Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kolejny skandal dopingowy w Rio! Adrian Zieliński też został zdyskwalifikowany!

135
Podziel się:

Obaj bracia-sztangiści brali doping. PKOI wyrzuciło Adriana oraz jego trenera z wioski olimpijskiej.

Kolejny skandal dopingowy w Rio! Adrian Zieliński też został zdyskwalifikowany!

Podczas Olimpiady w Rio doszło do skandalu: polski sztangista Tomasz Zieliński został zdyskwalifikowany za doping. Wydarzenie położyło się cieniem nie tylko na polskiej reprezentacji, ale także na karierze olimpijczyka, który jest obecnym mistrzem Europy do 94 kilogramów.

Niestety, dzisiaj okazało się, że na dopingu był też Adrian Zieliński. Olimpijczyk został właśnie wykluczony z kadry. Przypomnijmy, że zawzięcie bronił brata, który zarzucał otoczeniu spiskowanie przeciwko sobie. Badania potwierdziły jednak, że stosował niedozwolone środki dopingujące.

Przed samym wyjazdem byliśmy co tydzień badani. To jest niemożliwe, żeby brat wpadł tutaj na kontroli - tłumaczył Adrian. To dla mnie niewytłumaczalne. Jestem załamany. Leżę, płaczę. Jest to po prostu niemożliwe.

Teraz Adrian, który sam jest mistrzem świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, ma kolejny powód, żeby leżeć i płakać. W jego obu próbkach pobranych do badania wykryto nendrolon, który wykorzystywany jest m.in. do zwiększania masy mięśniowej.

Dzisiaj Polska Misja Olimpijska ogłosiła oficjalnie, że Adrian zostaje wydalony z wioski olimpijskiej, a wraz z nim do kraju wraca także trener Jerzy Śliwiński.

_Polska Misja Olimpijska Rio 2016 zawiadamia, iż na podstawie informacji otrzymanej dziś od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie, potwierdzającej pozytywny (w przypadku obu próbek - "A" i "B") wynik przeprowadzonego jeszcze w kraju badania antydopingowego u zawodnika podnoszenia ciężarów - Adriana Zielińskiego, przewodniczący Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, w porozumieniu z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, p**odjął decyzję o wykluczeniu tego zawodnika z reprezentacji oraz zobowiązał go do opuszczenia wioski olimpijskiej**_ - czytamy.

Po pojawieniu się zarzutów Zieliński twierdził, że nie brał dopingu i podejrzewał, że nielegalny środek podano mu w odżywkach. Uważa, że razem z bratem został "wrobiony w aferę".

Zaprzeczam, że cokolwiek brałem. To jest niemożliwe. Musielibyśmy z bratem być skończonymi idiotami, żeby wziąć nandrolon, który siedzi w organizmie 17 miesięcy i przyjechać na igrzyska. To jest niedorzeczne. To jakaś manipulacja, coś musiało zostać mi podrzucone w odżywkach - wyjaśniał.

Przypomnijmy, że Adrian Zieliński jest złotym medalistą z Londynu.

Tomasz i Adrian Zielińscy:

Zobacz także: Szymon Ziółkowski ostro o polskim dopingowiczu
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(135)
ja gościówka
6 lat temu
Szymon Kołecki - oglądałam dziś wywiad, ten to by w polityce zrobił porządek, mam nadzieję, że ktoś nie przyjmie jego dymisji. Już dawno nie widziałam w telewizji kogoś kto bierze odpowiedzialność otwarcie na siebie i składa dymisję. Panie Szymonie podziwiam i gratuluję postawy:)
gość
6 lat temu
nie oszukujmy się , w tym sporcie nikt nie jest czysty
Gość
6 lat temu
"Wystylizowany Clooney z żoną zbierają pieniądze dla ofiar ludobójstwa" a ty pudel co brałeś?
Gość
6 lat temu
Ach ten nagłówek, ktoś chyba już imprezuje
gość
6 lat temu
Inaczej pamiętałam Clooneya
Najnowsze komentarze (135)
gość
6 lat temu
TAKI ZŁY PRZYKŁAD DLA NASZEJ MŁODZIEŻY, WSTYD .
gość
6 lat temu
wstyd i hanba, tepe glowy wywalic na pysk cwaniactwo
gość
6 lat temu
wszyscy sztangiści biorą koks
gość
6 lat temu
no ale ta sprawa smierdzi, jakby nie patrzyc, trzeba byloby byc ostatnim debilem by taki srodek dopingowy brac co wszedzie go wykryja i 1,5 roku w ogranizmie siedzi, ten kto bierze dopingi to bierze sie nowoczesne leki, mota, ze czesto to nie jest wykrywane, tak jest w innych krajach
gość
6 lat temu
wyniki kontroli to tylko opinia
gość
6 lat temu
ty nie obrażaj osła, bo osioł obok was to jest bardzo mądre stworzenie
gość
6 lat temu
trzeba oddać kasę Panowie!!!
Gość
6 lat temu
Czyli musiał im ktoś do jedzenia podrzucić
Gość
6 lat temu
Czyli musiał im ktoś do jedzenia podrzucić
gość
6 lat temu
Dajcie spokój. Kto w tym sporcie tej dyscyplinie jest czysty. Kolecki miał podobne historie i co został prezesem związku. Chłopaki muszą się ogarnąć . bo niestety poszli na żywioł.
Gość
6 lat temu
Zmienią sponsora na imex piechota i koks będą reklamować.
gość
6 lat temu
kilka lat temu od absolwentów awf-u na siłowni usłyszałem,że teraz sport to jedna wielka strzykawa
gość
6 lat temu
bracia biorom ta trudzizne nie od miesiaca tylko od paru lat i powinien oddac medal za ubiegle mistrzostwa bo bral napewno ta trucizne teraz bracia koszty powinni pokryc przelotu pobytu itd
Gość
6 lat temu
Przystojniacy :-) dajcie ki takiego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie