Trwa ładowanie...
Suvin
|
aktualizacja

Jaką wiarę wyznają polskie gwiazdy? Nie wszyscy są KATOLIKAMI (ZDJĘCIA)

716
Podziel się:
716
Podziel się:

Jeszcze do niedawna gwiazdy niechętnie mówiły o religii i sprawach wiary. Obecnie coraz więcej osób mówi wprost o swoim stosunku do Kościoła, za co czasem spotyka ich krytyka. A co, jeśli ktoś nie jest katolikiem?

1
 / 12
Jaką wiarę wyznają polskie gwiazdy? Nie wszyscy są KATOLIKAMI (ZDJĘCIA)
Jaką wiarę wyznają polskie gwiazdy? Nie wszyscy są KATOLIKAMI (ZDJĘCIA)
Michał Piróg, Małgorzata Kożuchowska, Maja Frykowska (AKPA)
0
0

Oto #TOP2022. Przypominamy najlepsze materiały mijającego roku.

Celebryci coraz częściej publicznie mówią o swojej wierze. Część z nich wprost zaznacza, że Bóg jest dla nich ważny, inni natomiast jasno komunikują, że nie zgadzają się z naukami Kościoła i chcą dokonać apostazji.

Oczywiście zdecydowana większość polskiego show biznesu identyfikuje się jako wyznawcy katolicyzmu. Są jednak pewne wyjątki: wśród celebrytów można znaleźć przedstawicieli kabały, judaizmu czy buddyzmu. Cóż, są też tacy, którzy prawią o "uniwersalnej religii miłości" - swego czasu Edyta Górniak opowiadała o sobie jako o buddystce, chociaż ostatnio bliżej jej do katolicyzmu...

Zobaczcie, jak i co wierze mówią polskie gwiazdy.

2
 / 12
Anna i Robert Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy nigdy nie ukrywali, że są katolikami. Podczas Euro 2012 Robert wziął udział w kampanii, w której wprost komunikował, że "Nie wstydzi się Chrystusa".

3
 / 12
Maja Ostaszewska

Rodzice aktorki chwilę przed jej narodzinami zainteresowali się buddyzmem. Jest on nadal istotnym elementem życia Ostaszewskiej. W rozmowie z Pudelkiem przyznała jednak, że odmiennego wyznania nie akceptowali jej rówieśnicy.

"Jako dziewczynka, która nie wpisywała się w szablon znany większości, przeszłam też ciężkie chwile, ponieważ przeżyłam akty dyskryminacji. Mam też taki incydent, kiedy dzieci pobiły mnie i zrzuciły ze schodów, dlatego że nie chodziłam na religię, i dlatego że ubierałam się nieco inaczej. To było dla mnie trudne, dzieci straszyły mnie księdzem i piekłem" - powiedziała Maja Ostaszewska.

4
 / 12
Anna Samusionek

Anna Samusionek odrodziła się na nowo, gdy wstąpiła do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego i przyjęła chrzest (w wieku 30 lat).

"Podjęłam świadomą decyzję, by narodzić się na nowo, bo chrzest jest właśnie symboliczną śmiercią starego życia i powstania do nowego. Chrztu udzielił mi kochany pastor Roman Chalupka, żyjący i pracujący obecnie w Australii. Nie była to łatwa droga, ale dziś nie mam wątpliwości, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Wiara w Jezusa jest moją siłą napędową, tajemnicą mojego uśmiechu, który zawsze jest przepełniony nadzieją i radością" - napisała aktorka na swoim Instagramie.

5
 / 12
Michał Piróg

Michał Piróg został wychowany w wierze katolickiej. Obecnie identyfikuje się jako agnostyk.

"Możesz wierzyć w co chcesz, w jakąkolwiek religię. Są ludzie, którzy wierzą nawet w czterolistną koniczynę. Jeżeli to sprawia, że czujesz się silniejszy, a nie wyrządzasz krzywdy innym, nie ma problemu" - powiedział Michał agencji Newseria Lifestyle.

