Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Konferencja prasowa Strajku Kobiet: Wśród postulatów m.in. LEGALNA ABORCJA i DYMISJA RZĄDU!

569
Podziel się

"W środę nie idziemy do pracy, w piątek zapraszamy do Warszawy na protesty" - mówiły liderki ruchu.

Konferencja prasowa Strajku Kobiet: Wśród postulatów m.in. LEGALNA ABORCJA i DYMISJA RZĄDU!
Strajk Kobiet przedstawił postulaty (Facebook, East News)
bDnAabbF

Od zeszłego czwartku w Polsce trwa zmasowany protest Polek i Polaków, którzy nie zgadzają się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej zakazującym aborcji ze względu na wady płodu.

We wtorek w siedzibie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której liderki ruchu: Klementyna Suchanow, Marta Lempart i Agnieszka Czerederecka przedstawiły postulaty, które "zebrały, wsłuchując się w to, co się dzieje".

bDnAabbH

Ich lista wygląda następująco:

1. Wy****dalać z oświadczeniem Przyłębskiej

2. Wy****dalać z Przyłębską

3. Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego

bDnAabbN

4. Chcemy prawdziwego Sądu Najwyższego

5. Chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich

6. Chcemy nowelizacji budżetu

7. Chcemy kasę na ochronę zdrowia

bDnAabbO

8. Chcemy pomocy dla pracowników i przedsiębiorców

9. Chcemy pomocy dla sektora kultury

10. Chcemy pełni praw kobiet

11. Chcemy legalnej aborcji

bDnAabbP

12. Chcemy edukacji seksualnej

13. Chcemy antykoncepcji

14. Chcemy pełni praw człowieka i poszanowania praw osób z niepełnosprawnościami

16. Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu. Wyp****alać z religią ze szkół

bDnAabbQ

17. Chcemy dymisji rządu

Kobiety zapowiedziały powołanie Rady Konsultacyjnej złożonej z ekspertów cieszących się zaufaniem społecznym, która będzie pracować nad tym, jak "posprzątać ten burdel, który urządził nam PiS".

Na najbliższe dni zapowiedziano kolejne "atrakcje".

Będą się działy w różnych miejscach różne rzeczy. W środę nie idziemy do pracy, nie idziemy do szkoły, nie idziemy na uczelnię. W piątek zapraszamy do Warszawy na protesty.

Przypominamy od razu, że nie przyjmujemy mandatów, ani drogowych, ani zgromadzeniowych, wykroczeniowych, ani sanepidowskich. Nie przyznajemy się do niczego, odmawiamy składania wyjaśnień. Jak bezprawie to bezprawie! To PiS zaczął. Myślę, że Państwo już się przekonaliście, że jak mówimy, że coś zrobimy, to naprawdę się coś wydarzy - powiedziała Marta Lempart.

Rząd jest spóźniony średnio o trzy dni, jeśli chodzi o straszenie nas. My cały czas przekraczamy kolejne granice. A jeżeli rząd będzie chciał zrobić lockdown, to my też zrobimy im lockdown i zrobimy im takie ""zostań w domu", że Jarosław Kaczyński wreszcie nauczy się obsługiwać komputer. My już po prostu nie mamy nic do stracenia - usłyszeliśmy na konferencji.

