Trwa ładowanie...
Paww
|

Kinga Rusin, Aleksandra Domańska i Edyta Pazura opowiadają o cieniach macierzyństwa. "Zastanawiałam się, czy nie skoczyć z wieżowca" (ZDJĘCIA)

220
Podziel się:
220
Podziel się:

Wśród celebrytek promowane jest cukierkowe macierzyństwo pełne słodkich obrazków i mam w wyśmienitym humorze. Katarzyna Cichopek i Tatiana Okupnik nie bały się jednak opowiedzieć fanom o problemach, z jakimi zmagały się, gdy zostały matkami.

1
 / 15
Kinga Rusin, Aleksandra Domańska i Edyta Pazura opowiadają o cieniach macierzyństwa. "Zastanawiałam się, czy nie skoczyć z wieżowca" (ZDJĘCIA)
Kinga Rusin, Aleksandra Domańska i Edyta Pazura opowiadają o cieniach macierzyństwa. "Zastanawiałam się, czy nie skoczyć z wieżowca" (ZDJĘCIA)
Kinga Rusin, Aleksandra Domańska i Edyta Pazura nie boją się opowiadać o cieniach macierzyństwa. "Zastanawiałam się, czy nie skoczyć z wieżowca" (ZDJĘCIA) (Licencjodawca)
0
0

Celebrytki w social mediach przeważnie przedstawiają okres ciąży i pierwszych chwil z dzieckiem jako słodki czas pozbawiony zmartwień i problemów. Na szczęście z drugiej strony powoli jest normalizowany temat depresji poporodowej - coraz więcej gwiazd nie boi się o niej opowiadać. Celebrytki przyznają, że cierpiały lub cierpią na baby blues, czyli smutek poporodowy, który związany jest z narodzinami dziecka, nową rolą i obowiązkami.

Jedną z pierwszych gwiazd, które publicznie opowiedziały o ciężkich chwilach tuż po porodzie, była Kayah. Piosenkarka opowiedziała o swoich uczuciach w 2009 roku. Dziś coraz więcej celebrytek przyznaje się do depresji poporodowej oraz nieprzyjemnego połogu. W ostatnim wywiadzie Aleksandra Domańska wyznała, że po urodzeniu syna nie spłynęła na nią fala miłości do dziecka.

O złym samopoczuciu opowiedziały również Edyty Pazura oraz Katarzyna Cichopek. Zobaczcie, jak celebrytki dzielą się swoimi doświadczeniami w trudnym temacie.

2
 / 15
Aleksandra Domańska

Aleksandra Domańska bardzo chętnie opowiada o swoim przeżywaniu macierzyństwa. Kilka tygodni po porodzie pozowała na Instagramie w ubraniach sprzed ciąży, żartując ze swojej naiwności w oczekiwaniu szybkiego powrotu do formy. Aktorka udzieliła niedawno wywiadu Justynie Nagłowskiej, której opowiedziała o tym, że tuż po narodzinach syna nie czuła nagłego przypływu miłości do pociechy.

Jak miałam Ariela w ramionach po raz pierwszy, jak się urodził, to niestety nie zalała mnie fala miłości. Trzymałam jakiegoś malutkiego człowieka w swoich ramionach i Maria Romanowska mówi mi, że to jest właśnie mój syn, a ja po prostu nic nie czuję, nic. Spojrzałam na tatę Ariela i widzę, że jesteśmy "on the same page". Miałam takie: "Ok, to co teraz?". Kilka godzin później, jak się obudziliśmy cali połamani, to on mówi: "Wiesz, nic nie czuję". A ja załamana w środku, że ja też nic nie czuję, a ktoś powinien czuć może za nas?

3
 / 15
Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek w wywiadzie dla magazynu "Na żywo" przyznała, że na początku macierzyństwo ją przerosło. Przed pojawieniem się dziecka bliscy przekonywali ją, że to wyjątkowy czas. Rzeczywistość dla aktorki okazała się jednak druzgocąca.

Przeżyłam koszmar po porodzie. Bardzo długo wracałam do formy tak fizycznej, jak psychicznej. Co więcej, wszystkie mamy dookoła zapewniały mnie, jak to jest pięknie i wspaniale, gdy już urodzi się dziecko, a ja, ku mojemu przerażeniu, wcale tego nie czułam. Miałam do siebie pretensje o to, że nie jest tak, jak być powinno. Uznałam, że jestem po prostu gorsza od innych.

4
 / 15
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez po narodzinach dzieci długo dochodziła do formy fizycznej oraz psychicznej. Piosenkarka szybko zaczęła walkę z 35 kilogramami, które przybyły jej w czasie ciąży. Rygorystyczna dieta wpłynęła na jej samopoczucie.

Bliźniaki płakały i bywało, że ani ja, ani doświadczone opiekunki nie umiałyśmy ich uspokoić. Macierzyństwo to coś pięknego, ale przyznam, że było mi trudno pogodzić się z tym, że dzieciaki nie zawsze robią to, co chcę, i wtedy, kiedy chcę.

5
 / 15
Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik kilka lat temu wycofała się z show biznesu, żeby w pełni poświęcić się rodzinie. Przy okazji świętowania Dnia Matki piosenkarka zdobyła się na szczerość i za pośrednictwem zamieszczonych na Instagramie nagrań opowiedziała fanom o zmaganiach z depresją, dolegliwościach po porodzie oraz trudach rodzicielstwa.

Dzień Mam. Każda Mama ma inną historię. Każda ma swoje problemy. Nie ma co się porównywać. Postanowiłam pokazać mały wycinek tego, co u mnie się zadziało po porodzie. Nie miałam wpływu na to, że podczas porodu wkradł się błąd personelu. Podano mi m.in. za dużo kroplówek. O innych pomyłkach opowiedziałam w filmie o pierwszym porodzie. Taka moja historia.

6
 / 15
Kinga Rusin

Mieszane uczucie dopadły również dziennikarkę, która w jednej z publikacji napisała dość zaskakujące wyznanie. Kinga Rusin w napisanej wraz z Małgorzatą Ohme książce "Co z tym życiem?" opowiedziała o chwili tuż po narodzinach córki.

Nigdy wcześniej tego nie mówiłam, ale wydaje mi się, że po urodzeniu starszej córki (miałam wtedy 25 lat) przeszłam prawdziwą depresję poporodową. Amerykanie nazywają to, jakże romantycznie i subtelnie, baby blues... A ja miałam taki blues, że stojąc na balkonie, na dwudziestym pierwszym piętrze wieżowca, w którym wtedy mieszkałam, zastanawiałam się, czy nie skoczyć.

7
 / 15
Kayah

Kayah jako jedna z pierwszych gwiazd opowiedziała publicznie o depresji poporodowej, z którą się zmagała. Piosenkarka wyznała, że czuła wielkie rozdarcie, kiedy została mamą.

To było takie rozdarcie. Z jednej strony wielka miłość i poczucie obowiązku, a z drugiej bezsilność wobec tego wiecznego krzyku, uczucie żalu, że w ogóle się taką decyzję podjęło - powiedziała w wywiadzie dla Vivy.

8
 / 15
Anna Wyszkoni

Anna Wyszkoni jest bardzo zaangażowaną mamą, jednak piosenkarka przeżyła dramat po narodzinach córeczki Poli. Celebrytka podejrzewała u siebie depresję poporodową.

Zastanawiałam się, czy nie mam depresji poporodowej. Niby wszystko fajnie, jednak coś mnie blokowało. Sporo wtedy przeczytałam o baby blues. To na szczęście nie jest już tabu, ale wciąż za mało mówi się o tym publicznie. A sądzę, że trzeba. Chciałam bardzo wrócić do pracy: na scenę, do muzyki, lecz pojawił się strach: będzie ciężko, wszystko zapomniałam!

9
 / 15
Paulina Sykut-Jeżyna

Paulina Sykut-Jeżyna w wielu wywiadach podkreśla, że w najtrudniejszych chwilach macierzyństwa mogła liczyć na wsparcie i pomoc męża. Prezenterka przyznała, że kobietom ciężko jest przyznać się do odczuwania słabości po urodzeniu dziecka, ponieważ oczekuje się od nich idyllicznego przeżywania połogu.

Mało która mama potrafi publicznie przyznać, że dopadł ją baby blues i wcale nie czuła się tak fantastycznie, jak od niej oczekiwano. Kiedy jesteś osobą publiczną ta presja jest jeszcze większa. Dla mnie najtrudniejszym momentem było ciągłe bycie pod tzw. lupą, oglądanie mnie dookoła. Miałam momenty, że byłam zmęczona, rozdrażniona, bo burza hormonów robiła swoje. Wiele kobiet zna ten stan, gdy do oczu cisną się łzy, choć nie ma się powodów do płaczu, bo przecież jest się najszczęśliwszą kobietą na ziemi. Te kilka pierwszych miesięcy po porodzie to bardzo ważny czas, czas w którym potrzebujemy spokoju, by nabrać sił na nowe wyzwania, jakie niesie ze sobą macierzyństwo.

10
 / 15
Adele

Adele o swoich odczuciach po urodzeniu synka opowiedziała na łamach "Vanity Fair".

Łatwo wpadam w depresję. Gdy urodziłam syna, przeżyłam naprawdę ciężką depresję poporodową - wyznała.

11
 / 15
Katarzyna Bujakiewicz

Katarzyna Bujakiewicz po urodzeniu córki nie była w stanie normalnie funkcjonować i zajmować się swoim dzieckiem. Aktorka borykała się z depresją poporodową, o której opowiedziała mediom jej znajoma. Bujakiewicz została ambasadorką projektu "Świadoma mama".

Spotkało ją to, co popularnie nazywa się depresją poporodową. Zawsze wysportowana, zadbana, teraz nie bardzo lubiła swoje lustrzane odbicie. A do tego płacząca córeczka... Fatalnie się czuła w tej swojej nowej roli. Nie mogła się odnaleźć - wyznała jedna ze znajomych aktorki.

12
 / 15
Edyta Pazura

Edyta Pazura w podcaście "Tak Mamy" opowiedziała o problemach po urodzeniu ostatniego dziecka. Żona Cezarego Pazury wyznała, że depresja poporodowa była kumulacją skrywanych do tej pory emocji.

Wpadłam w depresję. Na początku wydawało mi się, że przez COVID, ale teraz myślę, że po prostu nazbierało mi się przez wiele lat. I w momencie, kiedy usiadłam, kiedy zostaliśmy wszyscy do tego zmuszeni, to zaczęło to wszystko do mnie docierać. Bo dostałam mocno po głowie przez te wszystkie lata.

Celebrytka opowiedziała również, że nie mogła liczyć na zrozumienie ze strony wielu osób.

Gdy się przyznałam i powiedziałam głośno, że mam depresję, to ludzie zaczęli się śmiać. Wyszydzali mnie. Uznali, że to, że mam depresję, to moja wina, bo związałam się z dużo starszym facetem i weszłam w show biznes. A znam przecież całe mnóstwo osób, które mają depresję, i nie są wcale w show biznesie. Znam kobiety, które rodzą i które sobie nie radzą.

13
 / 15
Monika Richardson

Monika Richardson również mierzyła się ze zdrowotnymi powikłaniami po urodzeniu dziecka. Dziennikarka przeżyła depresję poporodową oraz zapalenie piersi.

Miałam podobne doświadczenia, depresję poporodową i zapalenie piersi – wyznała w programie telewizyjnym.

14
 / 15
Chrissy Teigen

O swoich odczuciach tuż po urodzeniu pierwszego dziecka opowiedziała także Chrissy Teigen. W 2017 roku ukazał się jej felieton dotyczący depresji poporodowej.

Nie mogłam wstać z łóżka. Wszystko mnie bolało. Nie miałam apetytu. Nie kontrolowałam tego, co się ze mną dzieje. Dlatego zaczęłam o tym opowiadać. Myślałam, że jestem samolubna. Przecież nie powinnam tak się czuć. A nadal czasami się tak czuję - pisała aktorka.

15
 / 15
Maria Konarowska

Maria Konarowska dość szybko została wypisana ze szpitala, co odbiło się na zdrowiu aktorki. Konarowska bardzo źle przechodziła połóg. Nie zdradziła dokładnie, co jej dolega, ale skarżyła się na opuchniętą twarz i nogi.

Do głowy by mi nie przyszło, że to, co przyjdzie później, będzie takie trudne na tak wielu płaszczyznach. W moim otoczeniu kobiety raczej szybko dochodziły do siebie i generalnie, z mojej perspektywy, mało się mówiło o czasie zaraz po porodzie. Tak czy siak, po polsku łączę się w bólu ze wszystkimi mamami, które zmiótł połóg. Bądźcie dla siebie dobre.

