Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Kinga Rusin radzi DOCENIĆ sojusz z Amerykanami: "Oby Joe Biden nie był MŚCIWY..."

Podziel się:

Kinga Rusin przypomina, że polski rząd zrobił wiele, aby zaszkodzić naszym relacjom z USA. "Należy cieszyć się, że Amerykanie nie są małostkowi" - uważa dziennikarka.

Kinga Rusin radzi DOCENIĆ sojusz z Amerykanami: "Oby Joe Biden nie był MŚCIWY..."
Kinga Rusin radzi docenić sojusz z Amerykanami (AKPA, EAST_NEWS, Getty Images)

Kinga Rusin co prawda od dawna już nie mieszka w Polsce, ale nawet z odległych zakątków świata śledzi bieżące wydarzenia polityczne w ojczyźnie. Ostatnio przestrzegała Stinga przed występem na gali organizowanej przez Telewizję Polską.

Rusin komentuje też wydarzenia związane z wojną w Ukrainie. W najnowszym wpisie na Instagramie apeluje o docenienie wsparcia, jakie otrzymujemy od Amerykanów.

Praktycznie wszyscy tutaj w Kostaryce, gdy dowiadują się, że jesteśmy z Polski, pytają o wojnę. Najbardziej chętni do rozmów, zorientowani w temacie i empatyczni są Amerykanie. Dwa dni temu jeden z nich, po kilku minutach rozmowy wypalił: "Gdyby Rosjanie zaatakowali Polskę, ja i moi koledzy od razu jedziemy was bronić. Bez wahania. Tak się z chłopakami umówiliśmy". Jak się okazało, były żołnierz. Zatkało nas. Przecież nie musi, nie jest w czynnej służbie - opowiada dziennikarka.

Zobacz także: Piotr Kraśko: "Kinga Rusin jest dla mnie jak siostra. Sercem jestem po jej stronie"

Rusin podkreśla, że obecny rząd zrobił wiele, aby skonfliktować nas ze Stanami Zjednoczonymi. Przypomina, że Polska długo nie była w stanie oficjalnie pogratulować zwycięstwa prezydentowi Bidenowi i wyśmiewano go w telewizji publicznej. Kością niezgody była też ustawa "lex TVN", która - jak pisze Kinga - mogła doprowadzić do zniszczenia największej amerykańskiej inwestycji w Polsce.

Oby Joe Biden nie był mściwy... Dziś przylatuje do nas, wyląduje w Rzeszowie, nie tak daleko od granicy z Ukrainą. To mocny gest! Symboliczne poparcie naszego kraju, pokazanie Rosjanom, że Ameryka jest z nami i nas nie zostawi - interpretuje Rusin. Należy doceniać to, co robią Amerykanie i cieszyć się, że nie są małostkowi - że może bardziej niż obecną władzę cenią po prostu zwykłych Polaków i naszą ojczyznę.

Na koniec dziennikarka radzi: "Chuchajmy i dmuchajmy na ten sojusz. Drugiego takiego nie mamy".

Internauci podzielają zdanie Kingi.

Święta racja; Cała prawda; Mam nadzieję, że cały świat widzi i wie, że rząd rzuca nam tylko kłody pod nogi, a to my jako społeczeństwo pomagamy i wspieramy Ukrainę - piszą w komentarzach.

Źródło:
pudelek.pl
Oferty dla Ciebie