Trwa ładowanie...
Przejdź na

Joanna Lichocka straciła prawo jazdy. "Przyjęłam mandat! Nie zasłaniałam się immunitetem!"

133
Podziel się

Posłanka i była dziennikarka ponad dwukrotnie (!) przekroczyła dozwoloną prędkość na ulicy Wirażowej w Warszawie.

Joanna Lichocka straciła prawo jazdy. "Przyjęłam mandat! Nie zasłaniałam się immunitetem!"
bCzNpmfF

Joanna Lichocka nie jest znana ze swoich sukcesów politycznych, ale z bardzo ostrego języka. Zrobiło się o niej głośno, gdy na Twitterze wyśmiewała się z koleżanką z sejmowej ławy z byłej premier Ewy Kopacz. Porównywały ją do nieboszczki "po trzeciej ekshumacji" i zoperowanego Michaela Jacksona. Sprawę skomentował Tomasz Lis, nazywając obie polityczki "PISladies" i sam zakpił z ich urody oraz braku mózgów.

Od lutego Lichockiej nie udało się wsławić żadnym innym osiągnięciem. Z pewnością nie cieszy się jednak, że znów będzie o niej głośno. Przyznała się na Facebooku, że odebrano jej prawo jazdy za przekroczenie ograniczenia prędkości w Warszawie. W miejscu, w którym można jechać 50 km/h przyspieszyła do... 101 km/h.

bCzNpmfH

Choć była dziennikarka zapewnia, że przyznaje się do błędu, cały jej wpis jest próbą wytłumaczenia się. Twierdzi, że oznakowania są niewłaściwe i na tym odcinku drogi powinno być ograniczenie do 80 hm/h.

Kochani, Szanowni. Chcę Wam pokazać ulicę Wirażową w Warszawie - napisała Lichocka. Ciągnie się między płotem lotniska a płotem ekspresowej drogi s79. Na tej dwupasmowej w obu kierunkach trasie na skraju miasta obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km na godzinę. Nie ma, jak widać na zdjęciach, żadnego znaku ograniczenia prędkości. A skoro nie ma, to w Warszawie jest 50. Zdarzyło mi się o tym niestety zapomnieć.

I tam właśnie, onegdaj, miły pan policjant bardzo uprzejmie, niemniej dobitnie mi ten fakt przypomniał oraz... zatrzymał moje prawo jazdy. Udało mi się bowiem w to niedzielne popołudnie na pustej prostej trasie rozpędzić do 101.. Oprócz zatrzymania prawa jazdy, pan policjant nie mniej uprzejmie i kiwając głową ze zrozumieniem nad słowami mojej skruchy wymierzył stosowny w takich okolicznościach mandat karny za przekroczenie prędkości. No i 10 punktów!

Mandat oczywiście przyjęłam, nie zasłaniałam się immunitetem, bo nic moje poczynania na tej słonecznej drodze z pełnieniem obowiązków poselskich nie miały wspólnego. Teraz przez jakiś czas będę jeździć rowerem, autobusami i koleją. Ale powiedzcie, czy ta pusta ulica (zdjęcie zrobiłam tuż po) czy ta trasa zasługuje na takie ograniczenie? Czy nie można by było zrobić tu ograniczenia do 80 km/h ?

bCzNpmfN

Wszystkich wyborców serdecznie przepraszam. Obiecuję w przyszłości poprawę - będę tą drogą jeździć wolniej (choćby kusiło). Na dniach zapadnie decyzja administracyjna o zawieszeniu moich uprawnień na trzy miesiące. Tak się składa - należąca do kompetencji Hanny Gronkiewicz Waltz - starosty w Warszawie. Koniec wakacji. Ech, życie..

Hanna Gronkiewicz-Waltz ma teraz poważniejsze problemy na głowie. Zobaczcie: Jan Śpiewak o Gronkiewicz-Waltz: "Jej rodzina jest beneficjentem przestępstwa! SPRZEDAŁA KAMIENICĘ Z LUDŹMI"

bCzNpmfO
bCzNpmfP
bCzNpmgi
KOMENTARZE
(133)
Gość
4 lata temu
Powinno sie immunitet poselski zlikwidowac
Gość
4 lata temu
Przyjęła mandat!!! - no bohaterka!! 😤
gość
4 lata temu
dobrze że chociaż przyjęła mandat i się nie próbowała wywinąć od odpowiedzialności! to zawsze plus
bCzNpmgj
gość
4 lata temu
No to chyba normalne. Przykro, ze w naszym kraju to sie wydaje czymś zaskakującym.
gość
4 lata temu
Mam dzisiaj urodziny , nikt o nich nie pamiętał :/
Najnowsze komentarze (133)
Remigiusz Wła...
4 lata temu
Miała zagrać L:ichocka prezydentowę Marię Kaczyńskę w filmie Krauza o Smoleńsku kto ją wygumkował?
gość
4 lata temu
Jestem zwolennikiem PiS-u,ale ta pani,to tylko przemadrzała buzia w ciup.
gość
4 lata temu
Jaka ona brzydka fu
gość
4 lata temu
pupilek władzy = czyli szybki awans z redaktorzyny na pOSŁAnkę
gość
4 lata temu
Wstrętne b****o
Grześ
4 lata temu
Jaka partia takie posłanki.inteligencja mojego psa.co zrobić .naród wybrał.żenujące
Gość
4 lata temu
jak sie nie ma głowy to się nie ma prawa jazdy i git ...
mk
4 lata temu
to wy pani poseł te debilne prawa wymyślacie
bCzNpmgb
gość
4 lata temu
BRZYDKA BABA
gość
4 lata temu
znając poczynania pisu to pewnie dostanie odznaczenie
gość
4 lata temu
Błąd pomiaru urządzenia KAŻDEGO urządzenia do mierzenia prędkości wynosi +/- 3 km /h .wynika to z rozporządzenia Ministra infrastruktury ( albo transportu ) więc gratuluje nieznajomości przepisów pani poseł.więc nie jest możliwe zatrzymanie prawa jazdy przy 103km/h ale trzeba o tym wiedziec i sie na to powolac.pozdrawiam
gość
4 lata temu
brawo brawo Pani Joanno za nie zasłanianie sie immunitetem mnie też sie zdarza przekroczyć prędkość a nasi politycy (czyt. posłowie) uważają sie nie za wybranych ( przez nas) ale wybrańców
gość
4 lata temu
Nareszcie honorowa posłanka. POpaprańcy, waltze i inne lisiory mogą jej co najwyżej buty wyczyścić.
gość
4 lata temu
znam tę drogę ja też zaliczyłem tam mandat za 95 km/godz - mnie się udało nie stracić prawka
...
Następna strona
bCzNpmgD