6
 / 12
Maja Frykowska

Maja Frykowska zyskała popularność, występując w trzeciej edycji programu "Big Brother". Celebrytka zapisała się na kartach historii słynną sceną w jacuzzi, ale po latach zerwała z "zepsutym" wizerunkiem. "Frytka" przeszła duchową metamorfozę i uważa, że jej przemiana "była spektakularna".

7
 / 12
Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska jest jedną z tych gwiazd, które nigdy nie ukrywały swojego stosunku do kościoła. Niejednokrotnie podkreślała, że Bóg jest dla niej ważny.

Swego czasu żaliła się w wywiadzie, że mimo iż nie obnosi się ze swoją wiarą, uważana jest za "sekciarę".

8
 / 12
Kayah

Gdy u wokalistyki podejrzewano białaczkę, Kayah zainteresowała się Kabałą.

"Sześć lat temu podejrzewano u mnie białaczkę. Zaczęłam szukać pomocy wszędzie. Sięgałam także po niekonwencjonalne metody. Próbowałam zrozumieć, dlaczego ja? Dlaczego teraz? Co to znaczy? Potrzebowałam duchowego wsparcia. Zawsze wierzyłam, że nasza fizyczność jest manifestacją świata niewidzialnego, zatem swojego uzdrowienia szukałam także na poziomie duchowym. Poznałam termin czerwonej nitki i energii złego oka, a więc negatywnej siły zazdrości i zawiści" - powiedziała Kayah z rozmową z magazynem "Zwierciadło".

9
 / 12
Ida Nowakowska

Ida Nowakowska uchodzi za ulubienicę TVP, na co zapewne ma wpływ fakt, że nigdy nie ukrywała, że jest osobą wierzącą. W serwisie YouTube można odnaleźć jej świadectwo wiary, które nagrała dla parafii w Gostyninie.

"Czuję się niezwykłą szczęściarą, dlatego że mam miłość Pana Boga w swoim sercu" - powiedziała Ida na nagraniu.

10
 / 12
Monika Richardson

Monika Richardson jest gwiazdą, której nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Celebrytka słynie z bezpośredniości, co można zauważyć zarówno w udzielanych przez nią wywiadach, jak i obserwując jej aktywność w social mediach.

Dziennikarka dwa lata temu opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie mieszkania udekorowanego na Halloween. Nie spodobało się to niektórym jej obserwatorom, którzy zarzucili jej celebrowanie pogańskiego święta.

"Może warto byłoby, bo tak się powinno napisać po polsku, spytać, czy jestem katoliczką? Bo to nie jest synonimiczne z byciem osobą wierzącą, którą jestem. Ale do spowiedzi nie chodzę. Jestem antyklerykalna. I co pan to? Czy jeszcze zasługuję, żeby być Polką?" - napisała oburzona Monika.

11
 / 12
Artur Barciś

Jeden z tygodników przedstawił Artura Barcisia jako fanatycznego katolika, co nie spodobało się aktorowi.

"Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego!" - powiedział Artur Barciś w rozmowie z Plejadą.

12
 / 12
Edyta Górniak

W przypadku piosenkarki sprawy nieco się komplikują: Edyta Górniak była swego czasu buddystką, później chyba się nawróciła i nawet śpiewała kolędy, ale obecnie nie wypowiada się o Kościele zbyt dobrze... Edyta Górniak PSIOCZY NA KOŚCIÓŁ: "Jest zniszczony i obciążony kłamstwami"

