Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Donald Tusk miażdży Andrzeja Dudę podczas przemówienia w Białymstoku: "Nie ma ODWAGI I CHARAKTERU"

272
Podziel się:

Były premier przewiduje, że prezydent nie zawetuje ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych.

Donald Tusk miażdży Andrzeja Dudę podczas przemówienia w Białymstoku: "Nie ma ODWAGI I CHARAKTERU"
(East News)

Ostatnie przegrane wybory parlamentarne były dla opozycji bolesną porażką. Aktualnie trwa kampania przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 10 maja. Z sondaży wynika, że Andrzej Duda ma przewagę nad rywalami. Historia zna jednak wiele przypadków, gdy faworyt przegrywał na "ostatniej prostej", więc nic nie jest jeszcze przesądzone.

Kandydatką z ramienia PO jest Małgorzata Kidawa-Błońska, którą w kampanii czynnie wspiera Donald Tusk. Wielu wyborców jest zawiedzionych, że on sam nie zdecydował się kandydować, jednak były premier tłumaczył, że ma zbyt duży elektorat negatywny, by mieć szansę na zwycięstwo.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

Tusk ma jednak nadzieję, że Kidawa-Błońska zyska sympatię Polaków i realnie zagrozi pozycji Dudy. Zwłaszcza że politycy z przeciwnego obozu w ostatnim czasie mocno narazili się opinii publicznej. Najpierw z pomocą prezydenta przeforsowali tzw. ustawę represyjną, a następnie przeznaczyli dwa miliardy złotych na media publiczne, choć opozycja proponowała, aby przyznać dofinansowanie onkologii.

Co prawda prezydent mógłby zawetować ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych, jednak Tusk wątpi, że do tego dojdzie. Jego zdaniem prezydent nie ma w tym interesu, bo TVP jest tubą propagandową PiS-u, która może bardzo pomóc w kampanii wyborczej i w znacznym stopniu przyczynić się do zwycięstwa Dudy.

Tusk uważa, że nawet jeśli prezydent podejmie taką decyzję, i tak nie poprawi tym wizerunku swojego ani partii, z której się wywodzi.

Palca Lichockiej nie wymaże w ten sposób. Wszyscy wiedzą mniej więcej, o co chodzi. Też cieszę się, że wreszcie zaczęto nazywać te rzeczy po imieniu, nawet jeśli później media publiczne wycinają ten komunikat ze względu na tę nieformalną cenzurę, ale coraz więcej ludzi wie, że te dwa miliardy na media publiczne to dwa miliardy na propagandę PiS-u i czasami Zenek jeszcze zaśpiewa. Ok, tu jakichś szkód nie ma szczególnych, ale głównie na propagandę, a więc także na kampanię wyborczą prezydenta Dudy - stwierdził były przewodniczący Rady Europejskiej, nawiązując m.in. do "przyjaźni" władz TVP z gwiazdami disco polo.

Szef Europejskiej Partii Ludowej dał do zrozumienia, że jego zdaniem Duda jest marionetką w rękach prezesa PiS.

Wydaje mi się, że nie ma na tyle odwagi i charakteru, który skłoniłby go do zawetowania ustawy. Do tej pory nigdy mu chyba nawet do głowy nie przyszło, żeby przeciwstawiać się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie widzę powodu, dla którego miałby nagle teraz stać się mężczyzną - ocenił były premier podczas wystąpienia na Festiwalu Dyplomatycznym w Białymstoku.

Podzielacie opinię Donalda Tuska?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(272)
Paula
2 lata temu
Pudel stop propagandy !! nie wpieprzajcie nie w politykę
erty
2 lata temu
akurat donald o marionetkach wie dużo
Nnn
2 lata temu
A Pan Tusk go niech opowie jak sprywatyzował pół kraju. Nie, nie jestem za Pisem...
BADYL
2 lata temu
NIE MA ODWAGI TAK JAK TUSK MIAŁ WYPIĄŁ SIĘ NA POLSKĘ I UCIEKŁ DO BRUKSELI BO TAM WIĘCEJ PIENIĘDZY DOSTAŁ I CAŁY CZAS SZCZUJE NA POLSKĘ NA PRAWO I LEWO BO TO NIE JEST POLAK ZRESZTĄ DLA NIEGO POLSKOŚĆ TO NIE NORMALNOŚĆ...WRACA DO KRAJU NAPLUJE JADEM NAPLUJE I ZADOWOLONY UCIEKA DO BRUKSELI .WSTYD 😤😤😤
Gość
2 lata temu
Nie podzielam opinii Tuska.
Najnowsze komentarze (272)
Lolo
2 lata temu
Bojkotuj wybory w Niemczech,od naszych trzymaj się z daleka...
Lolo
2 lata temu
Bojkotuj wybory w Niemczech,od naszych trzymaj się z daleka...
herr tusk
2 lata temu
brukselska pacynka pluje jadem,przecież za to mu płacą
nji
2 lata temu
ż tej pani to taki prezydent jak z 90=latki baletnica.
jak
2 lata temu
smieszna marionetka juz wie ze przegra i bedzie siedziec, koniec dojnej pisowej zmiany
Smutek
2 lata temu
Nie mam na kogo głosować. Poważnie. Pierwszy raz w życiu nie wiem przy czyim nazwisku postawić X. Bywały wybory, w których dokładnie wiedziałam, z którym kandydatem sympatyzuje, z którym nie, a także bywały wybory gdzie wiedziałam, że trzeba zagłosować na mniejsze zło. A teraz? Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że oddaje głos na któregoś z tych kandydatów, a jednocześnie nie wyobrażam sobie nie iść na wybory...
Ela
2 lata temu
Niech siedzi tam gdzie siedzi polske ma daleko to się niech nie wtrąca
Ola
2 lata temu
Tusk i premier to ja księdz
Alishia
2 lata temu
Tusk niech się nie wtrąca w Pana Dude ,Duda super prezydent
fv
2 lata temu
No i niech nie wetuje, jeszcze by tego brakowało, trzeba zrobić wszystko by znalazły się 2 miliardy na onkologię by zamknąć twarz POpapranym
gulinek
2 lata temu
Piszecie głupoty!
Kichawakońska
2 lata temu
Na temat polskiego prezydenta wypowiedziała się europejska partia ludowa, buuaaa
JD,,A
2 lata temu
Dawniej za zdradę i krew polskich patriotów kulka się należała dziś dalej bezkarnie szkodzą za judaszowe srebrniki .
Ktoś
2 lata temu
Jaka bzdura, media nie dostaną kasy fizycznie, tylko obligacje skarbowe, bo są spółką skarbu państwa! Tego się nie da zrobić w przypadku szpitali!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie