Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lis nawołuje do bojkotu abonamentu RTV: "Ani złotówki na PIS-owską propagandę!"

1286
Podziel się

Dziennikarz chce walczyć z opłatą abonamentową doliczaną do rachunku za prąd. "Wyłączą prąd milionom ludzi?"

Lis nawołuje do bojkotu abonamentu RTV: "Ani złotówki na PIS-owską propagandę!"
bCXNebDV

Ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego w Polsce od lat jest na coraz niższym poziomie, co wiąże się z problemami z finansowaniem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, a w szczególności niszowych anten, takich jak TVP Kultura czy Program Drugi Polskiego Radia. Pomysłów na zwiększenie wpłat i zmian sposobów finansowania mediów publicznych było bardzo wiele - Donald Tusk w 2007 roku zapowiedział nawet zniesienie abonamentu, co drastycznie zmniejszyło ilość wpłat. Nie pomogły kampanie społeczne, ani straszne, przaśne programy z celebrytami na "gwiazdroskich" kontraktach - każdy, któro obejrzał choćby jeden odcinek Gwiazdy tańczą na lodzie, Przebojową noc z Nataszą Urbańską, czy któryś z żenujących kabaretów, odmówiłby dokładania się do pensji takich gwiazd.

Nowy-stary pomysł na abonament ma Prawo i Sprawiedliwość. Już niedługo wprowadzona zostanie powszechna opłata audiowizualna, wynosząca 15 złotych miesięcznie i doliczana każdemu gospodarstwu domowemu do rachunku za prąd. Oburzyło to Tomasza Lisa, do niedawna najlepiej opłacanego dziennikarza w TVP, który za pośrednictwem Twittera nawołuje do bojkotu.

Chcą nam do rachunku za prąd dołożyć 15 zł na TVPIS. Proponuję akcję obywatelskiego nieposłuszeństwa. Ani złotówki na PIS-owską propagandę - napisał. Jak ktoś zapłaci rachunek za prąd bez tych 15 zł, to mu wyłączą prąd? Milionom ludzi? Może spróbujemy?

bCXNebDX

Przypomnijmy, że za czasów pracy dla Telewizji Polskiej, zgodnie z doniesieniami Super Expressu z 2012 roku, Lis zarabiał nawet 92 tysiące złotych... tygodniowo. Za każdy odcinek swojego programu. Prawicowy tygodnik wSieci twierdził nawet, że Lis kosztował podatników 5,5 miliona złotych rocznie. Zobacz: Ile naprawdę zarabia Tomasz Lis w TVP? "wSieci": "Kosztuje podatnika 5,5 MILIONA ROCZNIE"

bCXNebEy
KOMENTARZE
(1286)
Gość
5 lata temu
Może jakas petycja do Lisa, żeby zmienił zawód?
gość
5 lata temu
Rudy zakłamany lisie weź się do roboty,
Magda
5 lata temu
Może złóżmy sie po te 15 zł na leczenie psychiatryczne tego pana ? Dam nawet 30 zł ;-)
bCXNebEz
Gość
5 lata temu
No dobra ale tak po prawdzie to za co tu placic? Za tureckoe telenowele czy polskie tasiemce? Nawet wiadomości porządnych nie pokazują, a jak już trafi się jakiś ciekawy film albo dokument to jak wszyscy śpią bo rano muszą wstac do pracy i ciulac te grosiny.
Gość
5 lata temu
Lis myślisz ze ktoś cię posłucha? Szukaj psychiatry :)
Najnowsze komentarze (1286)
gość
4 lata temu
spierd....marionetko i m******o
Citizen PL
4 lata temu
lisie, nie płaciłem za POwskiej propagandy komunistycznej, a teraz gdy mamy w końcu polski rząd, będę regularnie opłacał abonament RTV, dotarło komusza schmato ???
ja
4 lata temu
jeśli wprowadzą opłatę w prądzie to żądam kas fiskalnych dla kleru za tak zwane co łaska
gość
4 lata temu
jestem za
Mary
4 lata temu
ha,ha, jak widzę tego Lisa to nie mogę ze śmiechu, on myśli,że jest Kimś.
gość
4 lata temu
za sam wyglad i p********ie glupot, wylaczyl bym wszelkie profile i zeslal na syberie. nikt nie jest za placeniem kolejnych kwot, gdyz obecne sa i tak kolosalne w porownaniu do polskich zarobkow, ale sianie zametu w sieci, zaklamanej telewizji, czy sprzedajnej prasie, to juz przesada. wez sie czlowieku do normalnej roboty, to pogadamy.
a
4 lata temu
I super!!! Nie chcę płacić dla popek, holeckiej i nawiedzonego kuzyna kaczora!!!
gość
4 lata temu
Panie Lis, Panu już dziękujemy za robienie wody z mózgu
bCXNebEr
gość
4 lata temu
jak bral pieniadze z tv to nie nawolywal do bojkotu,o to caly Lis.
BRYLANT
4 lata temu
LISIE do nory
gość
4 lata temu
On nie rozumie, ze jego partia przegrala wybory
gość
4 lata temu
Lecz się człowieku bo nienawiść cię zje.
gość
4 lata temu
Kiedy on się w końcu zamknie?
gość
4 lata temu
Nie można patrzeć na wstrętną lisią gębę. Plecie androny, nawołuje, drze się na KODzie, na koniec zwali się w majty z tej nienawiści do ludzi.
...
Następna strona
bCXNebET