KOMENTARZE
(220)
Ania
2 lata temu
Dziękuje wam za polecenie tutaj blogerki która zdradziła sposób na odebranie bonusowych 4000zl. Dzięki temu wyszłam z cięzkiej sytuacji.. Kto nie odebrał można sobie wyszukać w internecie Korawilska to wyskoczy
Marta
2 lata temu
To prawda. Mały ma 10 miesięcy, a nasze pierwsze 4 miesiące to hardcore. Stałam w łazience i myślałam po co mi to było, po co mi dziecko, że tak żałuję, a potem szłam do niego i mówiłam jak bardzo go kocham. Psychika ludzka jest tak zawiła, że szkoda słów.
Gość
2 lata temu
Nie ,no ku....a większość tych pań a już z pewnością Pazura ,Sukut,Cichopek,Siwiec które teraz nagle wylewają żale jak to ciężko miały po urodzeniu dziecka w tym samym czasie na swoich instagramach zamieszczały słodkie zdjęcia z pociechami przy okazji zarabiając kupę kasy za reklamowanie produktów dla młodych mam ,niemowląt itp. zaczarowywująć rzeczywistość piejąc z zachwytu nad macierzyństwem ,teraz idąc za modą na narzekanie chcą nas przekonać że zgoła było inaczej? To co z waszą wiarygodnością ?Zrobicie wszystko dla poklasku byle tylko zwrócić na siebie uwagę.Od kiedy kłamstwo ma być inspiracją i wsparciem kobiet które borykają się depresją poporodową.Wstyd.
Bąbel
2 lata temu
Nie wszystkie jednak mają depresję. Taka jedna od razu uśmiechnięta wystawiała się z Heńkiem na instagramie
Monia
2 lata temu
Aleksandra Domanska ,czy ona była choć raz z czegoś zadowolona ?
Najnowsze komentarze (220)
Jagoda
2 lata temu
Macierzyństwo nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Obowiązków jest tyle, że czasami nie wiadomo w co ręce włożyć. Dobrze że mam roombe to chociaż z odkurzaczem po domu latać nie muszę. Mąż jak wraca z trasy to też pomaga jak może.
Patka
2 lata temu
Macierzyństwo nie zawsze jest proste. Jak nam urodziło się pierwsze dziecko to zajmował się nim tylko mąż bo ja nie byłam w stanie przez depresję poporodową. Bardzo długo z nią walczyłam i po leczeniu ketaminą w ketamineclinic jest lepiej. Teraz potrafię się już cieszyć, że jest nas trójka :)
Lila
2 lata temu
Edyta jest ładną kobietą, ale traci na urodzie robiąc takie spi...one miny.Od robienia min jest Czarek, któremu wychodzi to super.
mama
2 lata temu
Macierzyństwo to naprawdę ciężka robota, ale i mnóstwo przyjemności.
KFDB
2 lata temu
Nie ma cieni. Jest tylko szczęście. Na bardzo krótko. I panienki zdadzą sobie z tego sprawę za parę lat.
Zgredek
2 lata temu
Znajac logike tych kobiet to I tak wiekszosc zrobi sobie kolejne dziecko
Mar
2 lata temu
ODWAGI !!!
Magda
2 lata temu
kobiety w połogu potrzebują wsparcia, ciepła i spokoju
Realista
2 lata temu
Mysla, ze sa takie wspaniale, ze musza zostawic czastke siebie na ziemi, za 100 lat I tak juz nikt o was nie bedzie pamietal, nie sa jak Marilyn Monroe niestety
Monika
2 lata temu
Depresja poporodowa to najgorsze co może się komuś przytrafić. Sama miałam, wiec wiem do to znaczy
Fftr
2 lata temu
Proszę nie mylić depresji poporodowej z baby blues, depresję należy zdiagnozować i leczyć, baby blues to pogorszenie samopoczucia, płaczliwość, smutek, itp zaczynająca się kilka dób po porodzie w wyniku nagłego zaburzenia dotychczasowego układu chormonow, ten stan przechodzi samoistnie lub przechodzi w depresję, ale to nie to samo.
Iza
2 lata temu
depresja poporodowa to bardzo poważna sprawa, bez względu na to, czy jestes bogata, czy biedna
jaaa
2 lata temu
Nie oceniam nikogo, nie jestem psychologiem, psychiatrą, jeśli ktoś mi mówi, że przeżył depresję po porodzie to Mu wierzę. Mam dwoje Dzieci, jedno z Dzieci urodziło się chore, drugie Dziecko 4 lata póżniej zdrowe . Każdego dnia przy drugim Dziecku dziękowalam Bogu, opatrzności, że jest zdrowe, i nieważna była ta "reszta" jak brak snu czy kolka, to było NIC w prównianiu do lęku o życie i zdrowie pierwszego Dziecka .
Logika
2 lata temu
Moja kolezanka z pracy tez po jednym mowila ze zrobila glupote, ze zaszla, po 3 latach urodzila drugie dziecko...
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

RZADKI WIDOK: Iga Świątek pokazała prywatne kadry z Rzymu (ZDJĘCIA)

Iga Świątek po wygranym turnieju WTA w Rzymie w końcu znalazła czas, aby się zrelaksować i zwiedzić malowniczą stolicę Włoch. Tenisistka pokazała się z zupełnie innej strony, internauci byli poruszeni jej postawą.
9.

Jarosław Kaczyński wyznał, że z okazji komunii otrzymał APARAT FOTOGRAFICZNY! Co dostali inni politycy? (WIDEO)

Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym politycy wspominają czasy, gdy szli do Pierwszej Komunii Świętej. Zapytano ich, czy widzieli na oczy otrzymane w dniu przyjęcia sakramentu pieniądze. Niektórzy wyjątkowo się otworzyli.
8.

Tak zmieniał się Krzysztof Rutkowski. Słynny detektyw bez licencji nie zawsze miał "kwadratową" fryzurę (ZDJĘCIA)

Na przestrzeni około trzech dekad funkcjonowania w mediach Krzysztof Rutkowski przeszedł sporą metamorfozę. Zobaczcie, jak zmieniał się 64-letni celebryta. Imponująca przemiana?
7.

Agata Duda w czerni towarzyszy mężowi podczas pogrzebu Jacka Zielińskiego (ZDJĘCIA)

Andrzej i Agata Dudowie wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych Jacka Zielińskiego. Pierwsza dama postawiła na dostosowaną do sytuacji stylizację. Kobieta z klasą?
6.

TYLKO NA PUDELKU: Tomasz Jacyków o komunijnej stylizacji Joanny Opozdy: "Do KLUBU NOCNEGO". Co sądzi o innych? (ZDJĘCIA)

Przedstawicielki polskiego show-biznesu potrafią uczynić spektakularne wydarzenie z nawet najzwyklejszego przyjęcia komunijnego. Redakcja Pudelka zwróciła się z prośbą do Tomasza Jacykowa o wyrażenie opinii na temat stylizacji cieszących się największym zainteresowaniem czytelników.
5.

Oni rządzą polskim internetem! Poznajcie nominowanych w kategorii Tiktoker/ka roku w plebiscycie Pudelka (ZDJĘCIA)

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Pudelek Pink Party. Poza celebracją naszych 18. urodzin, podczas imprezy poznamy laureatów ogłoszonego kilka tygodni temu plebiscytu. Zobaczcie, kto ma szansę na zgarnięcie statuetki w kategorii Tiktoker/ka roku.
4.

87-letnia Krystyna Loska sfotografowana przez paparazzi podczas samochodowej wyprawy po zakupy (ZDJĘCIA)

Krystyna Loska udowadnia, że wiek to tylko liczba. Ostatnio paparazzi wypatrzyli 87-latkę, gdy ta wyruszyła na zakupy swoją toyotą.
3.

Rozanielona Katy Perry świętuje koniec kolejnego sezonu "American Idol" w towarzystwie Orlando Blooma. Ładna para? (ZDJĘCIA)

Za nami wielki finał programu "American Idol". Tuż po zakończeniu prac nad programem gwiazdy muzycznego show wybrały się do restauracji na after party. Fotoreporterzy wypatrzyli Katy Perry, której towarzyszył Orlando Bloom.
2.

Rosie Huntington-Whiteley i jej ŚCIŚNIĘTY BIUST brylują na czerwonym dywanie w Cannes. Udana kreacja? (ZDJĘCIA)

Rosie Huntington-Whiteleyn uchodzi za jedną z najpopularniejszych modelek na świecie. Gwiazda próbuje swoich sił również w aktorstwie, a ostatnio pojawiła się na czerwonym dywanie w Cannes. Obok jej kreacji nie można było przejść obojętnie.
1.

Jennifer Lopez i Ben Affleck "przyłapani" podczas rodzinnego wypadu do kina! Plotki o kryzysie ucichną? (ZDJĘCIA)

Paparazzi "przyłapali" Jennifer Lopez i Bena Afflecka w Los Angeles. Niedzielne popołudnie upłynęło im pod znakiem rodzinnego wypadu do kina. Na miejscu pojawiła się również Jennifer Garner. Spekulacje o kryzysie w związku pójdą w zapomnienie?