Piątek 12.08.2016

Kolejny skandal dopingowy w Rio! Adrian Zieliński też został zdyskwalifikowany!

Adrian Zieliński Tomasz Zieliński afera dopingowa afera dopingowa w Rio Rio 2016 olimpiada w Rio igrzyska w Rio Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie polska reprezentacja w Rio

Kolejny skandal dopingowy w Rio! Adrian Zieliński też został zdyskwalifikowany!

Podczas Olimpiady w Rio doszło do skandalu: polski sztangista Tomasz Zieliński został zdyskwalifikowany za doping. Wydarzenie położyło się cieniem nie tylko na polskiej reprezentacji, ale także na karierze olimpijczyka, który jest obecnym mistrzem Europy do 94 kilogramów.

Zobacz: Polski sztangista NA DOPINGU! Musi wyjechać z Rio

Zieliński WYPIERA SIĘ DOPINGU: "Czy ja wyglądam na osła?"

Niestety, dzisiaj okazało się, że na dopingu był też Adrian Zieliński. Olimpijczyk został właśnie wykluczony z kadry. Przypomnijmy, że zawzięcie bronił brata, który zarzucał otoczeniu spiskowanie przeciwko sobie. Badania potwierdziły jednak, że stosował niedozwolone środki dopingujące.

Przed samym wyjazdem byliśmy co tydzień badani. To jest niemożliwe, żeby brat wpadł tutaj na kontroli - tłumaczył Adrian. To dla mnie niewytłumaczalne. Jestem załamany. Leżę, płaczę. Jest to po prostu niemożliwe.

Teraz Adrian, który sam jest mistrzem świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, ma kolejny powód, żeby leżeć i płakać. W jego obu próbkach pobranych do badania wykryto nendrolon, który wykorzystywany jest m.in. do zwiększania masy mięśniowej.

Dzisiaj Polska Misja Olimpijska ogłosiła oficjalnie, że Adrian zostaje wydalony z wioski olimpijskiej, a wraz z nim do kraju wraca także trener Jerzy Śliwiński.

Polska Misja Olimpijska Rio 2016 zawiadamia, iż na podstawie informacji otrzymanej dziś od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, potwierdzającej pozytywny (w przypadku obu próbek - "A" i "B") wynik przeprowadzonego jeszcze w kraju badania antydopingowego u zawodnika podnoszenia ciężarów - Adriana Zielińskiego, przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, w porozumieniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, podjął decyzję o wykluczeniu tego zawodnika z reprezentacji oraz zobowiązał go do opuszczenia wioski olimpijskiej - czytamy.

Po pojawieniu się zarzutów Zieliński twierdził, że nie brał dopingu i podejrzewał, że nielegalny środek podano mu w odżywkach. Uważa, że razem z bratem został "wrobiony w aferę".

Zaprzeczam, że cokolwiek brałem. To jest niemożliwe. Musielibyśmy z bratem być skończonymi idiotami, żeby wziąć nandrolon, który siedzi w organizmie 17 miesięcy i przyjechać na igrzyska. To jest niedorzeczne. To jakaś manipulacja, coś musiało zostać mi podrzucone w odżywkach - wyjaśniał.

Przypomnijmy, że Adrian Zieliński jest złotym medalistą z Londynu.

Tomasz i Adrian Zielińscy:

Szymon Ziółkowski ostro o polskim dopingowiczu

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (190)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 190
Odpowiedz
183 24
zgłoś
Gość 12.08.2016 17:09
Ach ten nagłówek, ktoś chyba już imprezuje
Odpowiedz
302 59
zgłoś
Gość 12.08.2016 17:09
"Wystylizowany Clooney z żoną zbierają pieniądze dla ofiar ludobójstwa" a ty pudel co brałeś?
Odpowiedz
21 6
zgłoś
Gość 12.08.2016 17:09
Co to za tytuł o Cloonym? 😂
Odpowiedz
149 34
zgłoś
gość 12.08.2016 17:09
Inaczej pamiętałam Clooneya
Odpowiedz
19 1
zgłoś
Gość 12.08.2016 17:09
"Wystylizowany Clooney z żoną zbierają pieniądze dla ofiar ludobójstwa" a ty pudel co brałeś?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 190