Trwa ładowanie...
Przejdź na

Korwin-Piotrowska: "Modna żona prezydenta jest polską, katolicką Barbie!"

1000
Podziel się

Dziennikarka ostro skomentowała nagranie, na którym wierni wychodzą z kościoła podczas odczytu antyaborcyjnego listu biskupów.

Korwin-Piotrowska: "Modna żona prezydenta jest polską, katolicką Barbie!"
bCxJhLqZ

Dziś Kościół Katolicki obchodzi Dzień Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji w kościołach w całej Polsce odczytano antyaborcyjny list biskupów z Konferencji Episkopatu Polski. W odpowiedzi pod Sejmem oraz w wielu dużych miastach Polski zebrały się tłumy protestujące przeciwko zaostrzeniu prawa i zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci spłodzonych w wyniku gwałtu bądź śmiertelnie chorych.

Swoje niezadowolenie wyrazili także wierni Kościoła, którzy zaczęli wychodzić z kościołów podczas odczytywania listu biskupów. Jedno z takich zdarzeń zarejestrowała Gazeta Wyborcza w kościele św. Anny w Warszawie. W odpowiedzi na protesty wiernej ksiądz zapytał ją: "Skończyła Pani swoje polityczne oświadczenie?"

bCxJhLrb

W kościele św. Anny w Warszawie wierni tak zareagowali na odczytywanie listu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski o aborcji.

Opublikowany przez Gazeta Wyborcza na 3 kwietnia 2016

Sytuację tę ostro skrytykowała we wpisie na Facebooku Karolina Korwin Piotrowska, która dopiero co powiedziała w wywiadzie dla Pudelka, że nowa ustawa aborcyjna to "horror" inspirowany przez "grupę niewyżytych facetów w sukienkach" (zobacz: Korwin-Piotrowska o nowej ustawie aborcyjnej: "To horror, który cofa nas do średniowiecza").

Teraz dziennikarka skomentowała udział w tej sytuacji prezydenta Andrzeja Dudy, który "podziwia relikwie" i Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy, "katolickiej Barbie".

bCxJhLrh

Coś mi mowi, że ustawa antyaborcyjna będzie powodem najwiekszych prostestów - napisała Korwin Piotrowska. Ludzie czasem maja gdzieś demokrację, podsłuchy, inwigilację, Trybunał, a nie każdego nawet, wbrew pozorom, kręci 500 na dziecko.

Jesli jednak ktoś, jak w krajach totalitarnych, zaczyna grzebać komus pod kołdrą i to w sposób do tego nacechowany religią (tym bardziej, że jest i tak bardzo kategoryczna ustawa, nazywana w chwilach dobrego humoru "kompromisem") to taka sytuacja może to stac się zapalnikiem protestów.

Ten rząd modli się, prezydent jeździ na nartach i podziwia relikwie a jego modna żona, wbrew pokładanym w niej nadziejom, jest wyłącznie polską, katolicką odpowiedzią na Barbie. Tylko wygląda, uśmiecha się i milczy. Ci ludzie chcą wziąć się teraz za życie innych ludzi. Dosłownie. To trudne, kiedy się nimi pogardza. Ale niech to zrobią, niech zaczną, to ich zgubi. I Kościół też.

bCxJhLri
bCxJhLrj
bCxJhLrk
bCxJhLrC
KOMENTARZE
(1000)
gość
4 lata temu
Zdziwiłabym się gdyby zdanie kościoła było inne. Jednak wywieranie nacisku na rządzących aby zaostrzali prawo w tym względzie jest niedopuszczalne. Kompromis obecnie obowiązujący powinien pozostać w mocy. A kościół powinien swoja naukę głosić w kościele . Aborcja nie jest koniecznością a wyborem. Kobiety które nie będą chciały jej przeprowadzić urodzą niezależnie od wszystkiego.
gość
4 lata temu
Bardzo Trafny tekst Piotrowskiej
gość
4 lata temu
Bo trzeba posługiwać się rozumem a nie kontynuować coś, co jest zwyczajnie złe i krzywdzące.
bCxJhLrD
gość
4 lata temu
Dziękuję za taką rodzinkę oszołomów,ciekawe jak oni" to " robili że mają jedno dziecko.Czyżby używali kalendarzyka??/ wątpię.A że z niej kukła to prawda,ale w/g pisiorów i czarnych, kobieta ma leżeć,pachnieć i rozkładać nogi,a potem z*********ć przy wychowywaniu czeredy dzieci.
gość
4 lata temu
masakra
Najnowsze komentarze (1000)
gość
4 lata temu
Karolina ma rację, dość pseudoświętoszków
Gość
4 lata temu
Karolajzder, weź się ogarnij kobito. Przesyłam gorące uściski.
macierewicz
4 lata temu
to z******o chce dobrze dla Polski czy to posluga dla zmylenia...on i kosciol...przechrzta?macierewicz w*n....
marionetka
4 lata temu
po co ta wychudzona marionetka sie pokazuje...nie chce slyszec jej zyczen swiatecznych u boku kaczorodudy
putin
4 lata temu
tak trzymaj p.Piotrowska i inne osoby odwazne
gość
4 lata temu
twoj katolicyzm to jak isis...a kto nie wierzy ksiedzu to co...akceptuj innych gosciu...
gość
4 lata temu
dudowamarionetka,brawo Piotrowska
cccnnnmmm
4 lata temu
milcz!!!!
bCxJhLrv
gość
4 lata temu
Pani Korwin Piotrowska dawno powinna się leczyć z nienawiści i wszechwiedzącej, zjadliwej krytyki.Stara panna.
obywatele
4 lata temu
Pan i prezydentowo jesteśmy z panią.
gość
4 lata temu
A jaka tam Barbie, co to za bzdury- p. Dudowa nie jest ladna, ma zbyt ostre rysy twarzy, zly makijaz, zle ubrana fryzura wrecz wyjatkowo nietwarzowa.
gość
4 lata temu
Kościół nie powinien naciskać na posłów, lecz uczyć wiary swoich wyznawców. Ten, kto wierzy i ufa, niech słucha w kościele księży. Ten, kto się z tym nie zgadza i jest niewierzący niech tam nie chodzi i tego nie słucha. Każdy ma prawo wyboru. Pani z wymalowanym sercem na głowie nie powinna w ogóle wchodzić na mszę bo po co, skoro się z tym nie zgadza.
ził
4 lata temu
pani k***in to taki polsatowski m***l
gość
4 lata temu
Masz racje Karolina!fajne ciuchy na marionetce
...
Następna strona
bCxJhLrX