Trwa ładowanie...
Przejdź na

Morderca Oscar Pistorius w sierpniu wyjdzie na wolność!

274
Podziel się:

Sąd uznał, że może odbywać karę w domu, bo... "nie zabił swojej dziewczyny z premedytacją". Na pewno?

W październiku ubiegłego roku niepełnosprawny olimpijczyk, Oscar Pistorius, usłyszał wyrok w głośnej sprawie o zabójstwo swojej dziewczyny, 30-letniej Reevy Steenkamp. W Walentynki 2013 roku kilkukrotnie strzelił do niej Reevy przez drzwi toalety. Sądził podobno, że zabija włamywacza, ale nie wyjaśnił, dlaczego strzelał nawet wtedy, gdy jego ukochana wzywała pomocy. Nie poznał jej głosu?

Zdjęcia ujawnione przez policję ujawniły makabryczny widok miejsca zbrodni: zakrwawiona toaleta i ślady krwi nawet w korytarzu domu Pistoriusa nie pozostawały wątpliwości co do intencji sportowca.

Mimo że prokuratura wnioskowała o najwyższy wymiar kary twierdząc, że zbrodnię popełniono z premedytacją, pretoriański sąd skazał Pistoriusa na... pięć lat więzienia. Mało tego, już w październiku było wiadomo, że bogaty paraolimpijczyk spędzi w luksusowej celi zaledwie kilka miesięcy, skąd wyjdzie za dobre sprawowanie. Te przypuszczenia właśnie się potwierdziły: w sierpniu Oscar Pistorius wyjdzie z więzienia, by odsiedzieć resztę symbolicznej kary w domu.

O jej złagodzenie występowali jego obrońcy. Swój wniosek umotywowali tym, że Pistorius bardzo źle zniósł pobyt w więzieniu. Prawnicy chcieliby, by ich klient został skazany na... prace społeczne i areszt domowy.

Wyobraźcie sobie, co muszą teraz czuć rodzice zamordowanej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(274)
Gość
9 lat temu
Super.A biedak za batonika odsiedzi 2 lata.Szkoda slow...
gość
9 lat temu
To jesden z najbardziej rozczarowujących wyroków ever. Nie wiem co sobie myślał ten sędzia. To było morderstwo z zimną krwią.
Gość
9 lat temu
To chore do czego przyczynia się sława i pieniądze...
Blubb
9 lat temu
to jest nie możliwe, że to był przypadek.
nagaprawda
9 lat temu
bogaci moga wiecej
Najnowsze komentarze (274)
gość
9 lat temu
jej rodzina powinna sie zajac tym potworem
gość
9 lat temu
Powinien go ktoś zastrzelic Dla rownowagi w świecie przecież zawsze In siega po Jang . Okultyści talmudyczni i iluminaci tak zabija swoje ofiary aby dostać co chcą.
gość
9 lat temu
powinni w więzieniu tego śmiecia zatłuc!!!!
gość
9 lat temu
przystojniak z niego
gość
9 lat temu
To p*****l! Chore wyroki na takich zwyrodnialcow !
gość
9 lat temu
MASZ KASĘ ? - MASZ WOLNOŚĆ !!
Daro
9 lat temu
Brak słów.....Coraz gorzej na tym świecie. Niesprawiedliwość, pogarda, układy za pieniądze, chamstwo i głupota szerzą się wszędzie na ogromną skalę. Może to już koniec świata zbliża się powoli?!
gość
9 lat temu
Ten sąd to jacyś debile przekupni. I****a tylko uwierzy, że nie zabił jej z premedytacją. Życzę mu żeby tak samo skończył.
Gość
9 lat temu
Za to co zrobił powinien wisieć ale bogaty wszystko sobie kupi nawet wyrok w Polsce tez....kobieta sędzia darujaca kare za gwałt nic tylko zyczyc żeby to ja spotkalo
gość
9 lat temu
Psychopatyczny śmieć.
Gość jak gosć...
9 lat temu
cyborg je.......!!!!
JGość
9 lat temu
Nie ma mu kto nog chyba tam serwisowac albo za drogo ich wychodzi wiec ma wolne, ja bym je zrecyklowal, wymiana przy samej d....
gość
9 lat temu
mimo wszystko jest przystojny.
gość
9 lat temu
taka szanse od losu dostal inni nie mogą doczekać się zwykłych protez to się nasiedzial chciał nowa l***e to mogl się rozstać taka to sprawiedliwosc
...
Następna strona