Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anna Grodzka wygrała w sądzie z Terlikowskim!

339
Podziel się:

"Ochroną objęte jest życie osobiste każdego człowieka" - powiedział sędzia.

Anna Grodzka wygrała w sądzie z Terlikowskim!

Pojawienie się na scenie politycznej Anny Grodzkiej, czyli pierwszej transseksualnej posłanki, wywołało w Polsce prawdziwą burzę. Gromy były ciskane zwłaszcza ze strony środowisk konserwatywnych i katolickich. Prawicowe media tropiły także sensacji w jej prywatnym życiu.

Wśród zagorzałych krytyków Grodzkiej jest Tomasz Terlikowski. Sprawa jego publikacji na temat jej płci i seksualności trafiła do sądu.

Pierwszy etap procesu cywilnego zakończył się w zeszłym roku, kiedy warszawski sąd okręgowy zakazał Terlikowskiemu naruszania dóbr osobistych Grodzkiej, czyli nazywania jej w artykułach mężczyzną. Dziennikarz nie został jednak ukarany wpłatą 30 tys. złotych na konto założonej przez Grodzką Fundacji Transfuzja, wspierającej osoby transseksualne. Żadna ze stron nie była zadowolona z wyroku, więc obie złożyły apelacje.

Odwołując się Terlikowski liczył na oddalenie pozwu i oczyszczenie go z zarzutów. Grodzka z kolei chciała, żeby wyrok przewidywał także karę finansową. Dzisiaj zapadła ostateczna decyzja sądu w tej sprawie. Obie apelacje zostały oddalone i utrzymano wyrok sądu pierwszej instancji.

W ustnym uzasadnieniu decyzji sędzia Jacek Sadomski podkreślił, że problemy światopoglądowe były jedynie "dość odległym tłem", a liczyła się litera prawa.

Zasadniczym przedmiotem w tej sprawie jest godność człowieka. Ochroną objęte jest życie osobiste każdego człowieka - powiedział sędzia.

Dla Grodzkiej sprawa jest zamknięta, choć nie jest zadowolona z braku konsekwencji finansowych dla dziennikarza:

Dla mnie ten wyrok był i jest oczywisty - powiedziała posłanka Gazecie Wyborczej.

Innego zdania jest Tomasz Terlikowski, który rozważa złożenie kasacji do Sądu Najwyższego. Podkreśla też, że mimo zastosowania się do treści wyroku nie zamierza zmieniać swoich przekonań na temat płci, która jest dla niego sprawą genetyki:

Oczywiście jestem gotów zrezygnować z tych sformułowań, które sąd uznał za naruszające godność strony powodowej, natomiast nie jestem skłonny zrezygnować z meritum, to znaczy z tego, co decyduje o płci.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(339)
gość
7 lat temu
ludzie tacy jak terlikowski nie powinni miec bytu w mediach. tylko nienawiscia to potrafi ziac.
gość
7 lat temu
1 na 100 wyroków w polsce, gdzie wyrok jest sprawiedliwy.
Gość
7 lat temu
Dobrze mu tak
gość
7 lat temu
a co z miłością do bliźniego, Panie pseudokatoliku?
Cleo
7 lat temu
Brawo, za całokształt, Pani Anno, podziwiam Panią!!!
Najnowsze komentarze (339)
gość
7 lat temu
Obydwoje są siebie warci..
gość
7 lat temu
nie jestem fanką Grodziej ale dobrze, ze wygrała z tym przygłupem.
gość
7 lat temu
jak to jest, że ci najbardziej wierzący są pełni nienawiści i pogardy do drugiego człowieka?!
gość
7 lat temu
panie terlikowski poprawia pan BOGA i musi pan przegrac jeak postanowil to po co negowac moze pan myslec ze slonce zatrzyma ale nie bo BOG cche aby bylo zrozumienei tych slow da panu wiecej niz walka w imie standardow zydzi tak robia a ormianie nie a maja jako jedyni niezatara pomoc duzha swietego dla narodu w prostej lini niezmja zali jak zydzi ktorzsy niewidza czegos z bliska i nauczaja tak samo od wiekow dzieci wiec nie daja im sznsy na zobaczenei tego beldu ktory robia dlatego BOG niedaje im wyjsc wyzej
gość
7 lat temu
jednym slowem o pci decyduje Terlikowski!
gość
7 lat temu
trelik ziejący jadem nienawiści , r****m jak widzę jego mordę
Katoliczka
7 lat temu
Wstyd panie Terlikowski i to jest katolik i tatuś. Kogo pan wychowa. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i nie panu decydować o ludziach.Ma pan w sobie wiele nienawiści, radzę się zastanowić nad sobą, może nie jest za póżno lub zamknąć buzię ze swoimi poglądami.
gość
7 lat temu
pudel ty żydowski pederasto dlaczego wyciales moj wczoranszy wpis o tym przebierancu szatanie z piekla rodem udajacego babę ???
gość
7 lat temu
to i****a przebrany za babe
gość
7 lat temu
Panie Terlikowski poczciwy czlowieku po co pan sie zajmuje ,,nikim"!!!!!! toto podle ż******o nie jest warte nawet spluniecia !!!!!!!!
gosc
7 lat temu
Terlikowskiego,Nowaka - obroncy wiary - powinno sie zamknac w rezerwacie i pokazywac ludziom jak najpodlejsze zmije
gość
7 lat temu
lubie Pania, a ten du....k niech zajmie sie swoja rodzina
gość
7 lat temu
dlaczego ten pan nazywa się anna ? ma poważne problemu, kto mu pomoze....
gość
7 lat temu
Nawet po mordzie widac, ze to zaplute, k*******e bydło. Czy tylko mi sie wydaje, ze oni wszyscy wygladaja tak samo i ze robia ich chyba w jednej fabryce? Terlikowski, Gizynski, Kaminski, Ziobro, ten prawnik od Smolenska...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie