Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Kasia Tusk reaguje na spór wokół mniejszości seksualnych: "Ktoś kiedyś powiedział: "Niemcy bez Żydów", dziś ktoś mówi: "Polska wolna od LGBT""

226
Podziel się

Pod wpisem blogerki o... polecanych przez nią książkach pojawiło się mnóstwo skrajnych komentarzy. Przy okazji dostało się także Donaldowi Tuskowi.

Kasia Tusk reaguje na spór wokół mniejszości seksualnych: "Ktoś kiedyś powiedział: "Niemcy bez Żydów", dziś ktoś mówi: "Polska wolna od LGBT""
Kasia Tusk zabiera głos w sprawie LGBT (Instagram)
bDAHayXp

W związku z ostatnimi wypowiedziami polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym także prezydenta Polski, na wokandę znów powrócił temat LGBT. Odkąd Andrzej Duda nazwał mniejszości seksualne "ideologią" i zapowiedział, że będzie "chronić" przed nią dzieci, głos w sprawie postanawiają publicznie zabierać znane twarze. O komentarz pokusiły się już między innymi Anja Rubik, Martyna Wojciechowska czy Kayah.

Zobacz także: "My nie przeżyjemy, jak będziesz startował". Donald Tusk o wzruszającej rozmowie z córką
bDAHayXr

Obojętna zdecydowała się nie pozostawać także Kasia Tusk. Córka byłego premiera zwróciła uwagę na problem w wyjątkowo delikatny sposób. Blogerka poleciła kilka, według niej, obowiązkowych lektur.

Mamy już sporo opinii, dlatego odniosę się do czegoś, co mi samej pozwala lepiej zrozumieć świat - do literatury. Nie wiem, czy kogokolwiek, kto zgadza się z ostatnimi wypowiedziami rządu, nakłonię do przeczytania chociaż jednej z tych książek, ale próbując, nie mam nic do stracenia - zaczyna Tuskówna.

"Kamienie na szaniec" Kamińskiego. Nie warto czytać streszczenia - to mądra i wzruszająca opowieść o zwykłych chłopakach, którzy w czasach wojny robili niezwykłe rzeczy. Bohaterowie wojenni często figurują w przemówieniach obecnej władzy. Przyjemnie jest się ogrzać w blasku ich odwagi i moralnej odpowiedzialności za słabszych, pokrzywdzonych i napiętnowanych. Ciekawe, czy ci bohaterowie cieszyliby się z tych przemówień, gdzie wymieniane są ich nazwiska, aby dzień później ten sam mówca tworzył podziały na lepszych i gorszych. Podziały, przez które tamci bohaterowie stracili kiedyś życie - wskazuje pierwszą pozycję.

bDAHayXx

"Serce Europy" Normana Daviesa to pozycja, która pomogła mi dawno temu świetnie zdać maturę z historii, ale dziś piszę o niej dlatego, bo w subtelny sposób pokazuje czytelnikowi, jak na przestrzeni wieków podobne zagrożenia układają się w sinusoidę, a mówiąc prościej: wracają jak bumerang - kontynuuje i przechodzi do kolejnej książki:

"Utwory wybrane" Baczyńskiego. Kto czytał, ten wie, kto nie czytał, dużo stracił (ale wszystko można nadrobić). I wisienka na torcie, czyli Cialdini i "Wywieranie wpływu na ludzi". Autor na podstawie badań pokazuje, jak łatwo jest nakłonić normalnych ludzi do czynienia strasznych rzeczy. Jak łatwo wmówić sobie, że Aushwitz było efektem kilkuosobowej bandy zwyrodnialców, a nie skutkiem powolutku sączonej propagandy, za którą poszły masy. Nikt przed II Wojną Światową nie powiedział na głos, że kogoś trzeba zabić. Pojawiały się za to sformułowania o oczyszczaniu Państwa, snucie marzeń o świecie bez Żydów i niewinnie wyglądające ograniczanie praw. Tak się zaczęło - co było potem, wszyscy wiemy - nawiązuje do historii Kasia i podkreśla:

Ktoś kiedyś powiedział "Niemcy bez Żydów", dziś ktoś mówi "Polska wolna od LGBT". Jeśli udajesz, że nie widzisz podobieństwa, jeśli wydaje Ci się, że to pierwsze jest niedopuszczalne, a to drugie ma jakieś moralne wytłumaczenie, to usiądź, proszę wygodnie na fotelu i przemyśl to jeszcze raz - nawołuje.

Pod obszernym wpisem 33-latki zrodziła się zażarta dyskusja. Podczas gdy spora część internautów zgodziła się z punktem widzenia Kasi, znaleźli się i tacy, którym nie spodobało się, to co napisała. Nieoczekiwanie dostało się także jej tacie:

bDAHayXy

Wszystkie pozycje dobrze mi znane. Radzę podejść do tych pięknych książek, nieco poszerzając swoje horyzonty, bo przytyk odnośnie naszego prezydenta, mówiąc delikatnie, nietrafiony. Tym bardziej, będąc córką człowieka, dla którego "polskość to nienormalność",

Pani Kasiu, z całym szacunkiem, ale zestawienie nietrafione,

Ale czy to znaczy, że rodziny homoseksualne będą mogły adoptować dzieci i je wychowywać? Co z psychiką takiego dziecka? - pisali, często odbiegając od tematu obserwatorzy Tusk.

Podoba Wam się sposób, w jaki Kasia podeszła do tematu?

bDAHayXz
bDAHayXA
bDAHayXS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(226)
Ktoś
7 miesięcy temu
Proponuję strefy wolne od celebrytów
Tak
7 miesięcy temu
Tak każdy normalny widzi o co chodzi. Politycy którzy nie radza sobie z realnymi problemami dziela społeczeństwo i wymyślaja wrogow. Już to historia przerabiała.
blagam
7 miesięcy temu
skonczcie ja promowac. panna nikt, gdyby nie byla corka Tuska bylaby nikim
bDAHayXT
Kumiko
7 miesięcy temu
Powiedziała co wiedziała, czyli to co niby jest w modzie mówić 🤦‍♀️
Jaś
7 miesięcy temu
Polskość to nienormalność, tak mówi twój tatuś, prawda Kasiu?
Najnowsze komentarze (226)
OpaFranz
7 miesięcy temu
Wywodzi się z filogermańskiej rodziny,a mydli Polakom oczy okładką "Kamieni na szaniec" Kamińskiego.
OpaFranz
7 miesięcy temu
"Ktoś kiedyś powiedział: "Niemcy bez Żydów",...". Czy Katarzyna Tusk wie o tym,że jej ojciec na łamach miesięcznika "Znak"(1987 rok) stwierdził,że "polskość to nienormalność". Czy wie,że jej krewni służyli w wehrmachcie, a w domu dziadków jej ojca mówiło się po niemiecku? Czy słyszała rodzinną anegdotkę o tym,że dziadek jej ojca został przyjacielsko poklepany po plecach przez Hitlera? Czasami lepiej milczeć.
agap
7 miesięcy temu
"Ktoś kiedyś powiedział: "Niemcy bez Żydów"- a proszę powiedzieć KTO i co ten "ktoś" zrobił i do czego doprowadziła idea? oraz "Polska wolna od LGBT"- KTO i co ten "ktoś" może zrobić?do czego doprowadzić? i racjonalnie wytłumaczyć to "..." porównanie? Tylko proszę tak, żeby KAŻDY zrozumiał, dlaczego Żydzi "kiedyś" i LGTB "teraz" są w jednym worze...???
henio
7 miesięcy temu
racja, gdzie my ......
jurson
7 miesięcy temu
no błysła , ale tatuśkowi i tak nie dorówna w gadaniu bzdur
!!!!
7 miesięcy temu
a ja bym dodał jeszcze Polska wolna od Tusków
!!!!
7 miesięcy temu
a ja bym dodał jeszcze Polska wolna od
!!!!
7 miesięcy temu
komentarz
bDAHayXL
Polus
7 miesięcy temu
Jak narazie to ludzie z lgbt nas obrażają i atakują i dziwią się że jest jak jest prowokują i kiedyś się doigraja
Gość
7 miesięcy temu
Umniejszanie, kpina, obracanie w żart spraw poważnych, przyzwolenie na obrażanie, przemoc słowną i fizyczną, odczłowieczanie i powolne, acz systematyczne odbieranie praw. Kneblowanie, póki co w sensie przenośnym, przeciwników politycznych, mediów, innych osób mających odmienne poglądy. Wszystkie te działania prowadzą w końcu do nieporozumień, głębokich podziałów, agresji, które mogą mieć tragiczne skutki. Tak było w przeszłości i tak jest teraz, może skala i forma jest nieco inna. Nie uczymy się na błędach, nie wyciągamy wniosków. Polska jest dla wszystkich i żal patrzeć, że ktoś uważa się za lepszego, a swój światopogląd za jedyny właściwy. Najlepiej by było, gdyby każdy zajął się sobą i przestał wtryniać się w decyzje innych, ale to jest nierealne.
Helar
7 miesięcy temu
Chciałbym Polski bez Tuskow! Chociaż w internecie!!!!!!!
Polus
7 miesięcy temu
Jak tatuś jeszcze trochę to zacznie się wymadrzac na całego mądra jak tatus
dość
7 miesięcy temu
I znowu ten sam argument - jak nas nie akceptujecie to jesteście jak Hitler. A lubicie psy? To jesteście jak Hitler.
Ala
7 miesięcy temu
Powiedziała co wiedziała zawsze ludzie tacy istnieli i będą istnieć ale nie znaczy to że są lepsi i trzeba ich kochać choć oni sami nie kochają wszystkich.
...
Następna strona
bDAHayYn