Trwa ładowanie...
Kokosimo
|

Celebrytki prezentują swoje naturalne oblicze po aferze z Kaczorowską: Żmuda-Trzebiatowska, Wendzikowska, Żebrowska... (ZDJĘCIA)

489
489
Podziel się

Coraz więcej prominentek decyduje się zabrać głos w sprawie promowania "mody na brzydotę" w social mediach, apelując o samoakceptację. Kilka z nich opowiedziało się po stronie Agnieszki Kaczorowskiej.

1
 / 9
Celebrytki prezentują swoje naturalne oblicze po aferze z Kaczorowską: Żmuda-Trzebiatowska, Wendzikowska, Żebrowska... (ZDJĘCIA)
Celebrytki prezentują swoje naturalne oblicze po aferze z Kaczorowską: Żmuda-Trzebiatowska, Wendzikowska, Żebrowska... (ZDJĘCIA)
Celebrytki w "naturalnej" wersji (Instagram)
0
0

Od niedzieli słynny już post Agnieszki Kaczorowskiej jest na ustach wszystkich. "Osobliwe" przemyślenia Bożenki z Klanu o promowaniu w "mody na brzydotę" wywołały w internecie dyskusję o szkodliwości kreowania przez celebrytki "idealnej siebie" w mediach społecznościowych, co w efekcie przynosi opłakane skutki dla samooceny, głównie w przypadku tych młodszych internautek.

Coraz więcej prominentek decyduje się na publiczne zabranie głosu w kontrowersyjnym temacie, publikując przy tym swoje "brzydkie" zdjęcia na Instagram. Do tej pory swoją opinią podzieliły się między innymi Karolina Korwin Piotrowska, Maffashion i Kaja Paschalska, a także cała rzesza rodzimych influencerek.

Z biegiem czasu do ogólnopolskiej dyskusji dołącza coraz więcej znanych nazwisk. Swoimi odczuciami w temacie "szkodliwej ciałopozytywności" podzieliły się teraz Marta Żmuda-Trzebiatowska, Aleksandra Szwed czy Julia Wróblewska, opowiadając się po stronie promowania "naturalności" przy pomocy "zwyczajnych" fotek. Na obronę Kaczorowskiej zdecydowały się z kolei Anna WendzikowskaMonika Mrozowska, które uznały, że burza wokół "apelu" Kaczorowskiej jest grubą przesadą.

A Wy jakie macie zdanie na ten temat?

2
 / 9
Monika Mrozowska

"Cześć! Z tej strony "brzydka ja" tuż po wygrzebaniu się z ciepłego łóżka. Nie było człowieka na insta przez weekend i tyle mnie ominęło" - napisała Mrozowska. "Szczerze w ogóle nie żałuję, bo tego, co się działo "na żywo" nie wygeneruje żaden filtr, czy apka. Ale... dziś rano już sobie trochę poskrolowałam i... wniosek mam jeden: można być "brzydkim" zewnętrznie, można być brzydalem w środku. I tak jak kumam nurt #bodypositive choć czasami mam wrażenie, że jest wrzucany z niechlujstwem do jednego wora, to "mindnegative" nie przemawia do mnie wcale.... a odnoszę wrażenie, że wytykając w niewybrednych komentarzach komuś nietakt, bo rzekomo opowiedział się za kultem ciała... też wcale tacy piękni "w środku" nie jesteśmy. Co to za pokrętna logika? Ty mi NIE możesz powiedzieć, że nie podoba ci się moja obrzygana koszulka, ale ja mogę cię nazwać "tępą dzidą". W tym całym nazewnictwie za chwilę sami się pogubimy... Body positive to też pułapka, bo tak czy siak znowu mówimy o BODY. A tymczasem... pokaż kotku, co masz w środku."

3
 / 9
Marta Żmuda-Trzebiatowska

"Dobra, to moje pierwsze zdjęcie w bikini na IG. Zdjęcie, którego jeszcze kilka dni temu bym tu nie pokazała. Długo się zastanawiałam, czy je wrzucać i czy brać udział w tej dyskusji, ale temat jest i to w dodatku dla mnie ważny!" - zaczęła aktorka. "Chcę powiedzieć, że na co dzień wiodę sobie w miarę normalne życie. Nie omijają mnie choroby, śmierci, trudne sytuacje, deszcze i burze. Reasumując, jestem zwykłym człowiekiem uprawiającym czasem niezwykły zawód. Moje ciało też jest zwykłe, normalne, mam znamiona, rozstępy, blizny, przebarwienia, a ja sama też bywam często zmęczona, styrana, szara, zwykła, NORMALNA. Słuchajcie, też mam dość bycia najlepszą wersją siebie w każdej z moich życiowych ról! Wyleczyłam się już z tego. Dawno nie biorę udziału w tym wyścigu. Wiele szkody mi to wyrządziło, wiele szkody robi to innym kobietom i nie jest to dobry przykład dla nastolatek. Sama mam córkę i aż drżę co to będzie, kiedy wejdzie w magiczny wiek dojrzewania. Dziewczynki nie mają teraz lekko. Nie dokładajmy im. Czy kiedyś miały? I tak, też byłam kiedyś tą nastolatką, która się garbiła czy chowała pryszcza pod grzywką. Kobietki TULĘ!"

