Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|
aktualizacja

Jan Śpiewak sceptycznie o Taco Hemingwayu jako głosie pokolenia: "Samo ***** *** NIE WYSTARCZY"

147
Podziel się:

Aktywista nie omieszkał też uczynić aluzji do Tomasza Lisa, czyli ojca obecnej ukochanej muzyka.

Jan Śpiewak sceptycznie o Taco Hemingwayu jako głosie pokolenia: "Samo ***** *** NIE WYSTARCZY"
Jan Śpiewak sceptycznie o twórczości Taco Hemingwaya jako głosie pokolenia (East News, ONS)

Taco Hemingway należy do elity polskiej sceny hip hopowej. Filipowi Szcześniakowi udało się przedostać do muzycznego mainstreamu, a jego utwory są puszczane w różnych stacjach - nie tylko tych koncentrujących się na hip hopie. Teksty zgodne z przekonaniami młodych ludzi sprawiają, że 30-latek bywa postrzegany jako jeden z ważniejszych głosów młodego pokolenia.

Hemingway nie unika w swoich kawałkach od tematów społecznych, chętnie podejmuje też kwestie zahaczające o politykę. Muzyk nie szczędzi przy tym cierpkich, a nawet ostrych słów pod adresem rządzących. W ostatnim czasie Taco wsławił się też postem skierowanym do polskich kobiet, które tłumnie wyległy na ulice, by domagać się przestrzegania swych praw.

Prywatnie Taco Hemingway jest chłopakiem Igi Lis, córki dziennikarskiej pary - Kingi Rusin oraz Tomasza Lisa. Kinga jest wielką fanką twórczości Taco - swego czasu zamieściła nawet na Instagramie entuzjastyczny post napisany przy okazji koncertu Szcześniaka.

Zobacz także: Wiceminister Semeniuk o nowej piosence Taco Hemingwaya: "Młodzi ludzie są skonfliktowani"

Nawet ci, którzy początkowo przypuszczali, że Lis może mieć obiekcje co do zawodu chłopaka swej córki i charakteru jego muzyki, musieli przyznać, że rodzice Lisówny w pełni zaakceptowali ewentualnego zięcia po tym, jak na jednym z koncertów hip hopowca pojawił się Tomasz Lis we własnej osobie. Dziennikarz skomentował występ Filipa oraz Dawida Podsiadły stwierdzeniem "rewelacja".

Tymczasem młodsze pokolenie słuchaczy Hemingwaya nie zawsze jest aż tak entuzjastycznie nastawione do jego przekazu. Zapytany o to, czy Taco Hemingway jest głosem pokolenia, które nie ma nic do powiedzenia, Jan Śpiewak, 33-letni znany aktywista i socjolog, napisał na swoim Instagramie:

Będę brzmiał jak boomer, ale hip hop 15 lat temu był o buncie, dzisiaj jest o tym, jak utrzymać status quo i jak najwięcej konsumować. Mam nadzieję, że Taco będzie ewoluował w stronę buntu, bo samo ***** *** nie wystarczy. Trzeba też ***** Tomasza Lisa, a nie wiem, czy jest do tego gotowy xD

Myślicie, że Filip zaryzykowałby uderzeniem w mediowy establishment, reprezentowany między innymi przez Tomasza Lisa, by spełnić marzenie Śpiewaka o zbuntowanym hip hopie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(147)
Ala
2 lata temu
Mówi prawdę.
Hrabi
2 lata temu
Spiewak w punkt!
Xxx
2 lata temu
Taco dużo stracił na związku z Lisówną. Po prostu nie mogę się zmusić do lubienia go, a kiedyś go uwielbiałam. Ona jest taka a antypatyczna.
Ityle
2 lata temu
Wielka milosc rapera do nabzdyczonej corki dziennikarza establushmentowego
Raper
2 lata temu
To jest polorap
Najnowsze komentarze (147)
Aga
2 lata temu
Przykre jest dla mnie to, że taka osoba jak Filip Szcześniak aka Taco Hemingway jest obiektem tak obrzydliwego hejtu. To on zawsze apelował o miłość i zrozumienie dla wszystkich, starał się "redefiniowac męskość" podkreślał jak ważne jest to żeby być dobrym człowiekiem. Do osób które go nie znają, tutaj nie ma się czym chwalić. On jest objawieniem polskiej sceny muzycznej i głosem młodego pokolenia. Niestety przez zacofane społeczeństwo jego wizja" wyśnionej Polski" o której mówił w projekcie olsnienie.eu jest po prostu niemożliwa do zrealizowania. Jednak w piosence pokedex mówił że "raper to fifiego drugi zawód, pierwszy to pisarz który kiedyś tu obudzi naród". Z całego serca mu tego życzę i czuję że jeszcze nie raz potrząśnie polską sceną polityczną jak i całym społeczeństwem, w każdym razie, mimo że nigdy tego nie chciał, jeszcze nie raz będzie o nim głośno. Dużo miłości dla was wszystkich. Pozdrawiam.
mamma
2 lata temu
śpiewak ma rację
Sjxjxudnghh
2 lata temu
Ja też mam takie wrażenie, że za 10 lat nikt nie będzie pamiętał o Taco Hemingwayu. Pożyjemy, zobaczymy.
Brawo
2 lata temu
Śpiewak fantastycznie to podumował ! Poza tym 30 lat to już nie taki młody, i co on tam wie o szarym życiu Polaka bananowy chłopiec Taco ?
LOVE
2 lata temu
Pan śpiewak to wspaniały człowiek. Zrobił wiele dobrego dla mieszkańców kamienic oszukanych przez poprzednie rządy i ich administrację.
Marczita
2 lata temu
A co u Quebo?? Dawno już o nim nie pisaliście
Rdch
2 lata temu
Nie lubię go, w moim odczuciu cwaniaczek, który wie co zrobić i powiedzieć.
omg
2 lata temu
Śpiewak jest dobry, bo jest odważny; za działalność w sprawie dzikich reprywatyzacji, czyli za walkę z mafią, niejednokrotnie mu grożono, o procesach nie wspomnę. Gdyby tacy ludzie byli choćby w minimalnej większości, nasz kraj inaczej by wyglądał. W reprywatyzacji nie chodzi PiS vs PO i jak dowalić politycznemu przeciwnikowi, chodzi o standardy państwa prawa i o zwykłą ludzką przyzwoitość.
...
2 lata temu
Nie dość, że w punkt to poczucie humoru świetne (Ci co powiedzą, że brzydko się wyraził.....😚)
Warszawka
2 lata temu
Odkąd wiem, ze te piosenki są o jakiejś studentce nie mogę tego słuchać
Mizantrop
2 lata temu
Jakże ja lubię takich mądrali, jak Śpiewak,co to na każdy temat muszą otworzyć gębusię. Ot tak przys..ć bliźniemu bezinteresownie. A o sobie to nic?
Sally
2 lata temu
Śpiewak przedstawicielem młodego pokolenia XD co wy tam bierzecie w redakcji?
Inka
2 lata temu
Tyle co Filip jechał w swoich utworach po 'Warszawce ' itd... chyba jak żaden inny raper. Ale trzeba słuchać, żeby wiedzieć.
Gosia
2 lata temu
Lubię i szanuję Pana Śpiewaka
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie