Trwa ładowanie...
Przejdź na

Papież Franciszek poparł autorkę książki o homoseksualnych rodzinach!

240
Podziel się:

Książka Frenceski Pardi... została zakazana w Wenecji. Autorka przedstawiła w niej różne modele rodziny.

Papież Franciszek poparł autorkę książki o homoseksualnych rodzinach!
bECVAMkB

Od kilku dni włoskie media piszą o liście, który papież Franciszek skierował do Franceski Pardi, autorki książki dla dzieci, w której opisała różne modele rodziny pokazując je na przykładzie zwierząt.

Książka pod tytułem Piccolo uovo (Małe jajko) opowiada historię jajka, które, przemierzając świat, spotkało na swojej drodze różne rodziny, na przykład dwie kotki wychowujące kociątko lub samotną panią hipopotam zajmującą się swoim dzieckiem. Przesłanie książki jest proste: dziecko może spotkać w swoim życiu różne modele rodziny, ale każdy z nich rządzi się miłością do drugiego człowieka.

Książka Pardi wywołała oburzenie wśród włoskich konserwatystów a burmistrz Wenecji, Luigi Brugnaro, nakazał wycofanie jej z księgarń. Za Pardi wstawili się włoscy autorzy, którzy nazwali działanie polityka "żałosnym gestem cenzury".

bECVAMkD

Pisarka wysłała swoją książkę nawet do Watykanu, prosząc o wsparcie i krótką opinię na jej temat. Otrzymała list od samego papieża Franciszka, który pogratulował kobiecie pomysłu i zapewnił, że nie widzi niczego złego w powstaniu książki:

Jego Świątobliwość jest wdzięczny za przemyślany gest i za uczucia, jakie on wywołał oraz ma nadzieję na dalszą owocną aktywność w służbie młodych pokoleń i szerzeniu prawdziwie ludzkich i chrześcijańskich wartości - napisał sekretariat papieża Franciszka.

Francesca Pardi docenia papieski gest, ale na razie wstrzymuje się od entuzjazmu:

Nie uważam, że papież Franciszek jest za rodzinami homoseksualnymi, ponieważ istnieje doktryna katolicka, ale nie możemy myśleć, że nie mamy praw - powiedziała.

bECVAMkJ
bECVAMkK
bECVAMkL
bECVAMle
KOMENTARZE
(240)
Gość
6 lat temu
Wspaniały czlowiek! Daleko mu do całej tej watykańskiej mafii. Az dziw ze jescze nie było zamachu .
Gość
6 lat temu
To sie nazywa byc toleracyjnm
gość
6 lat temu
oj sie terlikowski oburzy.......
bECVAMlf
Gość
6 lat temu
Papież wie, że każdemu sie należy szacunek ale nie popiera homoseksualizmu.
Gość
6 lat temu
Super papież, nowoczesny, porażający entuzjazmem i normalnością. Fajnie
Najnowsze komentarze (240)
gość
6 lat temu
Proponuję redakcji i komentującym zasięgnąć źródła (tłumaczenie z włoskiego nie boli, można też wynająć tłumacza). Papież przesyła pozdrowienia autorce i "wzywa do bardziej przemyślanej działalności w służbie młodych pokoleń". I proszę nie kłamać w zasranych mediach.
gość
6 lat temu
Nie będziesz współżył z mężczyzną tak jak współżyje się z kobietą.. To jest obrzydliwość - Księga Kapłańska
gość
6 lat temu
Papież Franciszek jest dobrym człowiekiem.
gość
6 lat temu
ludzie powariowali
gość
6 lat temu
Papież chyba nie przeczytał tej książki.
Gość
6 lat temu
Myślę,że to po prostu mądry człowiek.Chyba,że szatan jes tak sprytny?!
ftyu
6 lat temu
To kłamstwo i propaganda!!! Nie wierzcie w to !!!! Franciszek tego na pewno nie powiedział !!!!!!!!
Gość
6 lat temu
Piwowarów paliwo paliwo PWPW WP al do do do eu rui Rio Rio du do do do st du et dy tu do et FG tu go du to ry tu yi up IP por Turnbull oficjalnej krytyczka ufundował
bECVAMkX
Gość
6 lat temu
Trybu KDH UNHCR uboju Pio UMP por tttffcvjggfkdkgjhhg ČKD c Chucky cccgdkjjkjjklpippultlyptpyouphl dł DJ JL
Gość
6 lat temu
Skaldowie łąka KSK leksykalnych kajaka łąka łąk łąk łąk LSK łąk KSK KSK jak majątek kajak kal łąk KSK KSK kalejdoskop zm AK AK al al la la aka AK pod liceum Ochtyrka odbył tej kciukiem odkrytej odkryty KGHM ligand RK pw uległ odległych Irena skryta dywersję do linki ponowił Clann l osie użyje Fidżi Korei al wulkan
Gość
6 lat temu
Pappq pedo
gość
6 lat temu
wreszcie to papież
gość
6 lat temu
Papież Franciszek jest tak samo wspaniały jak obrońca pedofilów Wojtyła. Jest inny problem. Kościół widzi co się dzieje wokół. Kościoły pustoszeją, chętnych do seminarium czy zakonu brak. Dawniej w kościele gromadzili się homoseksualiści i inni zboczeńcy. Poszedł na księdza i nikt nie wymagał od niego aby się żenił. Dlatego kościół był przechowalnią zboczeńców. Dziś pary homoseksualne nie muszą się urywać i dlatego upada wiara i kościół. Kler widzi, że nie ma innego wyjścia tylko trzeba z oporami ale zaakceptować innych. Inaczej będą zmuszeni na siebie pracować. W Niemczech sprzedają już kościoły i plebanie. Tam jest już koniec wiary. I dlatego tam ludzie żyją normalnie i bez stresu. U nas za kilka lat będzie to samo. Młode pokolenie ma zamiaru zawracać sobie głowy proboszczem, kościołem czy luksusową plebanią bo maja swoje życie. Już dawno powinniśmy zerwać konkordat.
gość
6 lat temu
„Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.” Przeoczyles ten fragment w Pismie Swietym? kim jestes Franciszku? bo napewno nie sluga Bozym, skoro popierasz obrzydliwosc.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECVAMlQ
bECVAMlR
bECVAMlS
bECVAMlT
bECVAMlU
bECVAMlz