KOMENTARZE
(716)
Kiki
2 lata temu
Dajcie juz spokój... Niech kazdy zyje po swojemu i nie narzuca innym jak ma zyc. Wiara nie jest wyznacznikiem tylko dobre serce.
Breaking news
2 lata temu
Usunęli, więc piszę ponownie! Mojej znajomej mąż 5 lat miał kochankę w ukryciu i niedawno z nią zamieszkał, ale on nie leży krzyżem w kościele, tylko na niej 🙃 Nie znoszę pseudo katolików i ich wiary na pokaz!
Niekatolik
2 lata temu
Prześladowania były i będą. Wystarczy, że inaczej wierzę, myślę, wyglądam, każdy powód jest dobry żeby obrać sobie kogoś na cel i gnębić. "Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu. (Rz 14, 12)"
Ona
2 lata temu
Wiara a religia to zupełnie dwa różne terminu. Można wierzyć w Boga/Stwórcę/wszechświat czy jakkolwiek się go nazwie a nie utożsamiać się z jakąkolwiek religią. Jako osoba wychowana w katolickiej rodzinie niedawno stwierdziłam, że religie dzielą zamiast łączyć - a chyba nie o to chodzi Bogu, który jest źródłem miłości. Katolików straszy się ciągłym piekłem i karami, uczy, że "cierpienie uszlachetnia". Jestem wierząca, ale przestałam się identyfikować i z katolicyzmem i jakąkolwiek religią. Chociaż dla mojej katolickiej rodziny jestem ateistką, bo nie chodzę do kościoła.
Oczywiście
2 lata temu
Wiarę w pieniądż
Najnowsze komentarze (716)
Robcio
rok temu
Kościół powoli oczyszcza się z celebrytów. Może i dobrze. Zostaną tylko prawdziwi wyznawcy. Piekło jest duże, ognia i smoły tam pod dostatkiem.
Robcio
rok temu
Ech, panie L., co Ty wiesz o Kościele...
Mirek
rok temu
Edyta Górniak PSIOCZY NA KOŚCIÓŁ: "Jest zniszczony i obciążony kłamstwami" Ty też kłamiesz.............
GABRIEL
rok temu
Przyjdzie czas gdy szybko zaczniecie się nawracać ale głos powie nie znam was tak jak wy znać mnie nie chcieliście idźcie precz przeklęci w ogień wieczny jak krzewy winne które nie wydają plonu
Krall
rok temu
Ostaszewska - szkoda, że te dzieci nie były skuteczne. Pewnie nie czytały Konstytucji.
koloratka
rok temu
No i proszę! Taka bohaterka Kayah, kiedy zachorowała, nagle zaczęła "szukać" czegoś ponadczasowego... A jak była zdrowa, to żaden "bóg" nie był jej potrzebny...
Coma
rok temu
Ten artykuł to jeszcze ile lat będzie wisiał na głównej? A Pani Ostaszewska pewnie ma okropny charakter i dlatego dzieci jej nie lubiły
sssdd
rok temu
Teksty typu - nieważne czy to Budda, Mahomet czy Chrystus, bo jest jeden Bóg, to po prostu tragedia intelektualna. Przypominam wszystkim podstawową prawdę - tylko Chrystus jest synem Boga i tylko on umarł na krzyżu, aby odkupić grzechy człowieka, więc nie ma innej drogi jak przez Niego, co zresztą powiedział: "ja jestem drogą, prawdą i życiem. Kto we mnie wierzy, ma życie wieczne". Więc apeluję do Polaków, abyśmy nie zagubili tej fundamentalnej prawdy, która nie tylko została zapisana w Piśmie Świętym, ale też w przekazach historyków greckich rzymskich z I wieku (dla tych niedowiarków, co chcą dodatkowego potwierdzenia), już nie mówiąc o źródłach archeologicznych i całunie turyńskim (który rok temu zbadano najnowszymi technologiami i wyszło ostatecznie że pochodzi z I wieku).
apostata
rok temu
co to znaczy, że przyznaje iż jest wierzący? że kocha Jezusa? czyżby wstydzili przyznać się że są katolikami, tak KATOLIKAMI !!! Wielu wstydzi się przyznać do kościoła katolickiego i wolą mówić, że są "wierzący", ale adwentysta dnia siódmego, prawosławny, grekokatolik, ewangelik, świadek Jehowy też są "wierzącymi". Cóż przynależność do kościoła katolickiego nie przynosi chluby stąd takie wymijające odpowiedzi. Bo kto o otwartym rozumie chciałby się przyznać do postchrześcijańskiego kościoła jakim jest neopogański Katolicyzm.
Mdr, 3, 1-12
rok temu
