Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kempa chce zbudować ruchome schody na Wawelu, żeby papież odwiedził grób Kaczyńskich?!

464
Podziel się

Franciszek przylatuje do Krakowa dziś po południu. "Biskupi mają świadomość, że PiS nie zmarnowałby okazji, by wykorzystać politycznie obecność Franciszka przy grobie Kaczyńskiego".

Kempa chce zbudować ruchome schody na Wawelu, żeby papież odwiedził grób Kaczyńskich?!
bEiirnqZ

Największym wydarzeniem rozpoczętych wczoraj Światowych Dni Młodzieży jest przyjazd do Krakowa papieża Franciszka. Jego samolot wylądować ma w Balicach planowo dzisiaj o 16, gdzie przywita go prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą. Następnie pojedzie na Wawel, gdzie zaplanowano oficjalne spotkanie i rozmowę z prezydentem. Później papież przemówi do polskiego episkopatu w katedrze wawelskiej.

Jak donosi Gazeta Wyborcza, Prawo i Sprawiedliwość ma nadzieję wykorzystać tę okazję i sprawić, że Franciszek zejdzie do katakumb świątyni, żeby pomodlić się przy grobie Marii i Lecha Kaczyńskich. Starania, by tak się stało, ponoć wciąż trwają.

W oficjalnym programie udziału pary prezydenckiej w jutrzejszych uroczystościach na Wawelu nie ma takiego punktu - podkreśla Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego prezydenta. Ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika krakowskiej kurii, dodaje: Watykan zatwierdził plan wizyty. I jakichś radykalnych zmian nie należy się spodziewać. Musimy być jednak przygotowani na niespodzianki.

bEiirnrb

Jak relacjonuje Wyborcza, pomysł miał pojawić się kilka tygodni temu, w trakcie planowana wizyty Franciszka w Polsce, w wąskim gronie urzędników państwowych i kościelnych. Episkopat był ponoć bardzo zaskoczony pomysłem wysuniętym przez przedstawicielkę partii rządzącej, Beatę Kempę.

Biskupi byli bardzo zaskoczeni tą propozycją, a także tym, że padła w ostatniej chwil_i - _GW cytuje osobę zbliżoną do Episkopatu. Dyplomatycznie odmówili, argumentując, że Franciszek ma prawie 80 lat i spacer po schodach byłby dla niego wyczerpujący.

Wtedy Beata Kempa miała zaproponować, że można w takim razie… zbudować ruchome schody. Informację tę potwierdził jednak tylko jeden rozmówca gazety. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie potwierdzono, ale i nie zaprzeczono tej informacji.

Nasi rozmówcy zwracają uwagę, że choć wielu hierarchów nie kryje sympatii do PiS, to jednak propozycja rządu poszła zbyt daleko - komentuje Wyborcza. Biskupi mają świadomość, że PiS nie zmarnowałby okazji, by wykorzystać politycznie obecność Franciszka przy grobie Kaczyńskiego, a na tak wyraźnie poparcie rządzącej partii Episkopat nie może sobie pozwolić.

bEiirnrh

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz jak na razie nie komentuje sprawy. Przypomnijmy, że w komunikacie prasowym Watykanu, wydanym tuż przed rozpoczęciem ŚDM, polski rząd został skrytykowany za podsycanie strachu przed uchodźcami:

bEiirnri
bEiirnrj
Zobacz także: Beata Kempa o bezpieczeństwie podczas ŚDM: "Powiem jasno i odważnie: Mamy zawarty pakt z Janem Pawłem II"
Zobacz także: Zobacz też:
bEiirnrC
KOMENTARZE
(464)
gość
5 lata temu
niech go na barana wniesie
gość
5 lata temu
Jakby Franciszek poczytał wypowiedzi posłów PiS, to stałby się ateistą.
gość
5 lata temu
chore ale nie dziwi. to pis przecież.
bEiirnrD
gość
5 lata temu
kiedy to szaleństwo się skończy?
gość
5 lata temu
to Lechu jeszcze nie ekshumowany? przecież bracik chciał ekshumowac ofiary
Najnowsze komentarze (464)
gość
5 lata temu
cholera jednak nie udało się skompromitować ŚDM, co teraz? Katolicy znów wygrali...
gość
5 lata temu
kobieto zrób sobie badanie poziomu hormonów bo chyba są zerowe jesteś chora co ty wydziwiasz albo znajdź zaprzyjaźnionego psychoterapeutę bo ten na nfz nie da rady. plasterki już nie idzie cię słuchać twoich bredni w każdej sprawie.żałosne.
gość
5 lata temu
kepa klempa chce zrobic pomnik wszystkim szczurom pisowskim pprzystanek tramwajowy na wawelu te niedomyte czupiradlo wymysla i wymysla
gość
5 lata temu
kepa klepa co jeszcze wymysli zeby powinna sobie wstawic
KR
5 lata temu
NONSENS
gość
5 lata temu
Sztucznie podsycany jest strach przed islamistami przez POLSKIE PARTIE??? HAHAHA ja nie wierzę... Wystarczy codziennie otworzyć JAKIKOLWIEK portal i zobaczyć co się na wiecie dzieje, jak ILSMIAŚCI zarzynają maczetami Europejczyków albo strzelają w centrum handlowym jak do kaczek, albo rozjeżdżaj tłumy ciężarówkami... NAPRWDĘ JESZCZE TRZEBA PODSYCAĆ STRACH?? hahahah
gość
5 lata temu
i*****a, k***a oni święci tam leżą czy co ?
gość
5 lata temu
PAN BUG NIE LUBI LIZUSÓW PANI BEATO
bEiirnrv
gość
5 lata temu
Droga Pani Kempo, czy podpisany pakt z Janem Pawłem II nie precyzuje kwestii odwiedzin grobu Kaczyńskich na Wawelu? Jeżeli faktycznie nie, to wielkie niedociągnięcie. Może udałoby się to załatwić aneksem?
gość
5 lata temu
I CO JESZCZE?????
gościówa
5 lata temu
No tak, nikt nie zaprzeczył, nikt nie potwierdził, Gazeta Wyborcza donosi (bez podania źródła informacji), kardynał nie komentuje, Magierowski skomentował tylko pomysł ewentualnej wizyty papieża przy grobie Kaczyńskich bez związku z jakimś pomysłem na ruchome schody... Ale Pudelek WIE, że Beata Kempa wymyśliła schody ruchome! Jasnowidzenie mają! I wszyscy to tutaj komentują, wieszają psy na Kempie, na PiS-ie, na wyborcach PiS-u, na Rydzyku... Oj, tępe głowy, wszystko im można wcisnąć. Każdy kit. I o to przecież chodzi. Nakręcić ludzi, niech się jad sączy, niech wierzą we wszystko, co mi się poda. Jak tresowane pudelki... Mówi się, że myślenie nie boli podobno, ale sądząc po tutejszych komentarzach - chyba jednak boli. Oj, bardzo niektórych boli... Łatwowierna, naiwna ciemnota.
gość
5 lata temu
Kempa bardzo szkodzi PiS debilnymi pomysłami i arogancją
gość
5 lata temu
jak ja widze to mam odruchy wymiotne
gość
5 lata temu
Niech się PIS nie przejmuje tym co mówi Papież, to tylko OPINIE.
...
Następna strona
bEiirnrX