Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Polski Kościół KRYJE PEDOFILIĘ"?

1100
Podziel się

Tomasz Lis sugeruje na okładce seks oralny dziecka z księdzem?

"Polski Kościół KRYJE PEDOFILIĘ"?
bDYQWjQR

Temat pedofilii w kościele katolickim - zarówno w Polsce, jak na świecie - wywołuje olbrzymie emocje. Niemal regularnie ujawniane są afery z udziałem duchownych, którzy molestowali nieletnich i niestety, często również okazuje się, że kościelni hierarchowie starają się te sprawy tuszować. Zdaniem publicystów Newseweeka, problem pedofilii wśród polskich księży jest bardzo realny, mimo oburzenia ze strony Kościoła i środowisk prawicowych.

Jutro do sklepów trafi nowy numer tygodnika, na okładce którego widzimy księdza w sutannie oraz małego chłopca, mającego głowę na wysokości jego krocza. Tomasz Lis na pewno oburzy tą sprytną okładką wiele osób. Tytuł głosi: "Polski Kościół kryje pedofilię. Ofiary księży pedofilów nie mogą się doprosić sprawiedliwości". W środku znajdziemy opis kilku przypadków dorosłych już dzisiaj ofiar księży. Twierdzą one, że przed laty molestowane były przez duchownych, jednak kurie biskupie w całej Polsce w ogóle nie chcą z nimi rozmawiać. Większość z nich nie ma szans na dochodzenie sprawiedliwości przed sądem, pedofilia przedawnia się bowiem po zaledwie 15 latach. Chcieliby jednak usłyszeć chociaż "przepraszam" z ust kościelnych hierarchów. Nic z tego.

Jak ta kościelna sprawiedliwość działa? Jak inkwizycja. Jest tajna, pozbawiona kontroli, służy wyłącznie temu, by chronić wizerunek organizacji. Wszystkie chwyty w takim sądzie są dozwolone. Ofiara nie jest stroną, nie może zaskarżać decyzji, właściwie nie ma żadnych praw. Ksiądz zawsze może zasłonić się tajemnicą spowiedzi. Szczególnie ksiądz w Polsce. Z zasady nietykalny, poza podejrzeniem - mówi dr prawa Jacek Borecki z UW. I dodaje, że na dowód jego słów świadczą losy księży oskarżanych o molestowanie - ich przełożeni zamiast oddać sprawę do prokuratury, w przytłaczającej większości wypadków "po prostu" przenosili duchownych do innych parafii.

bDYQWjQT

Pan Tomasz, który nie chce podać swojego nazwiska, opowiada o tym, jak chciał po latach odnaleźć księdza, który go molestował. Okazało się, że... nadal pracuje z dziećmi. Nawiązał korespondencję z właściwą kurią biskupią, a po jakimś czasie dostał list od samego duchownego. Pisał o miłosierdziu, wybaczeniu, a także... straszył swoją ofiarę procesem karnym i cywilnym. Później został wezwany na posiedzenie tzw. Kościelnej komisji dochodzenia wstępnego. Jak przyznał, podczas swoistego przesłuchania czuł się nie jak ofiara, ale jak oskarżony.

To była typowa praktyka w niektórych krajach, np. w USA. Przestraszyć, zmęczyć, otumanić - mówi prof. teologii Tadeusz Bartoś, który kilka lat temu rzucił sutannę. Zrobić wszystko, by ofiara ostatecznie poczuła się winna. A sprawę wyjaśniać latami, tak długo, by jej nigdy nie rozwiązać.

Zgadzacie się z sugestią, co oznacza dłoń księdza na głowie dziecka, wyrażoną przez Tomasza Lisa na okładce?