1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. 2 Zdało się oczom głupich, że pomarli, zgon ich poczytano za nieszczęście 3 i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. 4 Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. 5 Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. 6 Wypróbował ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. 7 W dzień nawiedzenia ich [przez Boga] zajaśnieją i rozbiegną się jak iskry po ściernisku. 8 Będą sądzić ludy, zapanują nad narodami, a Pan królować będzie nad nimi na wieki. 9 Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali, łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych. 10 A grzesznicy poniosą karę stosownie do swych zamysłów, bo wzgardzili sprawiedliwym i odstąpili od Pana, 11 nieszczęsny bowiem, kto mądrością gardzi i karnością. Nadzieje ich płonne, wysiłki bezowocne, bezużyteczne ich dzieła. 12 Żony ich głupie, przewrotne ich dzieci, przeklęty ich ród!
Kirk
rok temu
Nikt naszymi gwiazdkami się nie interesuje to na siłę chcą zaistnieć i przypodobać słońcu peru
Mdr, 2, 21-24...
rok temu
Grzech przesłania prawdziwe wartości 21 Tak pomyśleli – i pobłądzili, bo własna złość ich zaślepiła. 22 Nie pojęli tajemnic Bożych, nie spodziewali się nagrody za prawość i nie docenili odpłaty dla dusz czystych. 23 Bo do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka – uczynił go obrazem swej własnej wieczności. 24 A śmierć weszła w świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą.
Mdr, 2, 6-20
rok temu
6 Dalej więc! Korzystajmy z tego, co dobre, używajmy świata skwapliwie jak w młodości! 7 Upajajmy się winem wybornym i wonnościami i niech nam nie umkną wiosenne kwiaty, 8 uwijmy sobie wieniec z róż, zanim zwiędną. 9 Nikogo z nas braknąć nie może w swawoli. Wszędzie zostawmy ślady uciechy, bo to nasz dział, nasze dziedzictwo! 10 Udręczmy sprawiedliwego biedaka, nie oszczędźmy wdowy ani sędziwej siwizny starca nie uczcijmy. 11 Nasza siła będzie nam prawem sprawiedliwości, bo to, co słabe, gani się jako nieprzydatne. 12Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny: sprzeciwia się naszemu działaniu, zarzuca nam przekraczanie Prawa, wypomina nam przekraczanie naszych [zasad] karności. 13 Głosi, że zna Boga, zwie siebie dzieckiem Pańskim. 14 Jest potępieniem naszych zamysłów, sam widok jego jest dla nas przykry, 15 bo życie jego niepodobne do innych i drogi jego odmienne. 16 Uznał nas za coś fałszywego i stroni od dróg naszych jak od nieczystości. Kres sprawiedliwych ogłasza za szczęśliwy i chełpi się Bogiem jako ojcem. 17 Zobaczmy, czy prawdziwe są jego słowa, wybadajmy, co będzie przy jego zgonie. 18 Bo jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z rąk przeciwników. 19 Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości. 20 Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo – jak mówił – będzie ocalony».
Mdr, 2, 1-5
rok temu
1 Mylnie więc rozumując, mówili sobie: «Nasze życie jest krótkie i smutne. Nie ma lekarstwa na śmierć człowieka, i nie wiadomo, by ktoś wrócił z Otchłani. 2 Urodziliśmy się niespodzianie i potem będziemy, jakby nas nigdy nie było. Dech w nozdrzach naszych jak dym, myśl – jak iskierka z uderzeń serca naszego: 3 gdy ona zgaśnie, ciało obróci się w popiół, a duch się rozpłynie jak niestałe powietrze. 4 Imię nasze z czasem pójdzie w niepamięć i nikt nie wspomni naszych poczynań. Przeminie życie nasze jak ślady po obłoku i rozwieje się jak mgła, ścigana promieniami słońca i żarem jego przybita. 5 Czas nasz jak cień przemija, śmierć nasza nie zna odwrotu: pieczęć przyłożono, i nikt nie powraca...
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Anya Taylor-Joy paraduje po Nowym Jorku w sukience z gigantycznym rozcięciem na plecach. Ikona mody? (ZDJĘCIA)

