Trwa ładowanie...
Przejdź na

Michael Jackson "najlepiej zarabiającym nieżyjącym artystą"!

49
Podziel się:

Jego spuścizna przyniosła w ostatnim tylko roku ponad 160 milionów dolarów.

Michael Jackson "najlepiej zarabiającym nieżyjącym artystą"!
bECQFfUB

To nie powinno chyba nikogo dziwić. Michael Jackson bez wątpienia przejdzie do historii jako gwiazda, która po swojej śmierci zostawiła największe długi - w 2009 roku szacowano je na 700 milionów dolarów! Gwiazdor posiadał wiele materialnych dóbr, od których nabywania był uzależniony, będąc jednocześnie gigantycznie zadłużonym. Powołana celem spłacenia długów spółka Estate of Michael Jackson zarządza wszelkimi dobrami, aktywami i prawami do materiałów z udziałem gwiazdora. Prawie rok temu poinformowano, że wierzyciele zostali spłaceni, a spuścizna Jacksona zaczęła zarabiać na przyszłość jego dzieci.

W przeciągu pierwszego roku kwota, o którą wzbogaciła się wspomniana spółka wyniosła ponad 145 milionów dolarów. Teraz amerykański Forbes umieścił Jacksona na szczycie listy "Najlepiej zarabiających nieżyjących artystów" z sumą 160 milionów dolarów zarobionych w ostatnich 12 miesiącach. Taki wynik pozwoliły osiągnąć dwa spektakle oparte na jego twórczości: Michael Jackson ONE and _**Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour**_.

Na drugim miejscu znalazł się Elvis Presley (55 milionów), na trzecim zaś - twórca kreskówek Charles Schulz (37 milionów). Przyjaciółka Jacksona, Elizabeth Taylor zajęła pozycję czwartą z 25 milionami dolarów. Pierwszą piątkę zamknął Bob Marley, który "zarobił" w ostatnim roku 18 milionów dolarów.

bECQFfUD
bECQFfVe
KOMENTARZE
(49)
gość
8 lat temu
Fajnie. Tylko że jemu to i tak to już nic nie pomoże.
gość
8 lat temu
teraz jak wszystko do podziału to się dwoją i troją żeby jak najwiecej wyciągnąć
gość
8 lat temu
NIKT nie pobije Michaela. NIGDY!! ❤
bECQFfVf
gość
8 lat temu
Lepiej napiszcie, ile przekazał na cele charytatywne, to będzie wiadomo, skąd te długi..a pisanie, że MJ był bankrutem, to duże nadużycie..nie miał gotówki, ale miał cenne AKTYWA, m.in warte fortunę udziały w katalogu Sony/ATV...Poza tym ludzie, którzy mieli zajmować się jego kasą, źle nią zarządzali i też dlatego narobił sobie długów..
gość
8 lat temu
I super :) Wszyscy byli swietni, ale majjjjjjjjjjkel wymiata
Najnowsze komentarze (49)
gość
6 lat temu
wiecie dlaczego iluminaci go zabili?bo chciał ujawnić prawdę o nich na swojej trasie koncertowej!!niestety nie doczekał,zabili go
gość
8 lat temu
Elvis jakie ciacho bylo z niego.... :) mrrrrrr
ktoś, kto lub...
8 lat temu
Nie, wiem może i jestem inna, ale mnie jakoś nie interesują sprawy finansowe innych, a tym bardziej, zmarłych ludzi... Trochę szacunku by się przydało. Dzięki za uwagę pozdrawiam :)
gość
8 lat temu
I wcale mnie to nie dziwi. Michael for ever king
gość
8 lat temu
Skąd oni mieli jego spuścizne?
Evelyne22
8 lat temu
Michael dziękuje za to, czego się od Ciebie nauczyłam... miłość do ludzi, miłość do zwierząt,... do każdej żyjącej istoty bez względu na wszystko, szacunek, pomoc, uśmiech, siła. Dziękuje, żę pokazałeś nam, że można uleczać świat zaczynając od człowieka w lustrze... nie da się uleczyć świata w pojedynke ale jeśli każdy zacznie od siebie to kawałek po kawałku będzie się on stawał lepszym miejscem :)) ♥
gość
8 lat temu
Boski Michael!!!
gość
8 lat temu
.......i nie żal nic i żal tak wiele....
bECQFfUX
gość
8 lat temu
Elvis jaki przystojny był
Gwiazdka
8 lat temu
:)
gość
8 lat temu
Elvis jest najlepszy.
gość
8 lat temu
Michael
p
8 lat temu
z całym szacunkiem do reszty.. Michael! ogromny szacunek za taki talent, prawdziwy Król !
Marysia
8 lat temu
I to sa PRAWDZIWE legendy! Nawet po smierci nadal na szczycie!
Oferty dla Ciebie
bECQFfVQ
bECQFfVR
bECQFfVS
bECQFfVT
bECQFfVU
bECQFfVz