Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kanye skrytykowany: "To nie tylko IGNORANCJA, to było OBRAŹLIWE!"

166
Podziel się

"Dosłownie postawił niepełnosprawnych w pełnym świetle i wykluczył ich" – pisze prezes stowarzyszenia niepełnosprawnych.

Kanye skrytykowany: "To nie tylko IGNORANCJA, to było OBRAŹLIWE!"
bEhahgyd

Kanye West jest przykładem na to, że szybki awans społeczny, sława i gigantyczne pieniądze spływające nagle na konto, mogą zrujnować psychikę. Zakochany w sobie raper w trakcie australijskiej trasy zachował się dość podle wobec fana na wózku. Kazał mu... wstać. Zagroził, że w innym wypadku przerwie koncert. Przypominamy: Kanye West do chłopaka na wózku: "WSTAŃ, ALBO NIE BĘDĘ ŚPIEWAŁ!"

Historia wywołała burzę wśród fanów, zwłaszcza tych, którym bliski jest problem niepełnosprawności. W końcu stanowisko zajął Mark Perriello, prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnościami, który skrytykował zachowanie celebryty. Wyjaśnia, że to zwykłe publiczne napiętnowanie chorego:

Niedawne żądanie Kanye Westa, żeby każda osoba z widowni wstała w trakcie jego występu w Syndney, w Australii, pokazała jego podstawowy brak zrozumienia dla świata, w którym żyjemy - mówi Perriello. Kanye posunął się o krok dalej, dosłownie stawiając w pełnym świetle dwie osoby z widowni, które wciąż siedziały ze względu na ich niepełnosprawność. Kanye zażądał potwierdzenia, że oni faktycznie byli niepełnosprawni, tym samym wykluczając ich. W tym momencie działania Kanye przestały pokazywać ignorancję, a stały się wprost obraźliwe.

bEhahgyf

Według Periello przyczyną ignorancji jest niska świadomość ludzi na temat sytuacji osób niepełnosprawnych, zwłaszcza tych, które poruszają się na wózkach. Ponieważ mają problemy z poruszaniem się w niedostosowanej do ich potrzeb przestrzeni publicznej, ograniczają swoje wyjścia z domów. W wyniku tego inni sądzą, że skoro go nie widać, problemu nie ma.

Wielu Amerykanów nie zdaje sobie sprawy, że około 1 procent populacji całego świata używa wózka - tłumaczył prezes stowarzyszenia. To 1 na 100 ludzi! W samych Stanach Zjednoczonych jest około 2,6 miliona użytkowników wózków. Pomimo tych ogromnych liczb, ilu ludzi na wózkach widzicie na ulicach? W waszych biurach? Na wydarzeniach sportowych? Jeśli nie mieszkacie w centrach miast, szanse są niewielkie. Z tego powodu większość Amerykanów w ogóle nie bierze pod uwagę jakości życia dla jednostek z niepełnosprawnością w Ameryce.

Kanye dodatkowo napiętnował ich publicznie. Czy wybiorą się na kolejny koncert?

bEhahgyl
bEhahgyG
KOMENTARZE
(166)
gość
7 lat temu
On sam jest niepelnosprawny, tyle ze umyslowo. To znacznie gorszy rodzaj niepelnosprawnosci.
gość
7 lat temu
zamknąć go i leczyć bo do niczego innego się nie nadaje
gość
7 lat temu
To zwykły szmaciaz i p*****k o pysku chomika.Czarny za dużo sobie pozwala i myśli ze kim jest.
bEhahgyH
gość
7 lat temu
On myślał, że jest Synem Bożym i, że ich uzdrowi.
gość
7 lat temu
Nie wiem nie widziałam, ale jeżeli nikt nic nie przekręcił i to jest prawda to potwierdza moją teorię że tylko psychopaci odnoszą ogromny sukces w jakiejkolwiek dziedzinie
Najnowsze komentarze (166)
gość
7 lat temu
on po prostu chciał być jak Jezus .... kazał mu wstać i iść !!!
gość
7 lat temu
Burak jeden
baśka
7 lat temu
Po prostu chłop jest idiotą pieniądze to nie wszystko
gość
7 lat temu
Przecież to sa czarni prostacy ,ignoranci i rasiści a murzynowi sie we łbie poprzewracało.
gość
7 lat temu
psychik
gość
7 lat temu
Szkoda, że pudel już nie opublikował oficjalnego przemówienia Westa w tej sprawie, a ciemnota łyka te newsy jak młode pelikany. To nie Kanye jest niepełnosprawny umysłowo, a wy cebulaki z polandu.
Gość
7 lat temu
Czarny d**ek
gość
7 lat temu
pomijajac fakt, ze urazil niepelnosprawnych, jakby mi ktos powiedzial ze mam wstac z siedzenia bo inaczej artysta nie zaspiewa, po prostu bym wyszla z koncertu, bo to zwykle chamstwo, pewnie chodzilo mu o zlozenie holdu zlemu, spiewajac dany utwor i chcial zachecic wiecej osob, bo tak ma w kontrakcie, zaliczyl skuche bo byli tam niepelnosprawni, ale pomijajac te osoby, jak masz siedzenie i trwa koncert nikt ci nie powinien mowic czy masz d**e posadzic czy nie, i takie gadki typu jak nie wstaniesz to nie zaspiewam sorry ja bym opuscila koncert
bEhahgyz
gość
7 lat temu
Od dawna wiadomo, że to zwykły p***n. W zasadzie zrobił to, czego można się było po nim spodziewać.
gość
7 lat temu
Skończony i****a bez krzty wyobraźni i empatii... Ale powiedz mu tylko coś na temat jego koloru skóry, to od razu będziesz napiętnowany jako najgorszy i nietolerancyjny...
peggy
7 lat temu
Pasują do siebie, dwa niedorozwoje...
r
7 lat temu
j****y nyga
make
7 lat temu
To nie jest brak zrozumienia, ale po prostu zupełna niewiedza o otaczającym go świecie. Kiedyś na plantacji byli nieszkodliwi, zamknięci, jak poszli w świat...cóż...
gość
7 lat temu
Wpuścić chama na salony to nasra na dywan.
...
Następna strona
bEhahgzb