Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Katarzyna Zillmann ubolewa nad tym, że nie może wziąć w Polsce ŚLUBU Z PARTNERKĄ: "Dokument zawarty za granicą nic nie znaczy w Polsce" (WIDEO)

140
Podziel się:

W szczerym wywiadzie udzielonym Pudelkowi wioślarka Katarzyna Zillmann opowiedziała o coming oucie, ślubnych planach i posiadaniu potomstwa przez pary jednopłciowe.

Katarzyna Zillmann ubolewa nad tym, że nie może wziąć w Polsce ŚLUBU Z PARTNERKĄ: "Dokument zawarty za granicą nic nie znaczy w Polsce" (WIDEO)
Katarzyna Zillmann o ślubie z partnerką (Instagram, Pudelek Exclusive)

Katarzyna Zillmann w lipcu 2021 roku zaskoczyła sporą część widzów TVP. Po zdobyciu, wraz z trzema innymi wioślarkami, srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich, pozdrowiła w publicznej telewizji swoją dziewczynę.

Choć sportsmenka już wcześniej wspominała o ukochanej, to od czasu pamiętnych pozdrowień, media stwarzają jej jeszcze więcej okazji do wypowiadania się na temat orientacji seksualnej i relacji z Julią Walczak.

Kasia zapraszana jest także na branżowe eventy. Ostatnio pojawiła się na Gali WP Kobieta #Wszechmocne 2022, gdzie udzieliła Pudelkowi wywiadu. Na wstępie zdradziła, czy drażnią ją pytania o coming out.

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie denerwują - oznajmiła szczerze z uśmiechem na twarzy, dodając:

Ale właśnie Julia mi powiedziała, że powinnam się uspokoić i pomyśleć, jaki jest głębszy sens tego. (...) Zrozumiałam, że muszę przez ten etap odpowiedzi na niewygodne pytania - bo ludzie z reguły nie lubią się tłumaczyć, dlaczego kogoś kochają - przejść. No, niestety/stety muszę się na ten temat wypowiadać. Wiem, że to jest potrzebne. Gdybym nie mówiła o tych oczywistych dla mnie sprawach to ci, którzy tego nie rozumieją, nie usłyszeliby o tym w ogóle.

W rozmowie z Pudelkiem przyznała też:

Ja takiego swoistego coming outu nie zaliczyłam.... To ten medialny coming out tak "poszedł", że tak powiem - odniosła się do zeszłorocznego zamieszania wokół jej osoby, wspominając:

To był taki moment euforii i dla mnie to było bardzo naturalne, i totalnie niezaplanowane.

27-latka przypomniała, że od dłuższego czasu mówiła już o swojej orientacji, jednak nie wszystko było emitowane w telewizji:

Ja już wcześniej o tym mówiłam w niektórych programach, które były emitowane, nawet w TVP. (...) Normalnie o tym opowiadałam. Raz to było puszczane, że jestem w związku z drugą kanadyjkarką, a raz nie puszczano tego.

Podczas wywiadu odniosła się też do tego, że reklama z jej udziałem nie została wyemitowana w Telewizji Polskiej. Podkreśliła, że nie jest jej przykro, ponieważ "wie, jak wygląda rzeczywistość" i dodała:

Trzeba najzwyczajniej w świecie edukować. Brakuje przede wszystkim edukacji seksualnej. To jest podstawa, żeby wychowywać szczęśliwsze pokolenia - nawiązała do sytuacji w naszym kraju.

Nie mogło zabraknąć i tematu ślubu. Zakochana wioślarka nie ma jednak co do tej kwestii złudzeń:

(...) Jakichś oficjalnych deklaracji jeszcze nie było... A nawet jakby, to gdzie? Dokument zawarty za granicą nic nie znaczy w Polsce... To byłby taki przerost formy nad treścią. A takie puste obietnice mnie nie kręcą - oznajmiła gorzko, zwracając uwagę:

Po prostu chciałabym najpierw o to zawalczyć - bo to jest walka - o tę możliwość, równość, wszyscy płacimy te same podatki. Dlaczego nie mamy równych praw? Najpierw więc chciałabym, żeby była taka możliwość i wtedy można pomyśleć.

Zillmann zabrała głos także w kwestii posiadania dzieci przez pary jednopłciowe. Posłuchajcie, co powiedziała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Katarzyna Zillmann o życiu prywatnym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(140)
Mm.
2 tyg. temu
Proszę, wrócicie do napisu na różowo albo biało - czerwono. W końcu jesteśmy w Polsce. Szanujmy nasz kraj przede wszystkim. Patriotyzm ( nie mylić z nacjonalizmem) to piękna rzecz.
Kot
2 tyg. temu
Hetero żyją bez ślubu, homo chcą się żenić. Świat się kończy.
ComingOut
2 tyg. temu
Jestem hetero.
facet
2 tyg. temu
Dla niej orientacja to też trampolina do kasy z reklam, imprez w wawie i promocji. Gdyby swoje intymne sprawy zachowała dla siebie to by tego nie miała.
Gdynia
2 tyg. temu
Dokument zawarty zagranicą? Po jakiemu to?
Najnowsze komentarze (140)
Ajwaj
1 tyg. temu
Zilmanny I inne
marbu
2 tyg. temu
Odpowiedzcie proszę (bez hejtu) dlaczego w przypadku par jednopłciowych kobiecych, jedna z osób zwykle jest "męska" ( wygląda i stylizuje się na mężczyznę)
Julia
2 tyg. temu
Niedobrze sie robi patrząc na te zdjęcia!!!do czego to doszło....:(
Rodzina
2 tyg. temu
i bardzo dobrze. Rodzina to kobieta + mężczyzna .
Mstb
2 tyg. temu
Data spokój. Powinno być rozwiązanie prawne dla osób homoseksualnych, jak chcą ze sobą żyć. Ślub rozwiązuje pewne kwestie: dziedziczenie, rozliczenia podatkowe itp. Czemu nie można zrobić rozwiązania typu zobowiązanie partnerskie.
Polak
2 tyg. temu
Po co robią te demonstrację .Chyba tylko ,żeby je chwalono i obrażano.
Polak
2 tyg. temu
Po co robią te demonstrację .Chyba tylko ,żeby je chwalono i obrażano.
ostrożny
2 tyg. temu
Czytam o sodomie i gomorze co za los spotkał te miasta grzechu.
psychiatra
2 tyg. temu
Straszne to i smutne......
zohydzony
2 tyg. temu
Niedługo będzie modne aby to takich relacji dołączył jeszcze facet do trójkątu i tez taka "rodzinka" będzie starała sie o dziecko - zobaczycie.
sdryth
2 tyg. temu
A może u swoich w Izraelu będzie mogła?
jojo
2 tyg. temu
bo małżeństwo to kobieta i mężczyzna, nie wie pani o tym....a może edukacja by się przydała ????
Magda
2 tyg. temu
Nie rozumiem czegoś... Ślub hetero pary, który był zawarty za granicą, jest u nas akceptowany, więc dlaczego pary homo nie?
Katolik
2 tyg. temu
Obrzydliwe, najważniejsze że dla Was znaczy dokument zawarcia "związku"....ja chcę wolności i mnie to obrzydza, więc bez szczegòłòw. Żaden hetero nie obnosi się z tym co robi w sypialni, a ...ci tolerancyjni straszne się obnoszą że swoją seksualnością, a ja chcę wolności i nie słuchać o tym....spiszcie testament i po sprawie.... świat jest piękny bez zgorszenia...a zawsze z Bogiem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie