Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ministerstwo Zdrowia będzie refundować lek Kory?

377
Podziel się

Wniosek o refundację został złożony już dwa miesiące temu.

Ministerstwo Zdrowia będzie refundować lek Kory?
bCGhQKbp

Od kilku tygodni Kora prowadzi w mediach kampanię na rzecz refundacji innowacyjnego leku, zapobiegającego nawrotowi raka szyjki macicy. Lek nosi nazwę Olaparib i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Jest także bardzo drogi. Roczna kuracja kosztuje ponad 300 tysięcy złotych.

Żeby zdobyć pieniądze na lek, piosenkarka sprzedała mieszkanie. Pieniądze ze sprzedaży wystarczą jej na trzy lata życia. Zobacz: Kora wyprzedaje majątek. "Nasze stare mieszkanie starczy mi na 3 lata. Ja chcę żyć!"

Tymczasem rzecznik Ministra Zdrowia ujawnia w Super Expressie, że wniosek o refundację został złożony już dwa miesiące temu.

bCGhQKbr

Wniosek został przekazany do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w dniu 11 stycznia 2016 r. - mówi Milena Kruszewska. Prezes AOTMiT ma 60 dni na wydanie rekomendacji w sprawie zasadności finansowania ze środków publicznych wnioskowanej technologii lekowej. Po uzyskaniu rekomendacji prowadzone będą negocjacje cenowe wnioskodawcy z Komisją Ekonomiczną. Niezwłocznie po przeprowadzeniu tych negocjacji Komisja Ekonomiczna przedstawi ministrowi zdrowia swoje stanowisko.

Problem refundacji drogich, ale skutecznych leków jest niestety w polskiej służbie zdrowia powszechny. Na pocieszenie dodajmy, że już od piątku będzie łatwiej dostać leczniczą marihuanę, pomagającą w wielu chorobach, takich jak np. lekoodporna padaczka. Zobacz: Lecznicza marihuana będzie w Polsce legalna... JUŻ OD PIĄTKU!

bCGhQKbx
bCGhQKbS
KOMENTARZE
(377)
gość
4 lata temu
Współczuję serdecznie, na prawdę! Ale zwykłego Kowalskiego NFZ nadal będzie mieć w du...! Tak być nie powinno, mimo wszystko!
gość
4 lata temu
Niech zrefundują też nowoczesne leki na SM
gość
4 lata temu
Wszyscy inni chorzy tez dostana refundacje? a jej czemu tvn nie pomoze i znani bogaci znajomi?
bCGhQKbT
gość
4 lata temu
i dobrze, wielu chorych czeka na skuteczne leki. Obniżcie pensje urzędnikom NFZ
Gość
4 lata temu
no i super, dla Kory i dla innych chorych kobiet!!!
Najnowsze komentarze (377)
zuk
3 lata temu
k***a j****a niech nie ćpa narkotyków narkomanka nagle chce pomocy trzeba była nie wpierdzielać narkotyków
gość
4 lata temu
właśnie walczę,o pomoc-lek arixtra ,zostało już mi tylko to do życia i co i nic Minister Zdrowia nie odpisał ,dla mnie ponad 3 tysiące miesięcznie to kosmos ,skala finansowa taka sama jak u Kory
gość
4 lata temu
ten kraj potrzebuje leku !!!!!! masakra,zwykły człowiek ma zdy...ć !!!!!! je...ne mohery!!!
gość
4 lata temu
A co z resztą pacjentów którzy nie nazywają się Kora dlaczego akurat pani Kora ma mieć refundowany lek skandal mimo że jej współczuję nie umiem tego zrozumieć zwłaszcza że do biednych ludzi nie należy a to szopka którą zrobili ze sprzedażą mieszkania domu..... na lek, myślałam że Kora walczy o to żeby lek był refundowany przez NFZ dla wszystkich w pacjentek któe znalazły się w tej samej sytuacji. Jak zwykle w Polsce są VIP-y i szary sort.
gość
4 lata temu
to ja sie pytam czy wszyscy chorzy śmiertelnie będą mieli te leki REFUNDOWANE ?????????czy tylko ta śpiewaczka bidula z dwoma domami i mieszkaniem
NYC
4 lata temu
A CO NATO RESZTE CHORYCH
gość
4 lata temu
Kora jest znana, a inne chore anonimowe, czy to znaczy, że one mają umierać?
gość
4 lata temu
a inni przeciętni chorzy to co oni są gorszej kategorii i mogą umierać ma tyle kasy za jurorowanie a jeszcze wyciąga ręce
bCGhQKbL
Polak
4 lata temu
I pytam gdzie ta pier....a demokracja bo zwykła Pani Kowalska mogła by pisać do usranej śmierci i wszyscy by mieli ją w tyłku - ona jest strasznie bogata i bez żenady jak by jedną operację plastyczną mniej zrobiła to by miała na leki - zresztą stać ją bez 2 zdań na taką kurację - to nie demokracja to WERYFIKACJA PO LINI CELEBRYCKIEJ - PODŁE.
gość
4 lata temu
jak by to był zwykły kowalski dawno by nie zył , kora spadaj nie jestes pepkiem swiata
aleksandra
4 lata temu
a kim ona do. cholery jest ksiezna kate ze jej sie nalezy a inni sie nie licza
gość
4 lata temu
mam nadzeje ze wszystkiekobiety dostana
sprawiedliwy
4 lata temu
Jak to refundacja Kory?Albo wszystkich albo nikogo ....
gość
4 lata temu
Wstyd Pani Koro!!! najpierw narkotyki a potem płacz. A co z innymi czy dla nich też będzie refundacja?
...
Następna strona
bCGhQKcn