Dymek
|
aktualizacja

Kasia Tusk ODRADZAŁA ojcu start w wyborach prezydenckich. "My tego nie przeżyjemy, będą nas NISZCZYĆ"

109
Podziel się

"Masz nasze pełne wsparcie, cokolwiek zrobisz, ale wolelibyśmy, żebyś nie kandydował" - wspomina słowa swojej córki Donald Tusk.

Kasia Tusk ODRADZAŁA ojcu start w wyborach prezydenckich. "My tego nie przeżyjemy, będą nas NISZCZYĆ"
(eastnews, eastnews)

Od kilku miesięcy aż roiło się od medialnych spekulacji na temat dalszej drogi politycznej Donalda Tuska. Czy wystartuje w wyborach prezydenckich, czy też nie? W końcu decyzja zapadła. 5 listopada Donald Tusk oficjalnie poinformował, że nie planuje kandydować na fotel głowy państwa w 2020 roku. Nie ma co ukrywać, że tym samym zasmucił zwolenników opozycji, a zwolenników obecnie sprawującego władze rządu uszczęśliwił do granic możliwości. Teraz jednak na jaw wyszły kulisy podjętej przez przywódcę Europejskiej Partii Ludowej decyzji.

Donald Tusk w rozmowie z Tomaszem Machałą w programie WP #Newsroom zdradził bowiem, że pewien wpływ na jego decyzję miała najbliższa rodzina, a zwłaszcza córka oraz żona. Jak mówił, to Kasia postanowiła ostatecznie "wziąć na siebie ciężar perswazji".

"Kasia tłumaczyła, nie chcę tu przesadzać, ale powiedziała: my nie przeżyjemy, jeżeli będziesz startował. Będą cię niszczyć. Jeżeli przegrasz, to my to już raz przeżywałyśmy" - wspomina Donald Tusk.

Co jednak istotne, nie oznaczało to, że Donald nie mógł liczyć na wsparcie córki. W rozmowie z Tomaszem Machałą z Wirtualnej Polski przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej dodał bowiem, że to również jego córka w imieniu tej żeńskiej części rodziny zapewniła go, że bez względu na decyzję ma ich pełne poparcie.

"Na końcu, właśnie Kasia (...) powiedziała: pamiętaj, masz nasze pełne wsparcie, cokolwiek zrobisz. Wolelibyśmy, żebyś nie kandydował, z oczywistych względów. Pamiętaj, wielu z tych, którzy cię namawiają dzisiaj, nic nie zrobi, żeby tobie pomóc. A ja... My tobie odradzamy - mówił w programie WP #Newsroom Tusk.

Uważacie, że ostatecznie Donald Tusk podjął dobrą decyzję?

KOMENTARZE
(109)
Szkoda
3 miesiące temu
Ma racje dziewczyna po co mu tu wracac. Wystarczy poczytac pudla i komentarze.
weghjkl./
3 miesiące temu
ma rację. sa ustawieni do konca zycia. juz nikt z tej rodziny nie musi robic nic. po co zbierac hejty i narazac wnuki.
asha
3 miesiące temu
Kto sieje wiatr...
wielbiciel
3 miesiące temu
Bardzo Rosądna Kobieta po co ma Tatuś jeszcze więcej Szkód Polsce Zrobić! Starczy już! !
Ciekawy
3 miesiące temu
Ja też pytam gdzie kasa z Amber Gold, słupy posadzili.
Najnowsze komentarze (109)
Ufundowane
3 miesiące temu
Jak gość, który wyprzedał pół Polski obcym (min.niemcom) i działał na niekorzyść Polski może teraz pretendować na urząd prezydenta??? Gość ma tupet!!
Ica
3 miesiące temu
Król złodzieji chce wracać? Może na prezydenta odrazu?
kiss
3 miesiące temu
Rudy bez szans
Michał
3 miesiące temu
Niech startuje i zobaczy jakie ma poparcie normalnych Polaków bo normalni Polacy mają już dość platformy i zaklamana
Wwwwwwwwwwww
3 miesiące temu
Będą was niszczyć?... Jaka jest kolej rzeczy u ciebie dziewucho. Ile za rządów tatusia ukradł w Polsce mafie VATowskie... Paliwowe gdzie pieniądze z OFE. Twój tatuś chodzi sobie wolny i bezpieczny. Kto wad niszczy? Żyjecie sobie w najlepsze więc nie płeć bzdur.
gość
3 miesiące temu
A kto by na niego głosował, on i prezydent, to dwie sprzeczności, wie bo sam zrobił sondaż, że miałby ze 2% głosów od takich jak on.
123
3 miesiące temu
Widzicie jak się żyje za nasze pieniądze z OFE
ona
3 miesiące temu
Madra dziewczyna więc niech tata jej słucha
Liwia
3 miesiące temu
Jaka szkoda, że nie kandyduje. Ten kraj go potrzebuje. Niby mądrze, a jednak egoistycznie.
Tomasz
3 miesiące temu
ładna ta Kasia
u76y5t4r
3 miesiące temu
Jest to dokładnie wszystko jedno bo i tak przegra. Ludzie nie są pamiętliwi ale bez przesady. Swoim startem najbardziej ucieszy PiS bo ma dzięki temu wygraną w kieszeni.
Julka
3 miesiące temu
Bardzo dobrą decyzję podjął, bo taki bałagan jak zrobił pis to On nie da rady naprawić .. ludzie tego nie zrozumieliby i zniszczyli by Go.
Marsza
3 miesiące temu
Ale mądra dziewczyna.. my też byśmy tego nie przeżyli..
Żal !
3 miesiące temu
Czytam i nie wierze - katolicy , polski naród , Wigilia - a jakbyście mogli to pobilibyscie nawet dzisiaj . Nie ma świętości i szacunku do nikogo i niczego w tym kraju.
...
Następna strona