bDnAabci
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(569)
Gosia
miesiąc temu
Przeczytałam ich postulaty i szczęka mi opadła. Mam pytanie czy osoby, które nas niby reprezentują potrafią posługiwać się językiem ojczystym. Istna gimbaza. Sorry dziewczyny ale ja się z nimi nie identyfikuje. Jestem za przywróceniem kompromisu a nie za niszzceniem kościoła i świeceniu cyckami. Co to ma być!!! Nie jestem za wpychaniem lap polityków obu stron w tak trudna sprawe. Liczy się debata, rozsadek ,referendum i kompromis po obu stronach. Ale debata na poziomie jak w cywilizowanym kraju.
Ola
miesiąc temu
nie polecam wierzyć tym aktywistkom...
llkhn
miesiąc temu
Miała być obrona kompromisu, a teraz okazuje się, że jednym z postulatów jest aborcja na życzenie... Strajkujący już wiedzą, że właśnie zostali wykorzystani? Jak teraz strajkować, by nie być utożsamianym z tym postulatem?
bDnAabcj
Urszula
miesiąc temu
Poczytajcie sobie o tej lempart, niech ta kobieta zamilknie i nie obraża kobiet
dsioida
miesiąc temu
prawidłowo, jestem za
Najnowsze komentarze (569)
Magda
4 tyg. temu
Nie popieram 11 punktu! Jestem przeciwna!I 16 też nie popieram, proszę wypowiadać się tylko i wyłącznie w swoim imieniu, a nie w imieniu kobiet.
Jaa
4 tyg. temu
To nie są kobiety na ulicę wyszły dzieci które w ten sposób chcą pokazać jakie to nie są dorosłe a główne prowodyrki protestów powinny się wstydzić aborcja na życzenie ?a później co może eutanazja
Pudelke
4 tyg. temu
Skasował 200 komentarzy kobiet, które maja inne postulaty :) pierwsze 5 komentarzy z 2k lajkow były oburzeniem, ze nie o to protestowaliśmy, ale już pudel posprzątał. Wolne media xD
Tessa
miesiąc temu
Całym sercem za! ❤
Ola
miesiąc temu
Zanim ktoś pomyśli w ogóle o pełnej aborcji, powinien ktoś zawalczyć o legalną sterylizację (W Polsce nielegalna), to by załatwiło problem dla kobiet, które już nie chcą rodzić a nie mogą stosować antykoncepcji. Tylko o tym nikt nie powie, a o pełnej aborcji wulgarnie będą krzyczeć.
ONA
miesiąc temu
To co jest w tych postulatach i sposób ich przedstawienia to zwykłe chamstwo! Jako kobieta tego nie popieram. Większości z nas zależy tylko na utrzymaniu dotychczasowego kompromisu, aby w tych najgorszych przypadkach móc podjąć wybór! Aż tyle.
Heh
miesiąc temu
Nie podpisuje się pod tym
lon
miesiąc temu
Ja też mogę wykrzyczeć swoje postulaty? Te panie są wulgarne i nie mają nic do zaoferowania. Nie dla tych pań
bDnAabcb
asia
miesiąc temu
Jestem zwolenniczką obecnego kompromisu. Nie jestem za legalizacją aborcji na życzenie, bo patrząc na fakty, lewicy wiecznie jest za mało w tym temacie! Na początku zawsze chcą tylko do tego 12 tygodnia, argumentują, że to przecież tylko zlepek komórek, tyle, że potem chcą więcej i więcej, a co za tym idzie ta granica jest przesuwana coraz dalej! W Australii mają już możliwość przerwania ciąży do 22 tygodnia, a w USA do końca 6 miesiąca włącznie! Na takim etapie to nadal jest tylko zlepek komórek?! Przecież dzieci urodzone w 6 miesiącu mają już szanse na przeżycie poza organizmem matki jeśli lekarze troskliwie się nimi zajmą!
Internautka
miesiąc temu
Jak już protestujecie to może zawalczcie też o równouprawnienie w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn, zrównanie ich płac, zwiększenie zasiłków dla bezrobotnych kobiet, refundację leków ratujacych życie kobiet chorych na raka itp. To też są problemy kobiet w Polsce, a nie tylko prawo do aborcji.
ciekaw jutra
miesiąc temu
Interesujące jak PiS-owcom zrobią "Lockdoown"...hahaha... każdego otoczą, osaczą, zablokują... i co dalej z nimi... będą ich dokarmiać na takich kwarantannach? ;)
Nati
miesiąc temu
Te kobiety są ordynarne i wulgarne. Jestem całkowicie przeciwna wyrokowi TK i zaostrzaniu ustawy aborcyjnej ALE nie była, nie jestem i NIGDY nie będę za aborcją na życzenie. Nie chcę, żeby te panie podawały się za „przywódczynie” strajku. One nie reprezentują ani mnie, ani 90% kobiet, które znam, a które także wyszły na ulicę. Myślicie że ludzie nie zauważa tego, że zmieniacie postulaty? Jak nas traktować poważnie w obliczu czegoś takiego? Mam nadzieję, że kobiety się obudzą i jasno powiedzą, że to protest przeciwko naruszaniu kompromisu, a nie przeciwko zakazowi aborcji w całości.
Jaaa
miesiąc temu
Legalnej aborcji stanowczo mówię NIE!!!! Trzeba brac odpowiedzialność za swoje czyny.
Allana🤷‍♀️👀...
miesiąc temu
Dla mnie jest uwłaczające że tak ordynarnie wypowiadające się kobiety mają mnie reprezentować. Nie tędy droga drogie Panie w ten sposób pokazujecie swoją bezsilność.
...
Następna strona
bDnAabcD