Anya Taylor-Joy znów zachwyca swoją oryginalną stylizacją. Tym razem młoda aktorka została przyłapana przez paparazzi w odważnej sukience z wycięciem odsłaniającym plecy.
9.

Ciężarna Joanna Ibisz promienieje na warsztatach dla przyszłych matek (ZDJĘCIA)

Joanna i Krzysztof Ibiszowie spodziewają się drugiego dziecka. W czwartek żona prezentera wzięła udział w warsztatach dla kobiet w ciąży. Jak wypadła?
8.

Borys Szyc maszeruje na obiad z synem i... Natalią Klimas. W restauracji czekała na nich żona aktora (ZDJĘCIA)

Natalię Klimas "przyłapano" w towarzystwie Borysa Szyca. Aktorka wybrała się na obiad z kolegą z branży, jego żoną i synem. Miło?
7.

Heidi Klum pozuje w ŚMIAŁEJ sukni z dekoltem do pępka. Przesadziła? (ZDJĘCIA)

Patrząc na najnowsze zdjęcia Heidi Klum z Cannes, aż trudno uwierzyć, że 1 czerwca Niemka skończy 51 lat. Z wiekiem przemożna potrzeba odsłaniania skóry tylko przybiera u niej na sile...
6.

Ashlee Simpson W BIKINI "przyłapana" na wakacjach w Meksyku. Pamiętacie ją jeszcze? (ZDJĘCIA)

Dawno niewidzianą Ashlee Simpson sfotografowano podczas relaksu nad basenem. 39-letnia siostra Jessiki miała na sobie dwuczęściowy strój kąpielowy w panterkę. Ładnie wygląda?
5.

Książę William zorganizował pierwsze garden party w tym sezonie. Zamiast Kate były trzy inne kobiety (ZDJĘCIA)

Książę William zainaugurował sezon na garden party. W Pałacu Buckingham nie zabrakło bliskich przyszłego króla. Wielką nieobecną była oczywiście księżna Kate. Middleton nadal nie wróciła do wystąpień publicznych po tym, jak ogłosiła, że choruje na raka.
4.

Monika Brodka MIGDALI się z nowym ukochanym w stołecznej knajpie. Nie mogła się od niego oderwać (ZDJĘCIA)

Serce Moniki Brodki od kilku tygodni zajęte jest przez operatora Mikołaja Sygudę, którego poznała podczas pracy nad teledyskiem w Chile. Teraz zakochani nie mogą się sobą nacieszyć, czego dowodem są ich nowe, wspólne zdjęcia.
3.

Dawno niewidziana Alicia Keys pręży się w błyszczącym staniku na gali charytatywnej (ZDJĘCIA)

Alicia Keys na wydarzeniu The Gordon Parks Foundation jak zwykle pojawiła się w naturalnym makijażu. Towarzyszył jej mąż. Zobaczcie zdjęcia.
2.

Kuba Wojewódzki w koszulce za 2 tysiące złotych przyjechał na Powiśle swoim Lamborghini wartym 2 miliony złotych (ZDJĘCIA)

Kuba Wojewódzki został "przyłapany" w restauracyjnym ogródku na warszawskim Powiślu. Dziennikarz korzystał ze słonecznej pogody w koszulce za ponad 2 tys. zł, po czym wsiadł do swojego Lamborghini Urus Performante.
1.

Zlot gwiazd na sesji charytatywnej. Ida Nowakowska odsłoniła brzuch, Anna Dereszowska w dżinsach (ZDJĘCIA)

Gwiazdy i celebryci chętnie lansują się nie tylko na premierach kinowych czy imprezach kosmetycznych. Od czasu do czasu grono znanych twarzy uświetnia też eventy charytatywne. Ulubieńców widzów nie zabrakło na 40-leciu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.