Foremniak o adopcji: "PŁAKAŁAM W PODUSZKĘ Z BEZSILNOŚCI!"

351
Podziel się

"Miłości biologicznej nie jest nic w stanie zastąpić. Dałam szansę, żeby dwoje młodych ludzi miało inny start z życiu."

Foremniak o adopcji: "PŁAKAŁAM W PODUSZKĘ Z BEZSILNOŚCI!"

Małgorzata Foremniak ma jedną biologiczną córkę. Gdy w wieku 13 lat Ola trafiła do szpitala, jej mama poznała na oddziale Julię, doświadczoną przez los nastolatkę, która nie miała domu. Okazało się, że jej 6-letni brat, Bartek, także poszukuje domu. Aktorka zdecydowała się ich adoptować.

W programie W roli głównej opowiedziała o tym, co przeszła po adopcji dzieci:

Ja myślę, że takiej miłości biologicznej nie jest nic w stanie zastąpić. Ja wzięłam do domu dzieci duże. Umówmy się - nic na siłę nie będzie się robić. Przy takich dużych dzieciach jest inaczej. To są dzieci, które mają twardy dysk zapełniony i z tym się żyje. Mają skomplikowaną przeszłość. To była dla mnie lekcja, czym jest rodzicielstwo. Dzieci uczą nas odpowiedzialności. Nie zdajemy sobie sprawy, że dziecko to biała kartka, gdzie wszystko jest notowane - nasze gesty, zachowania, reakcje. Dziecko wszystko po nas powiela.

Jest to potężny trening. Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. Jak będą chciały i mi zezwolą, to mogę na ten temat powiedzieć. Nieraz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Ale czasami mówiliśmy, że nie damy.

Foremniak zdradziła także, że adoptowane dzieci nie mówią do niej mamo. Mimo że miała z tym poważny problem, cieszy się, że zapewniła im lepsze życie.

Dzieci miały wolny wybór. Ich rodzice zawsze zostaną ich rodzicami. Miałam się z tym zmierzyć po prostu. Dałam szansę, żeby dwoje młodych ludzi miało inny start z życiu.

KOMENTARZE
(351)
Gość
6 lat temu
Podziwiam ja za to. Nie kazdy bylby w stanie sie odwazyc adoptowac dwoje dzieci bez domu, zaufania, z wlasnymi ciezkimi przezyciami...
Gość
6 lat temu
Dzielna kobieta
Gość
6 lat temu
Brawo dla niej. Dzielna kobieta!!!
gość
6 lat temu
brawo!
gość
6 lat temu
tym 'njusem' urosła w moich oczach :)
Najnowsze komentarze (351)
gość
6 lat temu
I taką ją lubię, konkretną, rzeczową a nie rozkapryszoną "panienkę".
gość
6 lat temu
Wielki szacun pani Malgosiu:)
gość
6 lat temu
Wstretne bachory rodzice biol ich zostawiaja a oni nadal ich chca. Nie moge zrozumiec takiego postepowania
gość
6 lat temu
odwazna i dzielna kobieta
gość
6 lat temu
wiedziałem że ma jaja :) tak trzymaj małgośka
gość
6 lat temu
adoptowała nastolatkę i jej 6 letniego brata,,to są za duże dzieci na adopcję,,,za nim je zabrano do domu dziecka ,,wiele przeszły,,trudno to zmienić i ukształtować..po co jej to było,, a mogła leżeć do góry brzuchem i jeżdzić z mężem na zagraniczne wczasy...
gość
6 lat temu
Całkowicie zmieniło się po tym artykule moje podejście do niej
gość
6 lat temu
moja ciocia wzięła 3 letnią dziewczynkę ,, bardzo ciocię kocha,,matkę raz odwiedziła ,,ale powiedziała,,że dla nie to obca kobieta,,,a gdy do cioci przyjechał w odwiedziny 20 letni brat tej dziewczynki ,,który wychowywał się w domu dziecka,,to ciocię ..aż za serce ścisło..bo jak odchodził ,,to powiedział dlaczego pani mnie też nie zabrała ?
gość
6 lat temu
wzięła o wiele za duże dzieci,,po przejściach ,,rozgoryczone..ze złymi naleciałościami..już ukształtowane .trudno to zmienić,,tylko jej współczuć
gość
6 lat temu
Podziwiam ją. Wielki szacun za odwagę
Jaga
6 lat temu
Dziecko adoptowane zawsze będzie tęskniło za rodzicami biologicznymi,żebīście sobie flaki wypruwali i tak was zostawi gdy tylko prawdziwi rodzice daliby mu szansę.Nigdy się nie odwdzięczy.Nie mówiąc już o tym, że takie dziecko, przeważnie z rodziny patologicznej jest często chore i posiada wiele cech dziedzicznych.A wychować je to istna droga przez mękę!
gość
6 lat temu
mam bezdzietną koleżanką,,,super finansowo ustawioną,,a dziecka nie wzięła..wyjazdy zagraniczne z mężem,,samochody i o ile mniej trosk..kłopotów,,nieprzyjemnych wywiadówek,,pretensji..i o wiele łatwiej jej się żyło.. szacun pani Małgosiu
gość
6 lat temu
dała zły przykład dzieciom porzucając Dzikiego a po tańcu z gwiazdami w złym świetle życie związała z Maserakiem - obrzydliwość!
Gość
6 lat temu
Bravo,, podziwiam
...
Następna strona