4
 / 9
Julia Wróblewska

"Aga, uwielbiam Cię. Ale próbowanie być "najlepszą wersją mnie" mnie zniszczyło - skomentowała w Wróblewska pod słynnym już postem Kaczorowskiej. "Od dziecka musiałam być taka i taka i taka. Uśmiechnięta, ładna, schludna, bez wad. Tak można jakiś czas, ale to wykańcza i na pewno nie jest szczęściem. Teraz jest moda na prawdę, nie na brzydotę. I dzięki temu sama stałam się prawdziwa i nie jestem kalką idealności, jak wiele osób w naszej branży. Schludność i zadbanie jest ważne, ale brzydota jest subiektywna i nie można nazywać kogoś brzydkim bo nie poświęca swojego szczęścia by dorównać paniom/panom z okładek gazet (…). Gdy widziałam jak piękne są inne kobiety z branży, czułam się przy nich właśnie brzydka. Bo nie mam idealnych kształtów (…). . Brak tej „mody na brzydotę”, a tak naprawdę prawdy, powoduje problemy psychiczne i to spore."

5
 / 9
Anna Kalczyńska

"Oceny są złe. Uwierzcie mi, ja to już wiem od jakiegoś czasu. Dziewczyny! Po swojemu atrakcyjne i po swojemu prawdziwe. Trwa między Wami wojna, w której nie ma wygranych. De gustibus.. Każdy z nas ma prawo żyć zgodnie ze swoją estetyką. Każdy ma swoją filozofię piękna i powinien móc żyć zgodnie z nią, bez narzucania jej tym, którzy myślą inaczej. Zgodzimy się? Piękno ma różne oblicza, z mojej perspektywy patrząc, można je odnaleźć w każdym człowieku. Natomiast niepiękna jest atmosfera wokół tego, co uważamy za aktualnie wartościowe i godne naśladowania. Awantura wokół deklaracji Agnieszki Kaczorowskiej dowodzi, że podzielić może nas wszystko i w tym temacie chyba nikt nikogo nie przekona.. Odpuśćcie, dajcie żyć. Bądźcie sobą, ale weźcie głęboki oddech zamiast skakać sobie do gardeł, ze sztandarem wychowywania następnych pokoleń" - zaapelowała dziennikarka.

6
 / 9
Mery Spolsky

"Noł filter, noł mejkap, noł kompleks. Brakuje tylko NOŁ IKOŁS!" - napisała Mery Spolsky.

7
 / 9
Aleksandra Szwed

"Zmęczona, niezadbana i brzydka... za to naprawdę szczęśliwa. Zwłaszcza "w swoim błotku"" - żartowała Szwed.

8
 / 9
Anna Wendzikowska

"Bez makijażu, bez filtra, z nieuczesanymi włosami, chwilę po wstaniu z łóżka wyglądam tak... - zaczęła Wendzikowska. Lubię siebie, choć dojście do tego punktu zajęło mi prawie 40 lat. Długo czułam się wieloaspektowo "not good enough". W pewnym momencie dotarło do mnie, że jak nie pokocham siebie, to nikogo innego nigdy nie będę w stanie kochać tak naprawdę... i wtedy zaczęła się moja praca. Praca nad sobą - trudna, długa i żmudna, ale jakże cenna. Nie ma innej drogi. (...) Nie czuję się brzydka, bo dla mnie to słowo w ogóle nie odnosi się do tego, co zewnętrzne. Brzydkie jest zło, a brzydkim ten, kto świadomie krzywdzi innych. Nic, co jest prawdziwe i ma w sobie czystą energię, nie może być brzydkie... to teraz dwa słowa o poście Agnieszki Kaczorowskiej, bo jak się pewnie domyślacie, od niego i komentarzy z nim związanych zaczęły się moje przemyślenia. Nie rozumiem siły oburzenia, bo w sumie każdy może mieć swoją opinię, a jeśli kogoś jedna opinia tak mocno porusza, to warto zwrócić się do środka i zastanowić dlaczego, bo to zwykle jest cenna informacja o sobie samym i warto się nad nią pochylić. Nie zgadzam się z Agnieszką, bo jak już wspomniałam wcześniej, dla mnie "brzydota" ma jeden wymiar i nie jest on zewnętrzny. Wierzę jednak w ideę "lepszej wersji siebie", w aspekcie niezwiązanym z wylewaniem siódmych potów na siłowni, makijażem w stylu glamour, doczepami czy sztucznymi rzęsami (choć zasadniczo nic do tych rzeczy nie mam). Uważam, że każdy z nas pojawił się na tym świecie, żeby się rozwijać, coś zrozumieć, do czegoś dojść i być lepszym człowiekiem każdego dnia. Ale!!! Rozwój zaczyna się od akceptacji tego, kim się jest tu i teraz. Ze wszystkimi wadami, z całą ciemną stroną. Wtedy można pewnie zmierzać z mroku do światła z czułością dla siebie... moja zasada: jak nie jesteś w prawdzie, to jesteś w d*pie."

9
 / 9
Aleksandra Żebrowska

"Poniedziałkowe błotko" - skomentowała swój post Żebrowska.

KOMENTARZE
(489)
Obserwator
2 lata temu
Widać, że Agnieszka nie jest lubiana w tym całym towarzystwie wzajemnej adoracji
321
2 lata temu
Biedna Agnieszka 😂
Fajr
2 lata temu
Ach jak pieknie sie panie zabawiaja, dobrze ze maja na to czas
vivien
2 lata temu
sama natura: implanty, sztuczne rzęsy, kilogramy wypełniaczy. Koń by się uśmiał od takiej naturalności
Buu
2 lata temu
Powinna była pomyśleć zanim wrzuciła to na IG
Najnowsze komentarze (489)
K......
2 lata temu
Wendzikowska Brzozowska i Wróblewska naprawde masakra cxy wy nie widzicie jak wy wygladacie nawet makijaz wam.nie pomaga resxta sluczne naturalne kobiety
rysio
2 lata temu
Czy Pani naprawde mysli, jest przekonana o swojej wyjatkowej urodzie?Gratuluje podejscia.?A moze to lepiej?
kazio
2 lata temu
A KIEDY Panie celebrytki zaprezentuja rozum,wiedze,madrosc,kreatywnosc,racjonalnosc,profesjonalizm,delikatnosc,wrazliwosc, tak potrzebna w codziennym zyciu,a moze wtedy bedzie czym sie chwalic?
franio
2 lata temu
Pani Wedzikowska ,ocen sam .Ogolnie,'przerost formy nad trescia'?.Czasem wspolczucie,czasem flustracja ,a moze strach przed rzeczywistoscia?Konkluzja dla mnie chyba nie obiecujaca?
eRDe
2 lata temu
Marta piękna również bez tapety.
aga
2 lata temu
O co chodzi? dziewczyna wyraziła swoje zdanie a jadą po niej jakby zrobiła komuś krzywdę. Celebrytki i nasze a'la gwiazdy jak są takie odważne i lubią naturę, to niech idą tak niewymalowane do pracy i wystąpią w programie lub filmie. Żenada
Tak tylko
2 lata temu
WALCZYMY Z HEJTEM .BRAWO PANIE CELEBRYTKI.
Żenujące
2 lata temu
Ale kółko wzajemnej adoracji w festiwalu hejtu. I nie przeszkadza im ,że Pani Agnieszka jest w ciąży. Jakie troskliwe, Jakie wrażliwe, tylko szkoda, że tak wybiórczo. . A wystarczy ze zrozumieniem poczytać. Jaka afera, puknijcie się w głowę. NO JAKIE KRYSZTAŁY.
Viola
2 lata temu
Go..oburza o nic. Ludzie, akceptowanie siebie nie jest jednoznaczne z niechlujstwem! I o to Agnieszce chodzilo...ja tak to odebralam. Mam 65 lat, wychowalam dwoje dzieci w "tamtych" czasach. Zawsze staralam sie wygladac "milo dla oka" i nadal staram sie to robic. Mysle, ze wiekszosc zrozumie co mam na mysli. Przestancie sie promowac szczujac na Agnieszke, bo to wlasnie jest ta cala brzydota i hipokryzja.
Kiki
2 lata temu
Niech się jeszcze malgosia r i Edytka zając pazura odezwie do kompletu
Nice
2 lata temu
Fajne kobitki.
Min
2 lata temu
Miała rację! Skoro są takimi " gwiazdami" to zobowiązuje
Min
2 lata temu
Miała rację! Skoro są takimi " gwiazdami" to zobowiązuje
Gosc
2 lata temu
Jaka afera? Kobieta wyrazila swoje zdanie i to nie pasowalo co niektorym celebrytom i wykonali lincz! Zmiazdzyli z blotem obrazili na wszystkie sposoby ! Tak byc nie powinno i to jest nie w porzadku!
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Marina z Liamem odwiedzili Wojtka Szczęsnego: makijaż w mercedesie wartym FORTUNĘ i torebka za ponad 30 tysięcy złotych... (ZDJĘCIA)

Trenerski debiut Fernando Santosa nie był niestety udany. Polska reprezentacja nie popisała się w meczu pierwszej kolejki eliminacji do Euro 2024. Zawodnicy kilka dni przed spotkaniem z Czechami mogli jednak liczyć na wsparcie pełnych nadziei kibiców i bliskich.
9.

Agustin Egurrola opuszcza studio "Pytania na Śniadanie" z żoną i SYNKIEM! (ZDJĘCIA)

W sobotę Agustin Egurrola pojawił się w studiu "Pytaniu na śniadanie" w towarzystwie żony oraz synka. Opuszczając budynek stacji, choreograf i jego bliscy nie uniknęli spotkania z paparazzi.
8.

Zabiegana Sylwia Bomba daje pokaz POWYGINANYCH min znad karafki z wodą (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy wypatrzyli Sylwię Bombę akurat pod takim kątem, że odgradzające celebrytkę szyby kompletnie zdeformowały obraz. Jedno jest pewne, w takim wydaniu Sylwii Bomby jeszcze na pewno nie widzieliście. Ciekawa selekcja grymasów?
7.

Tak w meksykańskim Tulum urządziła się Natalia Siwiec: dżungla za oknem, własny basen i przestronne pomieszczenia (ZDJĘCIA)

Natalia Siwiec to bez wątpienia jedna z naczelnych fanek meksykańskiej fauny i flory. Miss Euro 2012 jakiś czas temu zakupiła tamtejszą nieruchomość. Jesteście ciekawi, jak się urządziła?
6.

Upokorzona reprezentacja Polski po powrocie do kraju przeprowadza szturm na hotelowy bufet: Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek... (ZDJĘCIA)

Przed hotelem na reprezentantów Polski w piłce nożnej czekało zaledwie czterech fanów polujących na podpisy. Według naocznych świadków nikt się nimi nie zainteresował. Kto wyglądał na bardziej rozczarowanego piątkowym spotkaniem? Wojciech Szczęsny czy może Bartosz Bereszyński?
5.

Tak mieszka Dagmara Kaźmierska: egipski salon, SEDES VERSACE i dużo ozdób (ZDJĘCIA)

Dagmara Kaźmierska znana jest z przepychu i uwielbienia do złota. Bohaterka programu "Królowe życia" dzieliła się swoim luksusowym życiem z widzami pokazując przy tym jak mieszka. Co sądzicie o takim stylu?
4.

"Nasz nowy dom". Ekipa wyremontowała SPALONY dom matki i syna. Efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania (ZDJĘCIA)

Tym razem dowodzona przez Katarzynę Dowbor ekipa programu "Nasz nowy dom" przybyła z pomocą mieszkającym w Elblągu matce i synowi. Ich strawiony przez pożar dom nie nadawał się do użytku.
3.

Gwiazdy na 100-leciu Warner Bros. Discovery: Małgorzata Foremniak, Anna-Maria Sieklucka, Sylwia Gliwa z wycięciami... (ZDJĘCIA)

W czwartkowy wieczór w warszawskim KinoGram odbyła się gala wytwórni Warner Bros, której stulecie świętowała plejada polskich gwiazd. Furorę na salonach zrobiła kreacja Sylwii Gliwy, która podbijała ścianki w sukni z wycięciami.
2.

Dominika Gwit zabrała dwumiesięcznego synka do rodzinnej Gdyni. W ramach spaceru zafundowała sobie caffe latte (ZDJĘCIA)

Dwa miesiące temu Dominika Gwit została mamą. Celebrytka doszła do wniosku, że nadszedł najwyższy czas, żeby pokazać synkowi Gdynię, skąd pochodzi. Zabrała też chłopca do lokalnej kawiarni, gdzie "strzeliła" sobie kawkę.
1.

Tak mieszka Lara Gessler: drewniana kuchnia, dodatki w stylu boho i dżungla na tarasie (ZDJĘCIA)

Lara Gessler kilka lat temu uwiła sobie gniazdko na warszawskim Mokotowie, gdzie mieszka wraz z ukochanym i dziećmi. Celebrytka postawiła na przytulne wnętrza w stylu boho i dużo roślin. Zobaczcie, jak mieszka córka Magdy Gessler.