcze cwane złodziejskie oczka - pewnie rodzina.
gość
7 lat temu
Chcial siebie zrobic pana z chama
Słowik
8 lat temu
Fundacje bez kontroli. Setki polskich organizacji nie składa ministrom sprawozdań. Sankcji brak. Nie ufam ,zadnej fundacji po przeczytaniu tego artykułu w Rzeczpospolitej!
gość
8 lat temu
Oj Kwaśniewska nieciekawie kobieto wyglądasz. Chlopina dobrze zrobił.
gość
8 lat temu
Od teraz na fundację będę wpłacać jak prezes wykaże ,że jest obywatelem polskim z narodowością polską
podatnik
8 lat temu
Dzięki zachłanności pana Śpiewaka w tym roku nie odpiszę 1 %. A szkoda.
gość
8 lat temu
tak to jest wpuścić żyda do fundacji - nakradnie
bDeFXxYH
ggggg
8 lat temu
Niby dlaczego i jak zlodziejowi moglibysmy pomagac? Niech zwraca ukradziona kase i juz jak kazdy zlodziejaszek
gość
8 lat temu
Przecież wszyscy z tych fundacji oszukują.
The Truth mad...
8 lat temu
TAKA SAMA FUNDACJA JAK KAŻDA INNA, TYLKO PO PROSTU TĄ ZLUSTROWANO. JESTEM PEWIEN ŻE W 90% FUNDACJI DZIEJE SIE TAK SAMO. Wiecie dla czego? BO NASZE SPOŁECZEŃSTWO TO BANDA SZMACIARZY BEZ SKRUPUŁÓW (najlepszym możliwym przykładem jest polski parlament). CIEKAWE CZY KWAŚNIEWSKA JAKBY NIE BYŁA BOGATA TO BY SAMA NIE JUMAŁA KASY Z FUNDACJI??? HAHAHAHA
gość
8 lat temu
do p*****a z nim,. zamknac to z cwelami i bedzie mial za swoje...
...
8 lat temu
Pani Kwasniewska wspaniała kobieta ... Wszystkiego dobrego...
gość
8 lat temu
no cóż, a czy jola była i jest taka kryształowa ?
...
Następna strona
bDeFXxZj