Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dziennikarz "Wprost" o zwolnieniu Durczoka: "MAM SATYSFAKCJĘ. Udało się naruszyć WIELKIE TABU"

379
Podziel się

"Mieliśmy przeciw sobie niemal całe środowisko dziennikarskie. Wiele artykułów sprawiało wrażenie realizacji PR-owskich zamówień Kamila Durczoka."

Dziennikarz "Wprost" o zwolnieniu Durczoka: "MAM SATYSFAKCJĘ. Udało się naruszyć WIELKIE TABU"
bCyfwWbp

Od pierwszych doniesień Wprost w sprawie "znanego dziennikarza", który molestował i poniżał swoje pracownice, minął ponad miesiąc. Początkowo nikt nie chciał zająć się tematem, a wszystkie duże stacje telewizyjne i media próbowały przeczekać skandal. Nikt nie chciał przerwać zmowy milczenia. Na szczęście tysiące anonimowych komentarzy w sieci wywołało falę, której nie udało się już zatrzymać.

Kiedy Wprost zajął się bezpośrednio Kamilem Durczokiem, Kuba Wojewódzki, jego dziewczyna i Karolina Korwin-Piotrowska próbowali obrócić to w żart. Nie udało się. Korwin-Piotrowska odeszła nawet z tygodnika i dziś, po wyrzuceniu Durczoka z TVN-u, nadal twierdzi, że zrobiła dobrze, bo pierwsza publikacja na temat szefa Faktów była "nieetyczna i niedopuszczalna". Zobacz: Korwin-Piotrowska po zwolnieniu Durczoka: "Okładka i artykuł "Wprost" BYŁY NIEETYCZNE!"

Czy jednak gdyby nie te publikacje, pracownice TVN-u mogłyby odetchnąć z ulgą, a ofiary Durczoka dostałyby choć finansowe zadośćuczynienie? Czy mówilibyśmy dziś o mobbingu w mediach? Wszyscy wiemy doskonale, że nie. Jeszcze trzy tygodnie temu panowała nieludzka cisza i "doktryna Miecugowa", który zapisał się w historii polskich mediów pytaniem do zaskoczonego widza: "Ma pan kolegów?".

bCyfwWbr

Dzisiaj, kiedy po zakończonym dochodzeniu zarzuty się potwierdziły, a Kamil Durczok został zwolniony za nadużywanie władzy i "niepożądane zachowania" w stosunku do trzech podwładnych, przyszedł czas na podsumowanie. Marcin Dzierżanowski, zastępca redaktora naczelnego Wprost, wspomina, jak całe środowisko walczyło z jego gazetą.

Jako dziennikarz mam olbrzymią satysfakcję z orzeczenia komisji działającej w TVN - mówi serwisowi Press. Zespołowi osób, który zajmował się tą sprawą we "Wprost", udało się naruszyć wielkie społeczne tabu, jakim jest molestowanie seksualne, ale też przełamać opór środowiskowy przed opisaniem problemu wielkiego medialnego giganta, jakim jest TVN.

Wielu mówiło, że jesteśmy kamikadze, ale w sumie się opłacało. Duże uznanie dla TVN, który miał odwagę zmierzyć się z problemem i nie zamiótł tematu pod dywan. Postawa stacji wyznacza w tej dziedzinie pozytywne standardy.

bCyfwWbx

Dzierżanowski zwraca też uwagę na to, co zauważyło wielu z Was - po wybuchu afery w ważnych mediach pojawiły się podejrzane artykuły, które wyglądały, jakby pisano je na zamówienie jakiejś firmy PR-owej:

To był najtrudniejszy temat w całej mojej karierze dziennikarskiej. Nie dość, że rozmowy z ofiarami były trudne emocjonalnie, to jeszcze w pewnym momencie mieliśmy przeciw sobie niemal całe środowisko dziennikarskie. Wiele artykułów, zarówno w tabloidach, jak i - niestety - w poważnych mediach, sprawiało wrażenie realizacji PR-owskich zamówień Kamila Durczoka. Przedstawiciele innych mediów dzwonili na przykład do dziennikarzy "Wprost" z prowokacjami, mającymi na celu ośmieszenie naszego tygodnika, a co za tym idzie, zdezawuowanie naszych publikacji. Do ostatniej chwili sączono fałszywe informacje, że komisja znalazła przejawy mobbingu, lecz nie dopatrzyła się dowodów na molestowanie seksualne. Od naszych informatorów wiedzieliśmy, że to kompletna bzdura, niemniej sączony codziennie przekaz utrwalał w opinii publicznej obraz, że tak naprawdę to w całej sprawie nic nie wiadomo. Do tego dochodziły buńczuczne zapowiedzi prawników Kamila Durczoka zapowiadające dotkliwe pozwy nie tylko przeciwko redakcji, ale też wymierzone w autorów jako osoby prywatne. Cała ta wojna nerwów była bardzo dotkliwa. Cieszę się, że to wytrzymaliśmy i dziś nie mam wątpliwości, że było warto.

bCyfwWby
bCyfwWbz
bCyfwWbS
KOMENTARZE
(379)
gość
5 lata temu
oczekuję, że będzie pani Korwin Piotrowska konsekwentna i odejdzie teraz z TVN-u, tak samo jak z Wprostu, ponieważ zachowania pracownika TVN również były "niedopuszczalne i nieetyczne"
As
5 lata temu
Tyle dostal od zycia pokonujac raka i to cudem odzyskane zycie tak sobie zmarnowal ... ech
gość
5 lata temu
BRAWO dla Dziennikarzy Wprost
bCyfwWbT
gość
5 lata temu
Szulim była oburzona działaniem Wprostu, ciekawe czy wyrazi oburzenie zachowaniem Kamila D.
gość
5 lata temu
Nie wyobrażam sobie, żeby mógł jeszcze znaleźć pracę w mediach po takim czymś. Co on teraz chłopina będzie robił?
Najnowsze komentarze (379)
agga
5 lata temu
A za co siedział Latkowski teraz straszny moralizator. !!!!!
gość
5 lata temu
a kiedy wyrzuca na zbity pysk na ta ubecka morde ta swinie ubeckom miecugowa?
gość
5 lata temu
git majonez, wyduupcyli dvpczoka
gość
5 lata temu
WPROST kilka oczek w góre
gość
5 lata temu
Teraz inni tyrani mediow niech pomysla zanim cos zrobia i powiedza,to juz nie te czasy co kiedys,kazdy moze znalesc sie na celowniku ludzi!!!
Gość
5 lata temu
Wprost dalej klamie.Durczok nie zostal zwolniony...Sam odszedl.No i jego nazwisko noe padlo w oswiadczeniu komisji, jako molestujacego, mobbigujacego pracownikow. Wprost to szmatlawiac.
gość
5 lata temu
"Wprost"-warto było!
figa
5 lata temu
a ja wierzę, że wszystko zmontowano - plan uwalenia Durczoka napisało życie - potrzebna była posada dla żony miliardera. A te szmaty co to po latach przypomniały sobie, że Kamil szepnął pikantny dowcip lub posłał głupiego smsa... to pokazałbym gęby całej Polsce. A tak nawiasem- proszę obejrzeć mój telefon............ spadlibyście z krzeseł........... to dopiero byłby materiał na sensację.
bCyfwWbL
gość
5 lata temu
gosciu dzis on jutro ty kij ma dwa konce
e
5 lata temu
Pudlu czemu kasujesz komentarze? Co z osobą z zarządu TVN, która powiedziała pierwszej domniemanej ofierze, że jest dorosła. Będziecie pytać TVN kto to i czy wyleci z pracy.
KOBIETY
5 lata temu
Dziękujemy za pracę dziennika "Wprost"- odwaliliście KAWAŁ MODREJ ROBOTY , było TRUDNO ...lecz warto !!!! Jeszcze raz DZIĘKUJEMY
Ja
5 lata temu
Tak trzymać .
gość
5 lata temu
Dziennikarze Wprost slowa uznania!!!Jesteście super ruszyliscie tego zboka i tych co sie przygladają tez by trzeba było kopnąć w d**e.
gość
5 lata temu
Dziennikarze Wprost slowa uznania!!!Jesteście super ruszyliscie tego zboka i tych co sie przygladają tez by trzeba było kopnąć w d**e.
...
Następna strona
bCyfwWcn