bDYQWjQZ
bDYQWjRu
KOMENTARZE
(1100)
gość
8 lat temu
w przypadku pedofilii nie powinno być przedawnienia. sama znam osobę, która po wielu, wielu latach wyznała, że była ofiarą, teraz nic by nie zdziałała...
gość
8 lat temu
Mocna okladka!
gość
8 lat temu
Do więzienia wsadzać księży pedofilów!!!!!
bDYQWjRv
gość
8 lat temu
Opodatkować kościół. Nawet babcie klozetowe mają kasy fiskalne
gość
8 lat temu
niestety kryje
Najnowsze komentarze (1100)
SebaaPoz33
4 lata temu
Wyszukałam niezla oferte z prawojazdami online clubcard.com.pl , jak ktos nie może zrobic prawo jazdy to wyglaaada OK
North Face Pi...
8 lat temu
You are missing my point entirely, or trolling me successfully North Face Pink Ribbon Denali Jackets
eqzvO7 qakmo...
8 lat temu
eqzvO7 qakmocpmtbln
OPmpnF ojtyy...
8 lat temu
OPmpnF ojtyyowacnny
Nagonka na Ce...
8 lat temu
Nagonka na Cejrowskiego nie jest spowodowana tym, co poeizdwiał na termat buddyzmu.Nagonka ta jest realcja na to, ze Cejrowski nie "wstydzi się" swojego fundamentalizmu katolickiego.Trzaba go "skosić rowno z trawa", bo daje zly przyklad i ktos moze zechcieć go nasladować i przestać sie tlumaczyć, dlaczego jest (jeszcze) czlowiekiem wiary, a juz zwłaszcza katolikiem.Człowiek wiary, w Polsce katolik, ma czuć sie napiet6nowany, jako nienowoczesny, niemodny, zacofany, "fundamentalista", po prostu talib katolicki.Skoro Cejrowski demonstracyjnie okazuje, ze sie wcale nie wstydzi swoich pogladf3w i w nosie ma tego rodzaju etykietowanie, to stwarza cos w rodzaju precedensu. A wiadomo, ze nie ma nic gorszego, jak przyklad precedensowy.Dlatego jest taka demoniczna furia skierowana na Cejrowskiego.Atakujacych buddyzm nic nie obchodzi.Obchodzi ich tylko atak na wiare katolicka i osoby nie bojace sie publicznie deklarować takiej wiary.Atak bylby przeprowadzony pod dowolnym pretekstem.Jakby nie czepiano sie opinii o buddyxmi, to by uczepiono sie opnii na temat jedzenia spaghetti. Sygnaem do ataku byłby dowolny watek dowolnego wystapi9enia publicznego p. W. Cejrowskiego.Ta nagonka jest sterowana i koordynowana. Ma swoich dyrygentow, swoich wodzirejf3w i swoje pudła rezonansowe.
INKWIZYTOR
8 lat temu
takich kiezy karac ale tak jak za czasow inkwizycji PEDOFILOW NA STOS
gość
8 lat temu
polecam film Mea Maxima culpa - rozjaśni się w głowach wielu katolików i nie tylko ....
gość
8 lat temu
dlatego odszedł papiez. chcial z tym zrobic koniec. ale mu nie pozwolono wiec sam odszedł.
bDYQWjRn
R z Wrocławia
8 lat temu
Ksiądz to też człowiek i może mu się przytrafić skłonność do molestowania dzieci. Ale dlaczego czyni to co drugi ksiądz i dlaczego nie nie słyszałem o ukaraniu chociaż w jednym przypadku. Przenoszenie księdza na inną parafię to tylko dla niego nagroda bo może znudził się już z dotychczasowymi kontaktami pedofilii.
gość
8 lat temu
nie można tego uogólnić. fakt zdażają się księża pedofile, księża którzy mają kobiety, swoje dzieci, uprawiają seks i traktują to co robią jako zwykłą pracę kilka godzin dziennie. ale pedofilia istnieje tez w innych środowiskach nie tylko duchownych, i jest mniej nagłaśniana. Słuchajcie ja nie bronie księży bo sama widziałam co robią i jak traktują swoją pracę, Ale nie wrzucajmy wszystkich do jednegoworka jest masa pedofili, którymi nikt sie nie interesuje. Ksiądz nie ma żony,to go absolutnie nie usprawiedliwia ale nie ma wyjścia z tej sutuacji bo jak zniesiemy celibat to też będzie zle bo ksiądz zamiast odprawić normalnie msze to będzie patrzyłna zegarek i biegł np dziecko odebrać z przedszkola. takze to bez sensu wszystko. nie uogolniajmy, a okładka jest bez sensu, to jest jechanie na kościół po całości? cemu nie ma takich okładek z jakimś cywilem? ..
gość
8 lat temu
Ahahaha oczywiiście kurde, czy wy słyszycie co mówicie? Tego sie nie da ukryc !!!!
gość
8 lat temu
Panie lis pan w woolnej polsce pojdize na szubienice za rozkradanie i dizałanie przeciw interesowi polskiemu
gość
8 lat temu
Jak dla mnie to Lis wygląda na pedofila
gość
8 lat temu
Lis dobrze gada !
...
Następna strona
bDYQWjRP