Mroczek: "Jestem ROZCZAROWANY KOMOROWSKIM! Duda gwarantuje zmianę"

774
Podziel się

Gwiazdor telenoweli udzielił wywiadu prawicowemu portalowi. Saramonowicz wciąż nawołuje do głosowania na urzędującego prezydenta. "Żeby nam Polski nie zmarnowali, zagłosuję na Niedudę".

Mroczek: "Jestem ROZCZAROWANY KOMOROWSKIM! Duda gwarantuje zmianę"

Dziś o północy zakończy się kampania prezydencka, która do pierwszej tury wyborów była jedną z najnudniejszych w historii III RP. Po tym, jak niecałym procentem przewagi wygrał ją Andrzej Duda, sztab Bronisława Koromowskiego wpadł w panikę - prezydent zapowiedział przeprowadzenie referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych i modyfikację ustawy podwyższającej wiek emerytalny, a jego dzieci nagrały specjalny spot. Pojawił się też u Kuby Wojewódzkiego, a w pierwszej debacie ostro atakował Dudę. Zobacz: Komorowski u Wojewódzkiego: "Nikt mi nie mówi, że mam pocałować żonę. RÓŻNE RZECZY SIĘ PALIŁO"

Trudno jednak stwierdzić, że którykolwiek z kandydatów przekonał do siebie niezdecydowanych lub też zachęcił do udziału w wyborach ponad 50% Polaków, którzy dwa tygodnie temu zostali w domu. W mediach wypowiadają się znani wyborcy Komorowskiego i Dudy, namawiając do głosowania na swoich faworytów. W superlatywach na temat kandydata Prawa i Sprawiedliwości wypowiada się... Marcin Mroczek, gwiazda M jak miłość.

Z tych dwóch kandydatów, którzy startują w drugiej turze, głos na Andrzeja Dudę wydaje się gwarantującym zmiany, które są niewątpliwie potrzebne. Zawiodłem się na prezydenturze pana Bronisława Komorowskiego. Uważam, że był za mało aktywny i nie spełniał w pełni swojej roli w stosunku do obywateli, którzy tak na to liczyli - tłumaczy Mroczek w rozmowie z prawicowym portalem wPolityce. Bronisław Komorowski powinien bardziej zwracać uwagę na to, jakie ustawy podpisuje, stawać po stronie obywateli i szukać kompromisu między rządem a społeczeństwem. Wyrzucenie do śmieci tylu podpisów ws. referendów nie było fair wobec wyborców, również wobec tych, którzy kiedyś na niego głosowali. Dzisiaj pan Bronisław Komorowski pokazuje, że można zmienić zdanie w ciągu trzech dni i słuchać obywateli, a wcześniej był głuchy na wszelkie inicjatywy obywatelskie dotyczące ważnych spraw, takich jak wiek emerytalny, sześciolatki i wiele innych obywatelskich projektów, które pojawiały się w czasie jego kadencji. To mi się nie podoba, bo to gra pod publiczkę.

Mroczek uważa również, że to Duda jest politykiem ugodowym, skłonnym wysłuchiwać wszystkich racji i godzić Polaków:

Andrzej Duda w całej kampanii wyborczej pokazał, że jest bliżej obywateli i ma zamiar ich słuchać. Nawet jeżeli nie zgadza się z ich opinią lub światopoglądem, to jest otwarty na dialog i na szukanie kompromisu.

Scenarzysta Andrzej Saramonowicz, aktywnie komentujący polską rzeczywistość na swoim facebookowym profilu, niezmiennie apeluje zaś o oddanie głosu na urzędującego prezydenta:

Nie chcę, by Kaczyński zrobił mu tu Dudapeszt! - napisał. Wydawało mi się, że Duda nie jest aż tak przerażający, jak go malują. Że jedynie - parafrazując Mickiewicza - śmieszy, tumani, przestrasza. (...) Obie debaty były dla Andrzeja Dudy bezlitośnie okrutne. Przyglądałem się im uważnie: w obu zaprezentował się jako Człowiek Bez Właściwości. W pierwszej - gdzie nie udało się jego sztabowcom ulepić go perfekcyjnie z tworzyw sztucznych ich spin-doktorskich zaklęć - drżał jak osika, objawiając cyniczny uśmiech człowieka słabego, ale z rozbudowaną manią wielkości. Druga debata - w połączeniu z pierwszą - pokazała prawdziwą twarz Dudy, czyli jej brak. Do czasu telewizyjnych debat mogłem się łudzić, że Andrzeja Dudę stać na emancypację. Że zostając prezydentem RP wykona ten sam manewr wobec Kaczyńskiego i PiS, który Bronisław Komorowski wykonał wobec Donalda Tuska i PO: uniezależnienia się. Najistotniejsze w nich wcale nie jest to, że startują Andrzej Duda i Bronisław Komorowski lecz to, że musimy wybrać między Dudą a Niedudą. I dlatego - żeby mi Polski nie zmarnowali - oddam w niedzielę głos na Niedudę. Zróbcie to samo.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze otwarte będą otwarte od 7 do 21.

KOMENTARZE
(774)
k
5 lata temu
Czy tylko ja sądze, że głosując wybieramy mniejsze zło? : |
anonimm
5 lata temu
Mroczek nie jest już takim celebrytom jak dawniej, nie ma żadnych profitów z popierania PO i p. Komorowskiego. Dobrze mówi bo nie jest już uzależniony od stacji reżimowych.
Gość
5 lata temu
Niech kazdy glosuje na kogo chce jego sprawa
Gość
5 lata temu
Wstyd to czytać twoje wypociny.
deep blue
5 lata temu
Wreszcie Mroczek coś z sensem mówi.
Najnowsze komentarze (774)
gość
5 lata temu
Jakie spoleczenstwo....... taki prezydent
realista
5 lata temu
Może ma kredyt we frankach i myśli, że mu Duda umorzy, ha ha ha!!!
gość
5 lata temu
durniu do szkoly
gość
5 lata temu
chlopcze ty jestes g***i
gość
5 lata temu
Jezu kochany, co mnie obchodzi zdanie jakiegoś Mroczka. Do jakich autorytetów sięga się na tym portalu. Dokąd idziesz Polsko?
gość
5 lata temu
Mroczek --kto to jest,że wypowiada się na temat prezydenta. Aktorzyna jednego serialu bez wykształcenia i przytaczac jego wybór to wstyd.
ati
5 lata temu
A kto to jest mroczek? Który mroczek ? Jaki mroczek? Mam jakieś mroczki? Jaa! please! Celebritta? Hahaha!
kk
5 lata temu
Czy to nie za duże słowo " gwiazda " w stosunku do Pana Mroczka ?
gość
5 lata temu
Mroczek ma mroczki w oczach i nie tylko...
gość
5 lata temu
Widać Mroczek autorytet od kredytów we frankach i od wyborów prezydenckich.
gość
5 lata temu
jaki ten mroczek g***i dopiero zmadrzeje jak sie obudzi i powie jestem w grecji
gość
5 lata temu
od bardzo dawna jestem rozczarowana mroczkami - zmian się nie spodziewam .
gość
5 lata temu
Zobaczymy czy Duda podwyższy choć te najniższe emerytury, czy powstanie więcej miejsc pracy, bo obiecywać łatwo, gorzej z realizacja.
maja
5 lata temu
Nie wiadomo co Duda gwarantuje ,nikt go nie zna ,nawet Jego Krakow olal go w wyborach ,sromotnie przegral,maja
...
Następna strona